Recepti za kuhanje z amc posodo

Venturini  

član od: 29.1.2002

sporočila: 1685

22. nov 2015 19:51

Tudi jaz bi ti svetovala tako kot Mamamia. Za ta denar lahko pride večkrat, saj je cena res zasoljena...

LP, Saša

Mir in dobro!

sirarka  

član od: 2.2.2014

sporočila: 13

22. nov 2015 20:29

Hvala drage gospe,nisem iskala takih nasvetov!Sploh pa je zraven vsakega lonca debela knjiga receptov,vendar sem hotela ljudski pogovor!

 



sirarka

Sporočilo je spremenil(a) sirarka dne 22.nov 2015 20:30

piap  

član od: 1.7.2005

sporočila: 83

22. nov 2015 20:46

Posodo segrej na polovični moči štedilnika dodaj malo sesekljane čebule popražiš brez maščobe in  dodaš na kolobarje narezanao Bloško klobaso jo malo popečeš. Dodaš malo  sesekljanega česna in peteršila ko zadiši , pa not namečeš na kocke zrezan krompir in korenček,rdečo svežo papriko,mal mlete paprike in šalšo iz tetrapaka ter mal vode. Kuhalno ploščo damo na vso možno energijo ,posodo pokrijemo s  secqukvikom in kuhano  10 min.

piap

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

22. nov 2015 20:50

Spoštovana sirarka, nikjer v tvojem pisanju nisem zasledila, da je zraven debela knjiga receptov, saj tega nisi napisala.

Zdaj se mi zdi še toliko bolj na mestu nasvet, da pokliči tistega, ki ti je posodo prodal, saj bo on natančno vedel, kaj delaš narobe. Na daljavo bomo bolj težko cvetovale, kaj praviš?

Če pa ne iščeš takih nasvetov ... no, napisala si, da iščeš namig. Pa smo ti ga dale. 

Se mi pa zdi, da bo najbolj na mestu moja ugotovitev - če nimaš veselja, nič ne pomaga. 

 

mamamia

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

22. nov 2015 21:56

sirarka: nekaj jedi, pripravljeni po AMC receptih, je zelo okusnih, ne pa vse.  Nekatere, po mojih izkušnjah predvsem iz govejega mesa, med kuhanjem res "nekje izgubijo okus" in delujejo plehko.

Pomagaš si lahko s primerno mešanico zelišč ali pa prilagodiš klasične recepte. Moj "hit" zadnjih par let je pečenje piščanca v AMC.  V največji posodi, brez dodane maščobe, vendar ne z AMC pokrovko, pač pa tisto perforirano,  kakršne občasno prodajajo v Lidlu ali Hoferju. Posoda se segreje enako dobro, kot pečica, perforirana pokrovka pa poskrbi, da se piščanec ne duši, ampak lepo zapeče.  

Užitek je v njej tudi kuhati riž, polento, krompir  in podobno. Samo zavreš, izklopiš in greš pospravljat. Ni se treba bati, da bi kipelo, škropilo, se zažgalo ali razkuhalo. 

Cila

sirarka  

član od: 2.2.2014

sporočila: 13

28. nov 2015 11:56

Clia najlepša hvala,ravno čakam da se zapre hitra pokrovka,z zeljem za segedin golaž.Meso bom posebej.Poročam o uspehu in pojedenih krožnikih.

sirarka

kresnica  

član od: 17.2.2009

sporočila: 60

10. dec 2016 13:27

Pozdravljene,

 

Zanima me koliko časa ve kuhate pod hitro pokrovko govejo juho s kosom od 1/2kg mesa, zelenjava in kosti?? Ne mi rečt, da 5 minut oz. nekje sem pa zasledila 20. To je ne mogoče. Imam amc posodo več kot 10 let in še nisem prodala "klobas", da je to v 5 oz. 20.min!?  Mi želimo, da je ta kos mesa, ki tehta pol kile mehko in dobro kuhano. Prosim za realne podatke! Hvala

kresnica

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

10. dec 2016 18:09

Nimam AMC posode, ampak tak kos včasih niti v ekonom loncu ni mehko kuhan v tričetrt ure. Tako da ga pač kuhaj, kolikor je treba, eden bo mehak malo prej, drugi malo pozneje, ampak prej kot v 45 minutah niti gledati ni treba pod pokrovko. 

Sonja

piap  

član od: 1.7.2005

sporočila: 83

11. dec 2016 15:44

Enolončnica s klobaso

Klobaso narezano popečeš brez maščobe,malo sesekljane čebule in česna potem pa not namečeš na kocke zrezan krompir in korenček,rdečo svežo papriko,mal mlete paprike in šalšo iz tetrapaka ter mal vode.Kuhano v 10 min.z hitro pokrovko.Če malo stoji postane fino gosto.Dober tek pa lep dan.lp 

piap
Sporočilo je spremenil(a) piap dne 12.dec 2016 08:31

piap  

član od: 1.7.2005

sporočila: 83

11. dec 2016 15:53

Jaz kuham govejo juho 20-25min z hitro pokrovko, ugasnem dovod energije postavim lonec na leseno desko ali okoli obrjeno pokrovko in pustim počivat dokler se ne odpre pokrovka. Meso bo kuhano in tudi juha bo zelo dobra.

 

 

piap

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti