Shujšala a dalje ne gre!

dance_smrklja  

član od: 25.2.2011

sporočila: 9

tema odprta - 25. feb 2011 14:54 | ogledi: 8.191 | odgovori: 31

sem shujšala v 2 mesecama 10 kg...zdaj sem velika 168 in tehtam 61kg! ja preeveč vem..hočem vzeti še dol 7 kg!!!!!!!!! pa mi nekako ne uspeva zadržujem komaj to ne da bi še šla bolj dol z kg.

Vsak dan bom na pisala natančno koliko tehtam zjutraj in zvečer+ kaj sem vse v tistem dnevu pojedla.. lahko spremljate ali s tem najbolj pomagam sebi, da vidim kaj je narobe in vi se lahko naučite kaj s tega. ZAČNEM JUTRI!

*ima kdo kakšen predlog kakšno dobro dieto?

* ima kdo izkušnje z lipostop ker se začela jemati včeraj.?

HVALA že vnaprej, prosim ne žali teme!

:)

dance_smrklja

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

25. feb 2011 15:33

Smrkljica, pri 1,68 je 54 kil premalo, če seveda nimaš 13 let in hočeš dolgoročno ostati pri zdravju (pa si najbrž že čez, če ti je uspelo pririniti čez 70 kg). Sicer pa tole s hujšanjem, ki gre, potem se pa ustavi - welcome to the club! Pa poskusi razumeti, da ti tudi telo na nek način sporoča, kdaj je dovolj. Včasih se pamet skriva tudi drugje kot v možganih, preplavljenih s hormoni. Najboljši lipostop so pa obrabljeni tekaški čevlji. Pa še ceneje je. Drži se! Ko boš imela blog, pa nam le pošlji link. Saj veš, stare tetke, rade kaj komentiramo, pa nikoli ne priznamo, da se kdaj pa kdaj od koga tudi kaj naučimo - kaj se sme in kaj se ne sme. Sonja

Nasja  

član od: 10.6.2003

sporočila: 815

25. feb 2011 15:48

dance_smrklja je napisal/a:
sem shujšala v 2 mesecama 10 kg...zdaj sem velika 168 in tehtam 61kg! ja preeveč vem..hočem vzeti še dol 7 kg!!!!!!!!! pa mi nekako ne uspeva zadržujem komaj to ne da bi še šla bolj dol z kg.
dance_smrklja

 

Preveč? Zdaj si v idealnem območju in če shujšaš še več, ne bo dobro - sploh pa če bo to "na silo" in s pomočjo raznih dodatkov, imaš vse šanse da potem hitro dobiš nazaj še več.

Bodi vesela svojega uspeha in se drži zdrave hrane, da ostaneš pri tem, kjer si.

 

Če ne verjameš, da je tvoja sedanja teža zdrava, poglej tole sliko, kjer je zarisana krivulja smrtnosti v odvisnosti od ITM . Trenutno si v idealnem območju, če boš še hujšala, gre pa tveganje že navzgor in je približno enako, kot če bi bila pretežka, npr. čez 75 kg.

Nasja

dance_smrklja  

član od: 25.2.2011

sporočila: 9

25. feb 2011 16:00

Nasja je napisal/a:

dance_smrklja je napisal/a:
sem shujšala v 2 mesecama 10 kg...zdaj sem velika 168 in tehtam 61kg! ja preeveč vem..hočem vzeti še dol 7 kg!!!!!!!!! pa mi nekako ne uspeva zadržujem komaj to ne da bi še šla bolj dol z kg.
dance_smrklja

 

Preveč? Zdaj si v idealnem območju in če shujšaš še več, ne bo dobro - sploh pa če bo to "na silo" in s pomočjo raznih dodatkov, imaš vse šanse da potem hitro dobiš nazaj še več.

Bodi vesela svojega uspeha in se drži zdrave hrane, da ostaneš pri tem, kjer si.

 

Če ne verjameš, da je tvoja sedanja teža zdrava, poglej tole sliko, kjer je zarisana krivulja smrtnosti v odvisnosti od ITM . Trenutno si v idealnem območju, če boš še hujšala, gre pa tveganje že navzgor in je približno enako, kot če bi bila pretežka, npr. čez 75 kg.

Nasja
samo na izgled pa sem debela! ni so samo kg in velikost! reees morem še shujšati vsaj do aprila na 55 kg! jutri bom začela in bom pisala o tem, na pisala bom koliko bom tehtala zvečer!!! hvala ti amapak res nimam lepega telesa. dance_smrklja

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

25. feb 2011 16:02

dance smrklja, najboljša dieta je tista, po kateri več pokuriš kot vneseš v telo. Telo itak nekaj samo zase porabi, nekaj pa poskrbi, da bo pokurilo zavoljo gibanja. Ni se treba potit v fitnesu, dovolj bo nekaj pešačenja, zmernega teka, rolanja, hoje v hrib, najprej zložne in potem hitrejše, sploh s pohodnimi palicami.

To je tisti nasvet iz korga starih tetk, o čemer je limnol govorila. A drži, verjemi.

Pošči tabelo s kaloričnimi in drugimi vrednostmi hranil, pa izračunaj, koliko česa lahko poješ glede na to, koliko tvoje porabi (poraba je odvisna od starosti in tega, kar v življenju počneš, a mislim, da se za ženske giblje tam nekje okoli 1500 kcal na dan). To je sicer znova ispod rpstov stare tete, a pišem iz lastnih izkušenj.

 

Ne potrebuješ nobenih umetnih topil maščobe in raznih prehranskih dodatkov. Ker vse se začne in konča pri večji porabi od vnosa. Pika. Amen. Ende. The end.

 

Pazi, da ti to, kar nameravaš, ne preide v obsedenost, ker to so potem znaki, da je v tvoji bučki nekaj narobe. Oziroma da te muči kaj drugega kot nekaj odvečnih kilogramov, ti so ti samo ventil za sproščanje, ker se ne ćeliš soočiti z dejanskim problemom.

Izkušnje stare tetke, tretjič.

Lastna šola je najdražja.

 

Saj ti bo uspelo, le ne smej se nam, satrim tetkam, preveč.

 

Mamamia

 

mamamia

dance_smrklja  

član od: 25.2.2011

sporočila: 9

25. feb 2011 16:03

limnol je napisal/a:
Smrkljica, pri 1,68 je 54 kil premalo, če seveda nimaš 13 let in hočeš dolgoročno ostati pri zdravju (pa si najbrž že čez, če ti je uspelo pririniti čez 70 kg). Sicer pa tole s hujšanjem, ki gre, potem se pa ustavi - welcome to the club! Pa poskusi razumeti, da ti tudi telo na nek način sporoča, kdaj je dovolj. Včasih se pamet skriva tudi drugje kot v možganih, preplavljenih s hormoni. Najboljši lipostop so pa obrabljeni tekaški čevlji. Pa še ceneje je. Drži se! Ko boš imela blog, pa nam le pošlji link. Saj veš, stare tetke, rade kaj komentiramo, pa nikoli ne priznamo, da se kdaj pa kdaj od koga tudi kaj naučimo - kaj se sme in kaj se ne sme. Sonja
stara sem 12 let! bom pisala jutri zvečer na pišem koliko kg imam točno npr: 61.7 ..... dance_smrklja

dance_smrklja  

član od: 25.2.2011

sporočila: 9

25. feb 2011 16:08

mamamia je napisal/a:

dance smrklja, najboljša dieta je tista, po kateri več pokuriš kot vneseš v telo. Telo itak nekaj samo zase porabi, nekaj pa poskrbi, da bo pokurilo zavoljo gibanja. Ni se treba potit v fitnesu, dovolj bo nekaj pešačenja, zmernega teka, rolanja, hoje v hrib, najprej zložne in potem hitrejše, sploh s pohodnimi palicami.

To je tisti nasvet iz korga starih tetk, o čemer je limnol govorila. A drži, verjemi.

Pošči tabelo s kaloričnimi in drugimi vrednostmi hranil, pa izračunaj, koliko česa lahko poješ glede na to, koliko tvoje porabi (poraba je odvisna od starosti in tega, kar v življenju počneš, a mislim, da se za ženske giblje tam nekje okoli 1500 kcal na dan). To je sicer znova ispod rpstov stare tete, a pišem iz lastnih izkušenj.

 

Ne potrebuješ nobenih umetnih topil maščobe in raznih prehranskih dodatkov. Ker vse se začne in konča pri večji porabi od vnosa. Pika. Amen. Ende. The end.

 

Pazi, da ti to, kar nameravaš, ne preide v obsedenost, ker to so potem znaki, da je v tvoji bučki nekaj narobe. Oziroma da te muči kaj drugega kot nekaj odvečnih kilogramov, ti so ti samo ventil za sproščanje, ker se ne ćeliš soočiti z dejanskim problemom.

Izkušnje stare tetke, tretjič.

Lastna šola je najdražja.

 

Saj ti bo uspelo, le ne smej se nam, satrim tetkam, preveč.

 

Mamamia

 

mamamia
jaz se gibam veliko, pa res moram shujšati ker nimam lepega telesa.. dance_smrklja

Nasja  

član od: 10.6.2003

sporočila: 815

25. feb 2011 16:21

je napisal/a:


jaz se gibam veliko, pa res moram shujšati ker nimam lepega telesa..

dance_smrklja

 

Glej, telo se najlepše oblikuje z ustrezno tel. vadbo. To razvije mišice in obline na pravih mestih in hkrati pokuri odvečno maščobo. Če boš samo hujšala, bo še naprej ostal napet trebuh, zraven pa koščene noge in roke- na lepoti ne boš pa s tem prav nič pridobila.

Kakšna bi bila potrebna telovadba, pa povprašaj morda kar učitelja telovadbe ali pa tudi kake druge trenerje. Po mojem samo hoja in tek nista zadosti, najbrž rabiš še kake vaje za telo in roke...

 

Pa več mišic tudi pokuri več energije in imaš potem manj težav z ohranjanjem teže.

Ni vse v odrekanju hrani! Sploh pa v letih, ko še rasteš in rabiš hrano za razvoj kosti in mišic...



Nasja

 

Sporočilo je spremenil(a) Nasja dne 25. 2011 16:38

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

25. feb 2011 18:33

Smrkljica, vsi, ki smo bili kdaj stari 12 let, vemo, da to niso v vsakem pogledu zabavna leta, tako da prosim ne misliti, da te ne jemljemo resno, četudi koga ob tem obide prizaneljsivo hahljanje, ampak to je bolj v nostalgičnem smislu. Stvar je problem,kolikor nekoga žre, ne pa, kaj si javnost misli o njem. Dajmo se torej zmenit, da mi tebe vzamemo resno, ti pa vzemi resno, kar ti pravimo, ker se res nihče ne dela norca. Deal? Torej - čisto resno - prvič: že mogoče, da lezeš proti metru sedemdeset, ampak to še vedno pomeni, da se je tvoje telo šele začelo resno preoblikovati v to, kar so mu pač namenile tvoje genske zasnove (malo si oglej mamo in tete, pa si lahko približno skombiniraš, kaj te čaka) in vmesne faze so lahko kdaj pa kdaj tudi bolj nenavadnih oblik. Zato se resnično nimaš razloga vznemirjati, če danes kje kaj malo bolj čudno štrli, ker čez pol leta ne bo več. Poskusi težo držati na teh kilah, ki jih imaš zdaj in pazi, da jih ne bo več. Ne moreš si predstavljati, kako se boš v nasljednjih mesecih in letih spremenila. Drugič: ne, ni ti treba imeto 55 kil do aprila. Tvoje telo ima že s samim preoblikovanjem in dozorevanjem dovolj dela, zato bodi do njega prijazna in mu prizanašaj s shujševalnimi dietami. Poglej, vtepla si si v glavo, da hočeš izgubiti več kot četrtino svoje teže in to tik-tak čez noč! To je zelo velik šok za telo, toliko bolj, ker je že preobremenjeno z rastjo in dozorevanjem. Hitra izguba kilogramov pri ženskah velikokrat pomeni tudi popolno hormonsko zmedo in ti na estrogenskem področju resnično ne potrebuješ še dodatnega nereda, saj ga že sama puberteta ustvari dovolj. Odrasle ženske, ki na hitro skujšajo, velikokrat izgubijo menstruacijo in kar nekaj časa traja, da se spet spravi v red - pri mladih dekletih pa je tovrstni cirkus lahko še precej hujši. Zato pusti času čas. Tretjič: smrtno resno vzemi, kar so ti punce zgoraj napisale o gibanju. Hočeš lepo telo? Ne bo nič, če ne bo v dobri kondiciji in zdravo. Začni se ukvarjati s športom. Ne nas prepričevat, da to ni zate, ker je. Gibanje je osnovna potreba, življenjska nuja vsakega človeka, ne pa kaprica učiteljice za telovadbo! Torej si poišči šport in se ga resno loti (pa ne - ni treba biti Petra Majdič). Poskrbi, da bo to vsak dan. Ko je dan brez treninga, se pelji s kolesom ali steci zadnjiih 500 metrov iz šole, teci po stopnicah.....pač nekaj, da se vsaj za nekaj časa pošteno zadihaš. Ne vem, od kod si, ampak čisto povsod se nekaj najde. Če misliš, da ni nič, vprašaj za nasvet učiteljico v šoli (ne, ne bo se norčevala iz tebe, če se bo, je pa navadna kokoš in je ni treba več jemat resno). Malo poglej, kaj počnejo tvoje sošolke. Nič naj te ne skrbi, obstajajo tudi zelo poceni športi, smučanje in jadranje nista edina na svetu, to si res le redko kdo še lahko privošči. In z rednim športom bo kaka kilica tudi sama od sebe še spolzela dol. Četrtič: o zdravi prehrani ste zanelsjivo v šoli že dovolj slišali. Najbrž ste risali prehransko piramido, kajne? Vse tam drži. Kar mirno se še naprej odrekaj slaščicam, čipsu, smokijem, slanim palčkam, sladkim pijačam, pomfriju, vesmu mogočemu cvrtju itd. To ti lahko samo koristi. Nič dobrega pa ne narediš, če izpustiš zajtrk. Kos črnega kruha, jabolko in jogurt je v vseh pogledih perfekten zajtrk in ti ne vzame skoraj nič časa. Torej ni razloga, da ga ne bi imela vsak dan. Ostalo pa redno, približno vsak dan ob istem času in po pameti (po pameti pomeni ne preveč in ne premalo!!!!!). Četrtič: življenje je že resna stvar, ampak ni kaj prida, če ni tudi veselo in zabavno. Meni se zdi, da si ti čisto OK punca in točno taka, kot moraš biti. Zato glavo gor in veselo in korajžno naprej! Drži se, Sonja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti