Ali obstaja sladica ki je nemarate?

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

28. feb 2011 20:35

Atina je napisal/a:

Pijem vse, kar teče in ni zajec, jem vse, kar ma cuker, pa ni sladkorna.

Atina
JanisJoplin

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

28. feb 2011 23:18

Veliko lažje povem, kaj maram kot kaj ne. Jem Dobro grmado z lešnikovim sladoledom, esterhazi rezino seveda tudi s sladoledom, kakšno marlenko sspustim po grlu in kakšne dobre domače piškote. Ne jem pudingov, blejskih kremnih rezin, nobenih trdih in gumastih bonbonov, ne jem čudno obarvanih tort in nasplošno sem v zadnjih nekaj mesecih nagruntala, da je suho sadje, kot so suhe slive odlična zamenjava za kakšne čudne umetne sladice. lp Vesna

kafetarca  

član od: 30.9.2009

sporočila: 277

28. feb 2011 23:21

Mogoče... mogoče bi izpostavila snežne kepe , narejene iz odvečnih beljakov pri peki potice - to je namreč magična kombinacija moje stare mame, ki je profi za potice in snežne kepe . kafetarca foto blogec:Sovica Oka

tinnna  

član od: 18.4.2010

sporočila: 83

1. mar 2011 7:47

ne maram sladic, k majo notr tisto umetno bananino aromo... ne maram baklave, ker je čiiiist presladka... ne maram mastnih stvari in česarkoli, kjer je notr mascarpone, ker se mi misel na tok maščobe obrača :D edin če obstaja kakšn mnj mastn mascarpone? ne maram krofov, ki so tko mastni, d so že skor prozorni od kupljenih zadev mi je tud bajadera presladka pa milka... (gorenjko obožujem) http://www.facebook.com/fizzimizzi

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

1. mar 2011 8:30

Verjetno nima samo mascarpone toliko maščobe...

Sama se pri sladicah s tem ne obremenjujem, ker jih ne jem vsak dan in ker jih ne pojem cel pekač naenkrat (izjema je bil enkrat en pekač tiramisuja, katerega sva s prijateljico pojedli, ampak samo zato, da sva njenemu možu pokazali, kako zelo resno misliva, od takrat naprej ni nikoli več komentiral, da je kaka zadeva premalo sladka).

Verjetno me tistega malo cukra in maščobe, katere sem vase spravila s štirimi ocvrtimi miškami potem ko sem 12 ur hodila gor in dol s Šmarne gore to soboto ne bo v grob spravilo.

Po novem jem tudi baklavo, od sodelavke mož naredi takšno za prste obliznit, in pojem tudi krof v Domu na Kališču.

 

PS Mama je imela še lani spomladi velike težave s tem, da mi je verjela, da sploh jem cukr (ali pa kruh, če smo že pri tem), torej je ni sladke zadeve, katere ne bi vsaj poskusila, imam leta in leta namernega odpovedovanja sladkemu za noter prinesti.

 

Loni Makaroni

sonci  

član od: 27.9.2005

sporočila: 442

1. mar 2011 14:30

japaja je napisal/a:

Ne maram nobenih sladic v obliki ženskih prsi, zadnjice, sprednjice, ne maram v tičino oblečenih penisov, ne maram dojenčkov na tortnem oltarju....

 

Tudi Mačo zgrabi za krtačo in Ne boš ti meni zizike majal ne maram. Sploh, če pojejo otroci, katere starši ali sorodniki na tak prikrito impotenten način vpeljujejo v svet odraslih.

 

Uff, tole sem pa povedala zdele, a??!!

japaja
japaja, pa ja nisi bila nedavno na kakšni okrogli obletnici ... jao ... Sicer pa, jem vse: sladko, kislo, kupljeno, domače, tekoče, gosto, ledeno, vroče, ... Pa se mi tudi pozna ... na žalost .... sonci

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

1. mar 2011 15:02

Sonci:

Pa se mi tudi pozna ... na žalost ....

 

Kot sem že večkrat omenila: naj  e kar pozna, lepega telesa ni nikoli preveč ...

 

Mamamia

mamamia

sonci  

član od: 27.9.2005

sporočila: 442

1. mar 2011 15:17

mamamia je napisal/a:

Sonci:

Pa se mi tudi pozna ... na žalost ....

 

Kot sem že večkrat omenila: naj  e kar pozna, lepega telesa ni nikoli preveč ...

 

Mamamia

mamamia
mamamia, Saj se ne pritožujem prevečkrat, samo spomladi, pa ko hočem kaj lepega obleči, pa ... sonci

janko1  

član od: 3.11.2010

sporočila: 468

2. mar 2011 7:47

A veš, mamamia, da ti dam kar prov. Enkrat v eni knjigi sem prebral, da mora bit ženska (tam je pisalo baba), da mora bit orenk, z veliko ta zadnjo, da ima dedec kaj za v roke prijet, ker menda pri suhih šklepetajo kosti, kot bi plesali okostnjaki po plehnati strehi. Tko, da nič bat. Ni vse v manekenkah, tudi okroglo je lepo. Mislim, da ni sladice, ki jo ne bi jedel. Še v Avstraliji tista torta iz sladkorne pene, ki je menda kao neka njihova specialiteta (tanek sloj biskvitnega testa spodaj, zgoraj pa sladkorna pena oblikovana kot torta in pokapano z nekim sladkim barvitim sokom), maaa, sam cuker, tud tisto sem pojedel. Ne maram pa sladkanega čaja in sladkane turške kave. janko1

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

2. mar 2011 9:04

Sem sicer hotela reči, če se je kdo v resnici zredil zaradi sladic - ker preden se pride do sladic, ljudje pojedo precej kruha, krompirja, raznoraznih mastnih zabel..... pa sem ugotovila, da je to skoraj avtogol. Namreč, sama sem v najstniških letih prišla po kakih 6 tednih Londona domov s kakimi tremi kilami več in to dejansko zaradi sladkarij.  Ne zato, ker bi bile tako dobre. Ampak ostalo je bilo tako zanič, sadja pa malo in obsceno drago je bilo, da mi razen tistega čajnega peciva kaj drugega skoraj ni ostalo

Vendelina jr.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti