Ali obstaja sladica ki je nemarate?

tunna  

član od: 11.9.2010

sporočila: 288

26. feb 2011 19:23

mislim da je ni kakšne specifične sladice, ki je ne bi marala, definitivno se mi pa obrne ob premastnih in presuhih zadevah. pa preveč sladkih. ampak imam ta lapsus, da vse pojem, razen če mi ni že zelo zelo slabo. tunna http://titabota.blogspot.com/

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

26. feb 2011 19:26

Judov. Peciva z vanilin aromo, karkoli.Slaščičarskih tort z maslenim nadevom. JAbolčnega zavitka z drobtinami, ali . Bog pomagaj, s svinjsko maščobo z ocvirki ( delala moja babica) Krhkega testa, nadev običajno pojem.

KSC rezine.

 

F r i n a

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

26. feb 2011 20:43

Ne maram tistih ki so namočene v sladko vodo, ki so sladke, da se kar vleče...  Pa ne maram, če so rozine v saldici jih vedno ven zbrskam. Pa tudi nisem glih neka ljubiteljica tort, čeprav jih pa zelo rada pečem.

jade

tejčika  

član od: 2.10.2008

sporočila: 251

26. feb 2011 20:52

Jaz pa ne maram šamrol,kremšnit,če je preveč smetane not,nič kjer je dosti smetane ali masla.In ne jem sladic kjer je sama želatina ali dosti umetnih barv.

tejčika

cheleste  

član od: 9.8.2007

sporočila: 238

26. feb 2011 21:02

...z veseljem ti jo odstopim "Janko1" .... !!!! sicer pa..... cheleste

tanjaj  

član od: 15.6.2007

sporočila: 918

26. feb 2011 21:22

hmmmmm.... sem se mogla tudi jaz malo zamislit. Ja na široko se izogibam rastlinski smetani, ne maram kakršnokoli vrsto potice ( presuha), bombonov, lizik, napolitnak (razen karatove), maslene kreme v tortah...piškotov...

V glavnem ne maram presuhih zadev, zelo rada pa probam kaj sočnega, lahko sadnega ali .

tanjaj

Tanaya  

član od: 10.12.2010

sporočila: 152

26. feb 2011 21:40

Jaz pa ne maram Princesk in Baklve. Obožujem pa vse v čem je rum Tanaya

Volkica  

član od: 18.6.2008

sporočila: 59

26. feb 2011 22:33

Podobno kot KatarinaK, tudi jaz ne maram obarvanih sladic z umetnimi barvili, tičino mase, rastlinske smetane, krem na bazi praškov ter sladic s preveč želatine. Ne maram niti raznih španskih vetrcev, indijančkov, marshmallowsov in podobnih zadevščin. Tudi nad maslenimi kremami in sladicami, kjer je preveč smetane, nisem ravno navdušena. Tudi cvrta peciva mi ne sedejo, razen 1x na leto za pusta kak krof ali flancat. Izbirčna sem pri kupljenih piškotih, izjema so kake napolitanke s čokolado in polnjeni piškoti ala figove štrudlice in pa občasno kak medenjak. Pa bonbonov tudi skorajda ne jem (izjema so Werthers karamele), tiste penaste bananice pa ne dam v usta za nobeno ceno . Na splošno imam rada sočna peciva, najraje s skuto, vanilijevo kremo ali pa čokolado, gibanico, tiramisu, grmado, tudi kak domač jabolčni ali skutni zavitek mi je dober. Pa za občasno jutranje crkljanje kak rogljiček z marmelado ali čokolado. Poleti pa sladoled (vendar ne sadni). Volkica

NaturensGalleri  

član od: 8.12.2007

sporočila: 272

26. feb 2011 23:17

Ne maram ničesar, kar ima noter cimet, marcipan, vanilijo ali rozine ..prav tako mi ne gredo torte in peciva z masleno kremo, pa čokoladne torte, pa "premokre" torte..se mi zdi, kot da bi jedla viledo za pomivanje posode...pa ocvrte stvari (krofi npr.) tudi ne..baklavo sem poskusila samo enkrat, pa mi je od vse sladkobe kar usta zategnilo, tako da tudi temu od takrat naprej rečem ne, hvala. Tisti "dolgočasni" piškoti brez vsega mi tudi niso povšeči, čokolada me ne gane pretirano..sicer pa se kupljenim sladicam že na splošno izogibam (razen sladoleda in bonbonov), bolj me navdušujejo doma pripravljene sladice, in tudi rada jih pripravljam Bi bilo skoraj lažje povedat, katere sladice imam rada...obožujem bonbone (še posebej gumijaste), sadni sladoled, peciva s sadjem, tiramisu, kakršne koli muffine, zavitke s skuto in sadjem, kinder čokolado (to je edina, ki jo jem), pa taščino gibanco To bi bilo pa po moje vse. NaturensGalleri Sporočilo je spremenil(a) NaturensGalleri dne 26. 2011 23:18

barty  

član od: 13.10.2010

sporočila: 48

27. feb 2011 0:17

Običajno ne jem kupljenih slaščic, razen takrat ko mi cukr pade že čisto pod nulo in takrat pride prav skoraj vse Najrajši od vseh kupljenih piškotov imam običajne petit brez kakšnih čokoladnih prelivov ali dodatkov. Zelo rada pa imam domače piškote, rolade, torte, grmado, kremšnite, potratno potico, tiramisu, krofe , ne maram pa baklave, mlečne čokolade, panakote, kupljenih tort z obupnimi kremami in premazi, sploh pa nobene sladke smetane. Poleti je pa najboljši sladoled jagoda s čokolado ali pa 2 kepici lešnika. Komaj čakam . barty

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti