Ali obstaja sladica ki je nemarate?

ibiza  

član od: 4.10.2005

sporočila: 688

26. feb 2011 10:11

berny je napisal/a:

ibiza je napisal/a:

Sladkega zelja...



peter

 

Aja ti ne bi jedel sladkega zelja za sladico?



berny

Ne glede na kategorijo!

Sicer pa ne maram rastlinske smetane, tičine, krem iz instant praškov, bonbonov, kupljenih (z izjemami) piškotov, čeprav jih v "sili "pojem, kremšnite mi ravno ne sedejo, mogoče enkrat na 10 let. Ne prebavim pa krhkih flancatov, tistih, ki so sama skorja in Gu-gu bonbonov...

Torte, take in drugačne, biskviti, kreme, strjenke, sadne kupe, sladoled, zavitki vsi po vrsti, rolade, pite, piškoti, ki jih delamo sami - z maslom, od kupljenih pa kraševe čokoladne napolitanke, jaffa od Crvenke, čokolade pa razen bele vse.

 

peter

gerna  

član od: 26.11.2007

sporočila: 228

26. feb 2011 10:11

Jaz se pa še najlažje izognem čokoladi in vsemu kar je z njo povezano, pa močno sladke reči mi tudi ne gredo z lahkoto po grlu dol . L.P. gerna

patty  

član od: 2.9.2005

sporočila: 298

26. feb 2011 11:58

Meni tudi močno sladko, kakšna baklava...ali pa kakšna pusta peciva:) patty

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

26. feb 2011 12:22

Jaz pa nisem prav nič navdušena nad "suhimi" tortami in roladami iz "suhega" biskvitnega testa s "trdo" masleno ali kremo na bazi rastlinske smetane. Prav tako ne dam dosti za razne sadne "šrudlje" iz vlečenega testa (raje imam zelenjavne različice), krofe jem samo za pusta, potico ob božiču in veliki noči, tudi razni marmorni kolači in peciva, kjer je osnova debela plast biskvita niso pri meni prav nič priljubljeni.

Pa seveda bomboni, teh nikoli nisem jedla.

 

Res je lažje napisati, kaj imam rada. To so sadne ali pa skutine pite s krhkim testom, domači piškoti, torte z dosti lahke kreme in malo dobro navlaženega biskvita, žepki in zavitki iz listnatega testa s kiselkasto - sladkim ali pa skutnim nadevom, jogurtove strjenke, "panakota", "tapravi" tiramisu, domači sladoledi, na prvem mestu pa so pri meni "težke" sladice v majhnih količinah, kot so baklave, urmašice in podobne "orientalske" dobrote, pa prekmurska gibanica, pa sicilijanski "kanoli" in "kasata" ali pa peciva, "nabita" z orehi, medom, sladkim beljakovim snegom in podobno.

Če povzamem, z večjim veseljem pojem majhen košček res dobre baklave kot četrt pekača "navadnega" jabolčnega zavitka.

Pa z leti ugotavljam, da sem zmeraj manj "za sladko", ampak kadar me že zamika, mora biti pa tisto sladko res sladko ali pa kot druga skrajnost nežno, lahko in "osvežilno" (ala strjenke in sladoledi).

Mojca

cheleste  

član od: 9.8.2007

sporočila: 238

26. feb 2011 12:49

ne maram nobenega peciva,kjer "nastopa" banana... cheleste

janko1  

član od: 3.11.2010

sporočila: 468

26. feb 2011 13:08

Kako smo si različni, poje neka pesem. Japaja bi pa menda tudi osoljeno banano..... janko1

Balenka  

član od: 28.4.2004

sporočila: 2825

26. feb 2011 13:09

Uh, skoraj se ne spomnim peciva, ki ga ne bi jedla..........morda pa, zagotovo ne penastih bananic in bonbonov, izjema so karamele.



Balenka

Sporočilo je spremenil(a) Balenka dne 26. 2011 13:10

breskva  

član od: 11.10.2007

sporočila: 3074

26. feb 2011 13:46

Rada imam torte z malo biskvita in veliko kreme ali skute, krofe, potice, buhteljne, miške, zavitke, pite, rolade, kvašeni rogljički, maffine, domače piškote, domače napolitanke, palačinke, narastke, pudinge, strjenke, sadne kupe, sladolede. Nisem navdušena nad suhimi tortami, suhim biskvitom, bonboni, mlečni čokoladi, rastlinski smetani. breskva

Vložena Marelica  

član od: 14.2.2008

sporočila: 202

26. feb 2011 16:08

Janeževi upognjenci! Ni šans! Ali pa sama želatina! Pa preveč osladne sladice, kot je npr. baklava. Drugače pa (na žalost) z večjim ali manjšim veseljem pojem vse. Vložena Marelica

terlikar 1  

član od: 10.3.2005

sporočila: 994

26. feb 2011 18:02

Če dobro premislim : ne maram sladic z margarino ali rastlinsko smetano , pehtranove in rožičeve potice , no potem se pa že konča .

Bernarda

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti