Zakaj je svinjska riba roza barve?

gita3  

član od: 4.6.2010

sporočila: 7

tema odprta - 26. feb 2011 14:40 | ogledi: 8.292 | odgovori: 3

Zanima me, če kdo ve, ko sem ocvrla po dunajsko svinjsko ribico, je le ta postala roza barve. Po navadi je vedno bele barve. Danes pa me je ta barva, kar presenetila, saj sem meso, kot ponavadi vzela iz skrinje, ga sproti nasolila in ocvrla. Ni bil v nobeni slanici in dodane niso bile razen soli in popra nobene druge začimbe. Ali ima kdo podobno izkušnjo, zakaj pride do tega?

gita3

drejcek  

član od: 11.1.2004

sporočila: 1028

26. feb 2011 15:36

Moj komentar je bolj ko ne ugibanje: meso po termični obdelavi postane belo, ker beljakovine zakrknejo. V primeru roza barve pa mora biti prisotna večja količina krvi - v njenem hemoglobinu je železo, ki daje rdečo barvo v raznih odtenkih.

Drejček

gita3  

član od: 4.6.2010

sporočila: 7

26. feb 2011 17:14

Najlepša hvala za odgovor. Verjetno bo tako, saj je bilo meso, ko je bilo zaklano,potem pa kar hitro zloženo v zmrzovalno skrinjo in ni imelo možnosti, da bi se dobro odcedilo. gita3

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

28. feb 2011 15:42

Najprej bi bilo dobro vedeti ali imaš v mislih pravo svinjsko ribico ali izkoščične kotlete/hrbet, ki jih nekateri tudi pravijo svinjska ribica čeprav to ni ?! lp hedonist

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti