Dopust v campu colleverde siena italija

romanad  

član od: 18.1.2006

sporočila: 340

tema odprta - 23. feb 2011 10:54 | ogledi: 6.175 | odgovori: 7

Pozdravljeni!

Mogoče je kdo bil že na dopustu v tem campu v Toscani?

Kakšne so bile vaše izkušnje? Z možem razmišljava da bi vzela mobilno hišico v najem.Rada bi si ogledala Toskano.

Lep pozdrav in hvala!

Romanad

gerna  

član od: 26.11.2007

sporočila: 228

23. feb 2011 14:16

Mi smo lani obiskali Toscano sicer z avtodomom, pa vseeno bilo je čudovito. V nekaj kampih kjer smo prespali po nekaj noči smo bili zelo zadovoljni. Prijazni ljudje, čisoča na višku, od trgovine in restavracije do bazena vse na razpolago. Resda ne poznam kampa za katerega sprašuješ, vendar res mi smo bili zelo zadovoljni. Toscana je pa itak krasna! L.P. gerna

markec1  

član od: 17.11.2010

sporočila: 25

24. feb 2011 19:12

Morda bi pa predlagal spanje po agriturizmih po Toskani, naj bi bilo vredu in tudi cenovno ugodno, prednost pa je, da si lahko po 2-3 dni na enem mestu nato se pa preseliš, kajti Toskana je velika in zna biti kar napor, če hočeš iz enega mesta delati izlete oz. oglede po njej.Midva sva bila lani v mestecu Villa poleg jezera Trasimeno, in smo hodili na izlete en dan v Sieno, San Gimignano in Volterro, enkrat v Saturnia terme (podobno kot Pamukale v Turčiji), potem Montecatini terme in firence, ostalo je bilo pa še po Umbriji. Moram reči, da je bilo izredno pestro in zanimivo vendar smo samo v tistem tednu naredili cca 1350 km, plus prevoz gor in dol. No razmisloi, jaz bi verjetno vzel sobico na 3 koncih Toskane in potem hodil po ogledih, je pa res, da je toskana velika in da v tednu dni lahko vidiš samo delček, posebej če obiščeš par, morda tako na pogled brezveznih vasi, ampak te čisto vse očara. pa lepo potovanje markec1

gerna  

član od: 26.11.2007

sporočila: 228

25. feb 2011 16:50

Markec1 a v San Gimignanu sta si privoščila sladoled? Mi ga kar ne moremo pozabit! L.P. gerna

markec1  

član od: 17.11.2010

sporočila: 25

25. feb 2011 18:28

seveda in to dvakrat lani in 4 leta nazaj, vedno tam, kjer so bili svetovni prvaki v sladoledu v več letih, če mi rata bom prilepil slikco¸no je na print screenu, upam da se da odpreti, malo višje po ulici , na trgu sva pa tudi jedla super lazanjo s pivom, pa spet cenovno ugodno http://www.shrani.si/?2R/Su/4FVttYQD/screenshot29. Lp Mare markec1

sooonck  

član od: 8.6.2010

sporočila: 144

25. feb 2011 23:20

Glede na to, da je zame sladoled št. 1 med sladicami, ga imam navado probati povsod (no, kjer mi na pogled deluje kalorij vreden). Moram pa reči, da sem bila nad sladoledom v najstarejši slaščičarni v Lucci neprimerno bolj navdušena, kot v San Gimignanu. Markec1 in ostali, če vas pot zanese v Lucco in ste ljubitelji sladoleda, je to pod nujno. Slaščičarna Gelateria Veneta je blizu vrat, starega mestnega obzidja Porta San Pietro. http://www.gelateriaveneta.net/gallery.php Midva za take izlete vedno uporabljava Lonely planet ali pa Interhome. Z obojim zelo zadovoljna. sooonck

gerna  

član od: 26.11.2007

sporočila: 228

26. feb 2011 10:26

markec1 je napisal/a:
seveda in to dvakrat lani in 4 leta nazaj, vedno tam, kjer so bili svetovni prvaki v sladoledu v več letih, če mi rata bom prilepil slikco¸no je na print screenu, upam da se da odpreti, malo višje po ulici , na trgu sva pa tudi jedla super lazanjo s pivom, pa spet cenovno ugodno http://www.shrani.si/?2R/Su/4FVttYQD/screenshot29. Lp Mare markec1
Ja točno tukaj. Je bila vsta do sredine trga , ampak se pa splača počakat ! L.P. gerna

markec1  

član od: 17.11.2010

sporočila: 25

26. feb 2011 11:24

no v Lucci ga pa nisem probal, ker smo imeli samo avtobusni ogled, daljši postanek pa v Pisi na polju čudes, ko smo se vračali iz Elbe, takrat je bilo eno zadnjih potepanj z agencijo, potem sva se pa odločila da je boljše in kvalitetnejše (vsaj za naju), če greva sama, pa še cenejše, saj ne rečem, z agencijo, če je dober vodič, veliko zveš, ampak posledično tudi veliko pozabiš, če pa se sam pripraviš z googlom in Lonely Planetom, pa ti morda včasih ostane malo več v glavi. Gerna, vrsta je bila obakrat ko sva bila v San Gimignanu, dolga, ampak definitivno se splača počakat Lp markec1

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti