Indijska kuhinja

zelenci  

član od: 7.11.2010

sporočila: 9

tema odprta - 26. feb 2011 17:17 | ogledi: 15.992 | odgovori: 50

Živjo,

Zelo me zanima indijska kuhinja, ampak tista prava indijska kuhinja. Rada bi see naučila kaj več o pripravi teh jedi, pa me zanima ali ima kdo kakšno idejo, če se pri nas s tem kdo bolj profesionalno ukvarja?

hvala!

zelenci

franciska  

član od: 15.2.2011

sporočila: 144

26. feb 2011 18:05

Jaz si rada ogledam na Youtube kuharja Sanjay thuma, je zelo prepričljiv. franciska

strelka  

član od: 8.5.2006

sporočila: 659

26. feb 2011 22:09

Ne bi vedela, da se s tem pri nas kdo ukvarja, vendar če imaš količkaj žilice za kuhanje, se boš s pomočjo dobre knjige in kakšnega posnetka na internetu lahko naučila dovolj dobro - tako sem se sama, dopolnila pa znanje še v Indiji (in tam ugotovila, da mi je pravzaprav kar dobro šlo). Predpogoj so pa seveda ustrezne sestavine in karahi ponev (ali vok z okroglim dnom). strelka

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

27. feb 2011 10:53

V Lj je bil tečaj indijske kuhinje, vodil ga je kuhar (Indijec) iz restavracije NAaeste v Lj, lastnica je pa Indijka (ali je pol Indijska, pol Slovenka, ne spomnim se več). Je zanimivo na takih tečajih kuharji povejo kup drobnih trikov in dajo veliko uporabnih nasvetov, sproti lahko sprašuješ, kaj in zakaj ter kako, za kar si pri spremljanju videoposnetkov malo prikrajšan.

 

Sama sem bila tudi "na šolanju" pri dveh indijskih kuharjih, ki sta delala v indijski restavraciji v MB, bilo je super - štiri tečajnice in dva kuharja, tako da smo same veliko delale oziroma "pomagale". KAr je zelo koristno, če na primer delaš naan (dobiš občutek, kako čvrsto naj bo testo), masale (kdaj se kaj doda), pripravljaš riž, da so zrna lepo dolga in suha, a ne prsuha (kako ga kuhati, kdaj prekriti s krpo in pokriti, da se tiž do konca napne) in podobno.

 

Brskanje po googlu ( vpisuj "indian culinary", "inidan cooking" in podobno), pa malo brskaj po linkih. Pa kombinirja z linki do videoposnetkov, kot so ti predhodnice povedale, pa bo. Jaz ti bom pa na zsebno pošto nekaj poslala, za začetek.

 

Veliko sestavin dobiš že pri nas, vseh seveda ne, a za začetek dovolj.

Lep pozdrav, in dobrodošlamed ljubitelji vzhodnjaških kuhinj,

mamamia

mamamia

Venturini  

član od: 29.1.2002

sporočila: 1685

27. feb 2011 14:25

Restavracija v Ljubljani se imeuje Namaste, da boš lažje našla po netu.

Lp Saša

Mir in dobro!

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

27. feb 2011 20:50

Venturini je napisal/a:

Restavracija v Ljubljani se imeuje Namaste, da boš lažje našla po netu.

Lp Saša



Mir in dobro!

 

Hvala za popravek, zelo površno sem pisala. Mamamia

mamamia

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

28. feb 2011 13:45

mamamia je napisal/a:

V Lj je bil tečaj indijske kuhinje, vodil ga je kuhar (Indijec) iz restavracije NAaeste v Lj, lastnica je pa Indijka (ali je pol Indijska, pol Slovenka, ne spomnim se več).

mamamia

Lastničina mama je Indijka, oče ne, restavracija je pa Namaste.

rimljanka

Čarli08  

član od: 4.1.2010

sporočila: 275

28. feb 2011 19:25

Dobra restavracija. Jaz sem pred leti tja hodila z mojim dragim prijateljem Indijcem. Vedno je on izbral jedi in vedno smo dobro jedli. Čarli08

shaania25  

član od: 6.4.2007

sporočila: 75

28. feb 2011 23:38

rimljanka je napisal/a:

mamamia je napisal/a:

V Lj je bil tečaj indijske kuhinje, vodil ga je kuhar (Indijec) iz restavracije NAaeste v Lj, lastnica je pa Indijka (ali je pol Indijska, pol Slovenka, ne spomnim se več).

mamamia

Lastničina mama je Indijka, oče ne, restavracija je pa Namaste.

rimljanka
Lastnica restavracije Namaste je čista Indijka (oba - mama in oče sta Indijca). Tečaje indijske kuhinje pa je v LJ izvajal kuhar iz te restavracije Mukesh. Žal ga ni več v Sloveniji... shaania25

shaania25  

član od: 6.4.2007

sporočila: 75

28. feb 2011 23:53

zelenci je napisal/a:
Živjo,

Zelo me zanima indijska kuhinja, ampak tista prava indijska kuhinja. Rada bi see naučila kaj več o pripravi teh jedi, pa me zanima ali ima kdo kakšno idejo, če se pri nas s tem kdo bolj profesionalno ukvarja?
hvala!

zelenci
Pozdravljena, veliko si lahko pomagaš in se naučiš z blogi, ki jih masovno pišjo Indijke in pa tudi Indijci. Tudi, če ti kaj ni jasno - povprašaš avtorja bloga - ponavadi so zelo prijazni in ti zaupajo tudi kakšne trike. Tukaj je nekaj povezav do blogov, ki so zelo fajn: http://cooks-hideout.blogspot.com/ http://indijskakuhinja.blog.hr/ http://www.holycowvegan.net/ http://www.sailusfood.com/ Če pa želiš, me ahko konatktiraš preko zasebnega sporočila. Kuham indijsko skoraj vsaki dan in ti lahko pomagam s kakšnim nasvetom... shaania25

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

1. mar 2011 8:54

Mati Vesne Nishe Dolinar je Indijka, je rimljanka čisto v redu napisala. Sama sem bila na tečaju indijske kuhinje pri Goljatu, je bila glavna kuharica Indijka, on je samo asistiral, za začetek je bilo čisto v redu.

 

Za veliko sestavin se je včasih dalo zmeniti tudi s skupnostjo Hare Krišne v Ljubljani, verjetno se da še vedno.

Loni Makaroni

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti