Ali obstaja sladica ki je nemarate?

rosie  

član od: 15.9.2007

sporočila: 1141

25. feb 2011 20:03

Ne maram sladkih stvari, morda enkrat na leto kos pehtranove potice, pa kakšen vanilijev rogljiček okrog novoletnih praznikov. To pa ne pomeni, da ne pečem sladkarij, predvsem za vnuke. rosie

Katja D  

član od: 20.5.2006

sporočila: 446

25. feb 2011 20:52

Jaz bi lahko brez problema preživela brez potice, sirovega in jabolčnega zavitka, palačink in raznih orehovih peciv - ne bi rekla, da jih ne maram, enostavno sem se jih v otroštvu preobjedla ali pa me niso navdušili. Ne maram zelo sladkih sladic, kot so razne baklave ipd., pa tudi kakšne domače torte ljubiteljev sladkega. Sama v zadnjih letih zelo zmanjšujem količino sladkorja v pecivu, ki ga pečem, ker mi je tako boljše. Najraje imam kakšne sadne torte, ki so bolj kisle kot sladke, pa čokoladno pecivo, ki je sladko samo zaradi čokolade in nima dodanega sladkorja.

Katja D.

Vilma  

član od: 30.8.2004

sporočila: 560

25. feb 2011 20:57

No, nekaj jih je. Ne maram npr.  kremšnit, kokosovih sladkarij, pehtranove potice, želatinastih stvari predvsem na torti in tudi banane splita. Kombinacija banan in preveč smetane me ubije, sem se jo enkrat prenajedla.
Po drugi strani imam najraje obupno sladke stvari: vse s karamelom, baklave, sachar torta mi je  pa itak najboljša.

Vilma

andrejka  

član od: 1.8.2004

sporočila: 800

25. feb 2011 21:08

Pudinga in rastlinske smetane ne maram, tudi kupljene torte gredo težko po grlu.

modra.vrtnica  

član od: 28.4.2010

sporočila: 46

25. feb 2011 21:17

Ne maram katerekoli sladice s sadjem ostalo vse pojem modra.vrtnica

ibiza  

član od: 4.10.2005

sporočila: 688

25. feb 2011 21:44

Sladkega zelja...

peter

nejčica  

član od: 6.1.2010

sporočila: 174

25. feb 2011 22:00

hmmm!mislim da migre vse v rito! nism ravno privrženka makovih dobrot (enkrat jedla navgravžno makovo potico)! malce se ogibam rozin vendar tud to ni ravno problem! nejčica

lovebeyba  

član od: 25.1.2010

sporočila: 122

25. feb 2011 22:16

Jaz pa ne morem Zagrebške rezinne. Krema, ki je v njej mi nikakor ne tekne. Drugače imam pa vse ostale sladice preveč rada :) lovebeyba

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

25. feb 2011 22:28

Ni je sladice , ki je jaz ne bi pojedla, razen sladkega zelja (hvala ibiza, za idejo ...). Sladkega zelja ne jem niti v zelenjavni kategoriji, hehe.

Morda nisem najbolj navdušena nad suhimi kolači , pa kakšna linška torta  gre brez smetane težko skozi. Ampak kremasto, pa izjemno sladko (baklava, urmašice), sadno ali čokoladno, skutno, makovo , mešano ... Še najmanj jem piškote,  ampak jaffa cakes, paris kekse in "domaćica"  kekse pa zmeljem lahko celo škatlo.

 

Pa tiste čokoladne bananice v prozorni foliji, po ena vsaki, imajo jih tudi na bencinskih črpalkah, da ne govorim o casalijevih. Čisto umetno, sploh penica, a taaaakkkooooo zzzeeeelllloooooooooo dobro ..., da kar pozabim na grenko čokolado s 70 odstotki kakava. Jo dam možu, ima itak dovolj sladko življenje ob meni, da lahko je grenko čokolado.

 

Jaz še mlečni zdrob in mlečni riž jem, ker sta sladka.

 

Mamamia

 

 

mamamia

s0ncek*  

član od: 23.4.2007

sporočila: 1191

25. feb 2011 22:39

Meni pa nikakor ne grejo po grlu stvari z rozinami, sadjem, preveč želatine in rastlinska smetana. No, pa kupljene tortice in podobno pecivo - ni šans, da bi pojedla. :) Z lahkoto pa (od kupljenih stvari) zmažem Paris kekse, Jadro napolitanke, Walkers piškote, figove Štrudlice (te so celo sadne, hehe) ... pa še bi se kaj našlo, a se zdaj ne spomnim. :) s0ncek* Sporočilo je spremenil(a) s0ncek* dne 25. 2011 22:42

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti