Indijska kuhinja

berny  

član od: 23.1.2007

sporočila: 127

21. jan 2012 16:53

Takole se dela naan.

berny

Terman  

član od: 11.5.2011

sporočila: 277

21. jan 2012 17:17

V naan se ne doda jajc, ampak jogurt in pecilni prašek. Peče se v pečici. Je nekaj med miškami, kruhom in piškoti, če si kahko predstavljaš.

Chapatti nima, jogurta in pecilnega. Zgolj moka, sol, maščboa in voda. Peče pa se na suhi ponvi.

 Ta dva sem tudi delal na tečajih. Ravno sem se spomnil, da imam zamrznjeno test za čapatije v skrinji  

 

Masali roti pa mi deluje kot tanek chapatti, ki se med peko ne napihne. Nisem pa ga še videl v živo.

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8696

21. jan 2012 18:10

Ooo, bog-mi-pomagaj! 

shaania25  

član od: 6.4.2007

sporočila: 75

21. jan 2012 18:24

patricija je napisal/a:

Kaj pa romali roti?

Patricija



patricija

 

Rumali roti je iz podobnega testa kot chapati (roti), le da je pri rumali-ju poleg atte (indijske polnozrnate pšenične moke) še navadna bela moka. Razmerje pa je 50-50 :)  Naredijio se kroglice, ki jih razvaljaš zelo tanko (so tudi večji od navadnih rotijev).  Peče se na narobe obrnjeni tavi za rotije ali kadhaiju in to samo po 20 sekund na vsaki strani. Ko je gotov, ga prepogneš dvakrat (je zelo upogljiv) in to je to...

shaania25

berny  

član od: 23.1.2007

sporočila: 127

21. jan 2012 18:33

dragička je napisal/a:

Ooo, bog-mi-pomagaj! 

 

Zakaj pa?

berny

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

21. jan 2012 18:33

Ma meni iz tistega, kar je sovaščanka ( s velikimi težavami, to pa ji priznam ) zgooglala, nikakor ni jasno a so za naan nujno potrebni indijski cajtngi, se morda lahko uporabi delo ( sobotna priloga? ) in kolikor se bi to poznalo na okusu. Sem mislil naan za večerjo, pa sem sedaj v dvomih ( dragička pomagi, drugač bom šel lačen spat )

 

ežoj

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

22. jan 2012 0:14

NAas so Indijsci naučili, da se naan dela iz moke, kvasa, malo vode in jogurta, pa malo olja. Da je tako prožno testo. Pekli smo v tandooriju, torej pravi peči, doma pa kar na teflonu, brez maščobe seveda. In tako vedno delam, le da dodam seme črne čebule ali česen, črni sezam ali kaj takšnega. Receptev je seveda veliko različnih.

mamamia

patricija  

član od: 4.1.2005

sporočila: 109

2. feb 2012 18:36

Žal me nekaj časa ni bilo, pa sem šele sedaj spet prišla do kulinarike.  Tudi jaz mislim, da so si čapatiji in rotiji več ali manj kar podobni, naan pa je malo drugačen. Sem tudi sama googlala in si tudi ogledovala pripravo na you tube. Sem pekla nekaj med čapatiji in rotiji. Bilo je zelo dobro, pa vseeno kaj je bilo. Ampak je pa kar dolgo trajalo, da je bilo za petčlansko družino pečeno. So rekli, naj drugič kupim kar tortilje, pa ne bodo opazili razlike. 
Hvala vsem.

 

 

patricija

Terman  

član od: 11.5.2011

sporočila: 277

2. feb 2012 21:08

Saj ima čisto vsak narod svoje ploščate kruhke. Mehičani imajo torilije, Indijci vsega boga, mi mlince,...

Se čisto lepo prepletajo in dopolnjujejo med sabo.

 

Meni pa se zdi, da je roti splošna oznaka za kruh v Indiji. 

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti