Shujšala a dalje ne gre!

Radagast  

član od: 5.1.2009

sporočila: 23

25. feb 2011 23:07

Sonja, bravo za odgovor! Plešoča smrklja, ti pa le poslušaj modre tete tu gor in jej z glavo ter se spravi v gibanje. Veš, mnogo nas je takih, ki smo imele v tvojih letih nekaj kg preveč. Pa ne misli, da smo zdaj suhe prekle, ampak se nas verjetno večina (še) vedno bori s kako odvečno kilco. Slej ali prej smo vse, kot si lahko prebrala v zgornjih odgovorih, prišle do spoznanja, da je pač treba malo popaziti, kaj damo vase, in da to ni nič, če v svoj vsakdanjik ne vključimo športa, ki daje našemu telesu obliko, trdnost in nas ščiti pred pretirano mlahavostjo. Sama sem sicer tekačica, ampak žal le sezonska. Glava mi zaenkrat nikakor ne dopusti, da bi tudi po oktobrskem maratonu čez zimo tekla vsaj 3x na teden. Jem pa seveda enako kot prejšnje mesece, ko vse prekrške sproti pokurim. Ali pa tudi kaj več, saj je zima krasen izgovor za vsak odvečen grižljaj, ki ga damo v usta. In tako zdaj, kot vsako leto, plačujem za svojo neumnost. Namreč, spet sem začela teči, počasi, a vztrajno, s čimer sem napovedala boj svežemu zimskemu špehecu. Ampak ,veš kaj je pri vsem tem najboljše? Ugotovila sem, da sem tek neizmerno pogrešala, povrhu vsega pa lahko brez slabe vesti npr. pri kosilu pojem kako žlico več in si, ne boš verjela, tudi ob kavi ali pa kar tako čez dan, ko mi "pade cukr", privoščim kak posladek. Torej, le pogumno! Jej zdravo in z glavo, pa na gibanje ne pozabi (ja, ja, vse se ponavljamo, ne boš dobila kakega odgovora, ki bi te v enem mesecu popeljal do željenih 55 kg). Radagast

dance_smrklja  

član od: 25.2.2011

sporočila: 9

25. feb 2011 23:17

limnol je napisal/a:
Smrkljica, vsi, ki smo bili kdaj stari 12 let, vemo, da to niso v vsakem pogledu zabavna leta, tako da prosim ne misliti, da te ne jemljemo resno, četudi koga ob tem obide prizaneljsivo hahljanje, ampak to je bolj v nostalgičnem smislu. Stvar je problem,kolikor nekoga žre, ne pa, kaj si javnost misli o njem. Dajmo se torej zmenit, da mi tebe vzamemo resno, ti pa vzemi resno, kar ti pravimo, ker se res nihče ne dela norca. Deal? Torej - čisto resno - prvič: že mogoče, da lezeš proti metru sedemdeset, ampak to še vedno pomeni, da se je tvoje telo šele začelo resno preoblikovati v to, kar so mu pač namenile tvoje genske zasnove (malo si oglej mamo in tete, pa si lahko približno skombiniraš, kaj te čaka) in vmesne faze so lahko kdaj pa kdaj tudi bolj nenavadnih oblik. Zato se resnično nimaš razloga vznemirjati, če danes kje kaj malo bolj čudno štrli, ker čez pol leta ne bo več. Poskusi težo držati na teh kilah, ki jih imaš zdaj in pazi, da jih ne bo več. Ne moreš si predstavljati, kako se boš v nasljednjih mesecih in letih spremenila. Drugič: ne, ni ti treba imeto 55 kil do aprila. Tvoje telo ima že s samim preoblikovanjem in dozorevanjem dovolj dela, zato bodi do njega prijazna in mu prizanašaj s shujševalnimi dietami. Poglej, vtepla si si v glavo, da hočeš izgubiti več kot četrtino svoje teže in to tik-tak čez noč! To je zelo velik šok za telo, toliko bolj, ker je že preobremenjeno z rastjo in dozorevanjem. Hitra izguba kilogramov pri ženskah velikokrat pomeni tudi popolno hormonsko zmedo in ti na estrogenskem področju resnično ne potrebuješ še dodatnega nereda, saj ga že sama puberteta ustvari dovolj. Odrasle ženske, ki na hitro skujšajo, velikokrat izgubijo menstruacijo in kar nekaj časa traja, da se spet spravi v red - pri mladih dekletih pa je tovrstni cirkus lahko še precej hujši. Zato pusti času čas. Tretjič: smrtno resno vzemi, kar so ti punce zgoraj napisale o gibanju. Hočeš lepo telo? Ne bo nič, če ne bo v dobri kondiciji in zdravo. Začni se ukvarjati s športom. Ne nas prepričevat, da to ni zate, ker je. Gibanje je osnovna potreba, življenjska nuja vsakega človeka, ne pa kaprica učiteljice za telovadbo! Torej si poišči šport in se ga resno loti (pa ne - ni treba biti Petra Majdič). Poskrbi, da bo to vsak dan. Ko je dan brez treninga, se pelji s kolesom ali steci zadnjiih 500 metrov iz šole, teci po stopnicah.....pač nekaj, da se vsaj za nekaj časa pošteno zadihaš. Ne vem, od kod si, ampak čisto povsod se nekaj najde. Če misliš, da ni nič, vprašaj za nasvet učiteljico v šoli (ne, ne bo se norčevala iz tebe, če se bo, je pa navadna kokoš in je ni treba več jemat resno). Malo poglej, kaj počnejo tvoje sošolke. Nič naj te ne skrbi, obstajajo tudi zelo poceni športi, smučanje in jadranje nista edina na svetu, to si res le redko kdo še lahko privošči. In z rednim športom bo kaka kilica tudi sama od sebe še spolzela dol. Četrtič: o zdravi prehrani ste zanelsjivo v šoli že dovolj slišali. Najbrž ste risali prehransko piramido, kajne? Vse tam drži. Kar mirno se še naprej odrekaj slaščicam, čipsu, smokijem, slanim palčkam, sladkim pijačam, pomfriju, vesmu mogočemu cvrtju itd. To ti lahko samo koristi. Nič dobrega pa ne narediš, če izpustiš zajtrk. Kos črnega kruha, jabolko in jogurt je v vseh pogledih perfekten zajtrk in ti ne vzame skoraj nič časa. Torej ni razloga, da ga ne bi imela vsak dan. Ostalo pa redno, približno vsak dan ob istem času in po pameti (po pameti pomeni ne preveč in ne premalo!!!!!). Četrtič: življenje je že resna stvar, ampak ni kaj prida, če ni tudi veselo in zabavno. Meni se zdi, da si ti čisto OK punca in točno taka, kot moraš biti. Zato glavo gor in veselo in korajžno naprej! Drži se, Sonja
hvala, jaz treniram odbojko in plešem, to imam treninge. Pa nekako že bo, saj mora bit. dance_smrklja

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

26. feb 2011 10:04

Deklica bo razumela, ko bo štela 2x12 let. Žal se naših izkušenj ne da prenesti. Tudi mami ne bo uspelo. A kako bi bilo drugače? SAj se govori o hujšanju več kot o čemer koli drugem. Škoda je le, ker se velikokrat zamujenega ne da več popraviti.

 

naor

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

26. feb 2011 10:26

naor, čisto tako je, kot praviš, pa dostikrat tudi 2x12 še ni dovolj. Navsezadnje - pri teh letih staršev nihče ni jemal čisto resno, pa smo vseeno vsi nekako zrasli in z leti so tudi naši starši nekako čudežno prišli k pameti. Najbolj bridka resnica je tvoj zadnji stavek, ampak tega se pa žal ne da razumeti, dokler se ne zgodi. Sonja

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

27. feb 2011 10:14

Saj nič čudnega, da smo po večini že postali obsedeni z zdravo prehrano, kilogrami, hujšanjem, idealnimi postavami - vsepovsod nas posiljujejo s tem. Imam 8. letno hčerko, ki je že obremenjena z "špehom", posledično tudi zaradi ženske, ki jo imamo v hiši, šteje jih precej čez 60 in vsak dan stoji na vagi in samooooo hujšanje poslušamo. Pa smo ji že miljonkrat povedali, da jo ne bomo poslušali. Sicer pa dokler človek nima razčiščeno v glavi, da naprimer pomfri redi..halo (pravi, kako bi redilo malo pene, saj si itak takoj lačen po njem). No sem že iz teme ušla.

Teka

Čarli08  

član od: 4.1.2010

sporočila: 275

27. feb 2011 20:36

Teka je napisal/a:

Sicer pa dokler človek nima razčiščeno v glavi, da naprimer pomfri redi..halo (pravi, kako bi redilo malo pene, saj si itak takoj lačen po njem).

Teka
Ha ha; in ona jih ima malo več kot 2X12 ;)) Čarli08

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

28. feb 2011 9:35

Uboga punca (pa zakaj, za božjo voljo, si si izbrala takšen nick, smrklja ni ravno nekaj, kar bi se slišalo pohvalno).  Pri 12-ih je življenje itak grozno komplicirano - otrok nisi več, mladostniki te ravno ne sprejemajo medse, starši te malo do nič ne razumejo, v šoli je kakšna punca bolj popularna od tebe, vaga ne gre dol, vse skupaj je en sam dizaster.

Ljubica, saj vem, da je hudo, ampak verjemi, mine. V resnici ne verjamem, da se je katerakoli ženska (začenši od miss sveta napjre) pri dvanajstih počutila kako drugače. Samo to, da bo pri trinajstih, štirinjastih bolje, to tebi ravno ne pomaga. Ker je še celo leto in več do tja.

Moj nasvet bo malo drugačen. Nič bloganja in seštevanja kalorij. Uporabljaj znanje matematike raje za kaj bolj inteligentnega (matematika je preveč zabavna, da bi jo kvarili s seštevanjem kalorij). Pa brez veze je sedeti za kompjuterjem in blogati. Bolj ko boš sedela doma in več časa, ko boš porabila za tole, počasneje se bodo kurile kalorije in počasneje se bo oblikovalo telo.  Raje kompjuter uporabi za to, da poguglaš, kje je v tvojem kraju kakšna simpatična plesna vadba (zumba, solo salsa, trebušni plesi, folklora.....).  - po možnosti drugačno od tistega plesa, ki ga imaš sedaj.  Boš morala pač še malo plesati, da se bo nabralo zadosti endorfinov in se boš počutila bolje. Ker človek ima točno tako postavo, kot jo sam vidi. In če vidi debelo, ga nobena vaga ne bo prepričala v nasprotno.  Je po mojem ni boljše vadbe, ki bi človeku v resnici pokazala, kaj njegovo telo vse zmore, za ženske je pa plesna vadba sploh super, ker pomaga, da sprejemejo svoje telo in da jim telo postane všeč in da ga imajo rade. Če bi ženske vseh starosti več plesale, bi bilo manj žalosti na svetu, med mladostnicami pa definitivno manj anoreksij, bulimij in kar je še tega.

Če boš resno vzela plesno vadbo - boš čez kakšno leto itak kraljevala v šoli in te bodo druge punce hotele posnemati, od tu naprej bo pa samo še bolje.

 



Vendelina jr.

Sporočilo je spremenil(a) Vendelina jr. dne 28. 2011 09:42

neznan uporabnik

28. feb 2011 9:52

A Vendelina junior je pa hčerka od Vendeline al kaj??!!

Nisem vedela, da ima Vendelina juniorko.

No ja, zdaj vem.

(in zdaj vem, kaj je bilo pri dvanajstih narobe z mano; in z mojo hčero...in z mojo nečakinjo... KVAK)

 

(Kar se pa plesa tiče...je obstajal v Ljubljani en baletnik, mu je bilo ime Jure menda, tako je bil zasvojen s plesom, da ni nehal s tistimi svojimi piruetami tudi potem, ko je zastor že zdavnaj padel.....so ga v Polje odpeljali in je bil mir press)

japaja

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

28. feb 2011 10:50

Japaja, ti dajem namig , ki je v najboljšem interesu tvojega mentalnega zdravja: če jaz kaj napišem, to še ne pomeni, da moraš ti takoj na vrat na nos nekaj klamfati po tastaturi. Daj, vzemi sapo, premisli kakšno stvar, premisli še enkrat, pa še enkrat.....

 

Vendelina jr.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti