Shujšala a dalje ne gre!

nejčica  

član od: 6.1.2010

sporočila: 174

28. feb 2011 10:51

draga Smrkljica!niti ne vem kako bi pravilno strnila svoje misli ! v začetku naj ti povem da je tvoje telo pri tvojih letih premlado za ekstremne diete si še v času ko se razvijaš in rasteš! telo potrebuje zadostno količino hrane ampak tu se zajema zdrave obroke po večkrat na dan! naj ti povem svojo izkušnjo velika sem 162 cm in všolskem obdobju sem bila neprestano pod indeksom telesne teže ( pri 14 letih sem imela 42 kilogramov) bila sem vedno tarča posmeha da sem grintava,podhranjena... ko sem prestopila prag srednje šole so se kilogrami začeli nabirati( posledica sedenja,čipsov,hamburgerjev...) na koncu sredne šole sem tehtala72 kg! vmes sem probavala vse možne diete pa ni nič pomagalo dosegla sem le to da sem resno zbolela (ledvica,oslabljen imunski sistem tudi bolnišnica je bila vmes)!pa sem poštudirala da to ni to! držim se le enega nasveta jem večkrat na dan tudi do 10x niso to polni obroki zjutraj kos kruha s ćim namazanim čez 2 uri jabolko, čez eno uro jogurt kosilo jem čisto normalno po kosilu si privošim sladico ... pazim le da ne jem prepozno zvečer! lepo prosim ne stradaj telesa, ker se to ne obrestuje! seveda se tudi gibljem ni to redna telesna vadba ampak so sprehodi,plavanje.. dejavnosti ki jih lahko izvajam skupaj z otrokom! in verjemi mi da moja teža ne preskoči 55 kilogramov( no razen sedaj ko sem noseča)!! sama pa sem opazila da ko sem v službi in včasih nisem tudi po cel dopoldan nič jedla se mi je teža dvignila! zato jej večkrat na dan po malem!če se le da domačo kuhano hrano ne pa kakih pripravljenih obrokov po menzah ,gostilnah,mc donaldsih... veliko dobre volje pa nasmehov ne pa nenehnega pogledovanja na tehtnico bo bolje za telo in kilograme! nejčica

neznan uporabnik

28. feb 2011 11:20

Ja, pa ravno taprava si se oglasila, Vendelinčič, a ne?

In prosim lepo, ne namiguj mi, si bom še kaj mislila

 

(vrnite se k temi press)

japaja

tunna  

član od: 11.9.2010

sporočila: 288

28. feb 2011 19:41

Joj, jaz vam pa nekaj polagam na srce, vsem tem, ki ste napisali u la la besed in znakov kot odgovor na tarnanje plešoče ali ne vem kakšne smrklje ... Glede na to, da sem manj kot desetletje stran od starosti dotične osebe, se še kako spominjam, kakšne misli so se mi okoli moje postave pletle v glavi. In to, da se je smrklja obrnila sem po nasvet, je sicer povsem okej, ampak deklič je v letih, ko itak sama (baje) najbolje ve, kako in kaj in se bo (posledično) že sama odločila kaj bo storila s seboj. Mladostna trma najstnic, ki mislijo, da imajo vso pamet sveta na svoji glavi, je huda reč in nič jih ne prepriča nasprotno. Pač ima to smolo, da teh pisarij ne zna napisati v svoj dnevnik, nekam na privatno mesto, ker s tem samo vzemirja preljube člane KulSlo ... pravzaprav sem presenečena, da je tole sploh doživelo tak odziv. Bo že sama pogruntala kako in kaj. Jaz se ne bi obremenjevala z njo, vsi smo šli skozi to, najverjetneje jo bo naslednji teden tako ali drugače že minilo ... tunna http://titabota.blogspot.com/

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

28. feb 2011 19:57

Gospodična tunica, tudi ko si par desetletij daleč stran, se še zanesljivo spomniš, kaj se ti je motalo po glavi pri dvanajstih. Da ima dvanajsteltnica popolno zmedo v glavi, ni nič nenavadnega. Da dvajsetletnica ni prišla s pametjo kaj daleč čez in misli, da ima vso pamet sveta na svoji glavi (pa kaj, za boga, to sploh pomeni?) je malo manj navadno. Ampak - hej, res ne vem, zakaj bi se zaradi tega sekirali. Bo že tudi tebi nekega dne, čez veliko let, kapnilo, kaj je bolje napisati v svoj dnevnik in s čim se je pametno šopirit po svetovnem spletu. Pa naj ti ta čas čimprej mine (pa nam tudi....) Lep večer, Sonja

tunna  

član od: 11.9.2010

sporočila: 288

28. feb 2011 20:08

Ne bom potrebovala ne par desetletij, niti par minut, da ugotovim, da se sploh ni vredno spuščati v take debate, kjer se itak samo non stop dokazuje, kdo je pametnejši od drugega in kdo zna bolje rešiti 12letnico pred eksistencialno krizo in kdo ne. Točno to pa forum KulSlo je, stalno dokazovanje, kdo ima večji in boljši prav ... tunna http://titabota.blogspot.com/

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

28. feb 2011 20:14

Tunna, nekako se strinjam s tabo, da je problem v tem, ker pri 12ih letih še nimamo kaj dosti izkušenj, pred nami se odpira nov svet, smo zmedeni, ker odkrivamo koliko možnosti nam ponuja, ampak to ne pomeni, da se na težave najstnikov ne bi smeli odzivati - bo že bolje, ko bo starejša. Ker če bi bilo z vsemi bolje, ko so starejši, potem starejši ne bi imeli nobenih težav in ne bi bilo motenj prehranjevanja itd... In grobo rečeno bi starši lahko najstnike pustili v hosti in rekli: no, saj bodo zrastli... Priznam pa, da boljšega nasveta, kot jih je bila smrkljica deležna od "starih tet", kot so se same poimenovale, nimam. Samo tisto s štetjem kalorij mi ni bilo všeč, drugače so pa stare tete zelo modre JanisJoplin Sporočilo je spremenil(a) JanisJoplin dne 28. 2011 20:16

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

28. feb 2011 20:16

hja, tuna, vsak ga pač razume po svoje. Le tako naprej! Pa lep večer, Sonja

tunna  

član od: 11.9.2010

sporočila: 288

28. feb 2011 20:20

JanisJoplin je napisal/a:
Tunna, nekako se strinjam s tabo, da je problem v tem, ker pri 12ih letih še nimamo kaj dosti izkušenj, pred nami se odpira nov svet, smo zmedeni, ker odkrivamo koliko možnosti nam ponuja, ampak to ne pomeni, da se na težave najstnikov ne bi smeli odzivati - bo že bolje, ko bo starejša. Ker če bi bilo z vsemi bolje, ko so starejši, potem starejši ne bi imeli nobenih težav in ne bi bilo motenj prehranjevanja itd... In grobo rečeno bi starši lahko najstnike pustili v hosti in rekli: no, saj bodo zrastli... Priznam pa, da boljšega nasveta, kot jih je bila smrkljica deležna od "starih tet", kot so se same poimenovale, nimam. Samo tisto s štetjem kalorij mi ni bilo všeč, drugače so pa stare tete zelo modre JanisJoplin Sporočilo je spremenil(a) JanisJoplin dne 28. 2011 20:16
ja, saj ne rečem, zagotovo so povedale marsikaj modrega, ampak zanima me, koliko se bo smrklja rega dejansko držala? jaz sem njen post dojela bolj kot samo "obvestilo" in ne kot neko prošnjo, čeprav je morda tako zvenelo. zato mi je hecno, da tudi ostale tega niso tako dojele in ji rekle "eh punči, te bo že minilo, še vse je" ampak so se dejansko spustile v tako debato. tunna http://titabota.blogspot.com/

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

28. feb 2011 20:28

Razumem tvoje pomisleke glede upoštevanja nasvetov. Ampak jaz vedno pomislim: probat ni greh in če bo zalegel vsaj kakšen stavek, se je vse to pisanje splačalo JanisJoplin

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

1. mar 2011 9:05

Dvanajstletnica, trinajsletnica, šestnajstletnica, ki na spletu nekaj sprašuje, sprašuje zaradi tega, ker je vsaj okoli ene teme v življenju trenutno zmedena.

To isto velja tudi za dvajset, petindvajset, petintrideset, petinštirideset, petinpetdesetletnice....in tako naprej.

Je pa razlika v tem, kako se ljudem odgovarja (po tem, ko vemo koliko so stari, oziroma, ko okvirno vemo, koliko so stari).  Da razložim:

- Sama ne vidim kakšne blazne dodane vrednosti, če najstniku odgovorimo nekaj v stilu: ah, puberteta, brez veze, saj bo bolje, se ne splača. Ker najstnik še nima toliko akumuliranih izkušenj, da bi vedel, da je problem samo priložnost, ki se pač pokaže v drugačni luči. Ker najstnik še ne ve, da se problemi rešujejo in da ima v sebi sposobnost, da jih rešuje. Odraste se pa takrat, ko se ve, da ne glede na to, kako je trenutno hudo in narobe, nekako se bomo iz čisto vsega prikopali ven in grabna in splezali nazaj na zeleno vejo. In se mu/ji zato zdi težava, s katero se trenutno spopada, največja v življenju. Mene v tem trenutku ne zanima, kaj od nasvetov bo ubrala naša kolegica pri dvanajstih. Ampak, če ji bo karkoli od tega, kar smo napisale tukaj, v naslednjih letih kaj pomagalo, potem je vse skupaj imelo smisel.

- Po drugi strani pa tudi ne vidim kakšne blazne dodane vrednosti v hlinjeno sočutnih odgovori v primerih, ko se tule pojavi kakšno totalno "pubertetniško vprašanje", pa se iz konteksta in iz prejšnjih postov razbere, da je tisti, ki je vprašal/a, že kar nekaj časa polnoleten/na, opravilno sposoben/na.....pa še kar ni odrasel/a.

 

Vendelina jr.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti