Recepti za kuhanje z amc posodo

piap  

član od: 1.7.2005

sporočila: 83

8. nov 2012 11:59

Vanja_v_ZDA je napisal/a:

Meni so različne kuharske knjige precej vredne (pri nas se na srečo dobijo po smešnih cenah), ostale romane in podobne, navadno razdevam naokoli. Zadnjič mi je padla v oči tale posoda:

http://www.amazon.com/Quart-Hand-Hammered-Saute-Cop

No, jaz sem s svojimi LeCreuseti več kot zadovoljna.



Vanja

Bakrena posoda

Segreva se počasi in enakomerno, vendar pa je čisti baker potencialno strupena snov, zato občasno preverite stene posode! Če so poškodovane, jo zavrzite.

piap

zvezdica55  

član od: 8.8.2006

sporočila: 555

8. nov 2012 14:05

Piap, pri rižoti me zanima, ko se po 5 minutah odstavi, a se mora takoj odpreti pokrov, če je tako, kako ga najhitreje ohladiti?

Se spomnim te rižote,  veliko let nazaj sem jo jedla na eni predstavitvi AMC in je bila res odlična, pa zelo, zelo hitro pripravljena .

zvezdica55

piap  

član od: 1.7.2005

sporočila: 83

8. nov 2012 22:52

Da po 5 min. je riž kuhan.in jo takoj odpremo ,najlažje odpremo pokrov ,če postavimo posodo pod hladno vodo in malo spihamo soparo ven iz posode.

piap

zvezdica55  

član od: 8.8.2006

sporočila: 555

9. nov 2012 13:51

Hvala piap, saj običajno tako hladimo pokrov, sem mislila, če je še kakšna druga varianta.

zvezdica55

piap  

član od: 1.7.2005

sporočila: 83

29. mar 2013 20:24

 

BUHTELNJI

500g. moke,1 ščep soli, 1 kocka kvasa, 50g. sladkorja, 50g masla, 0,25 l toplega mleka, 2 jajca , limonina lupina, vaniljev  sladkor, marmelada.

Element 5 l,grejemo 10min na srednji stopnji navigenije  in ta čas nadevamo buhteljne v posodo. Postavimo element na leseno desko in .obrnemo navigenio in popečemo še 10minut z vrhnje strani.z eno četrtino moči

ali z atmosferona stopnji 4

 

piap

piap  

član od: 1.7.2005

sporočila: 83

21. sep 2014 21:54

GRATINIRANE TESTANINE

400g testenin svedre stresemo v 4l lonec prelijemo z vodo (sam toliko da so v vodi)osolimo in pokrijemo s secqokvikom .Kuhamo 5 min na soft
V ponvi 3,5 l -24c popražimo čebulo dodamo
3ž paradižnikove mezge
400g paradižnika iz konzerve
150g koruze
230g tune
streseš še testenine in eno pest sira dobro premešaj. Po vrhu potresi s sirom,pokrij z navigenijo in popeci .

SKUTINI ŠTRUKLJI S SAADJEM

v softero brez lukenj naloži sadje in malo sladkaj v softjero z luknjami namaži z maslom posuj z drobtinami in naloži štruklje
v 8l (ali 5l.,6,5l) lonec nalij dober prst vode najprej damo sadje nato štruklje in s seqokvikom na soft kuhamo 12min.
v posodo serviraj štruklje in prelij z sadjem

PARADIŽNIKOVA JUHA

čebulo prepraži dodaj
2žlic. olja
1 korenček
malo zelene
sol, malo sladkorja
1kg zrelega paradižnika
zalij z vodo in kuhaj pod secquikom 10 min odpri in zmiksaj s paličnim mešalnikom

GOVEJI ZREZKI V OMAKI

segrej ponev do prvega polja odpri osušene zrezke položi v ponev pokrij in ko se polje segreje do 80 st. odpri in obrni drugo stran ponovi . vzemeš zrezke iz ponve in popraži
2 čebuli dodaj
2 žlici paradižnikove mezge
1 šopek sesekljanega peteršilja
2 žicil. smetane
1 dcl vodeali juhe
sol poper in zrezke položi nazaj v posodo malo pomešej in pokri s secqukvikom in kuhaj 10min. lahko turbo .

piap

katjag  

član od: 19.8.2006

sporočila: 13

4. feb 2015 16:52

zanima me če je kak nov recept?

predvsem me zanima za biskvite brez pečice (lahko uporaba navigenia).

Hvala!

katjag

piap  

član od: 1.7.2005

sporočila: 83

4. feb 2015 22:06

BISKVIT


V hladno posodo(2,5l ali 3,5l 24cm premira) damo 2 zlici sladkorja
in karamiliziramo na 3 stopnji - navigenije
ko se sladkor karamilizira naložimo v posodo sadje-(lahko tudi iz kompota breskve,marelice ,ananas)
Med tem časom stepemo
3jajca,vanili sladkor in 7 žlic sladkorja ( zelo močno)
nato narahlo z metlico vmešamo 7 žlic moke
in vlijemo na sadje
posodo pokrijemo in pečemo ccc 5 min.(dok ne otrdi pecivo)
postavimo posodo na leseno desko in pečemo z navigenijo zvrha posode še cccc.5 min na prvi stopnji.

piap

sirarka  

član od: 2.2.2014

sporočila: 13

22. nov 2015 14:56

Dragi kuharji hvaležna bom za vsak namig za kuho z amc.Kupila sem jo pred enim tednom in vsa navdušena -kar nad kuho sicer nisem-začela eksperimentirat.Krompir v oblicah odličen,jota odlična,bujta repa odlična,juha z ovčjim in govejim mesom odlična...zatika mi se pri pašti-makaroni-z golažem z mletim mesom.Enkrat sem zažgala drugič mi je ostala juha.Pri nas je pašta obvezno enkrat tedensko na jedilniku-za moža in hčerko.In vse je neslano,čeprav se mi zdi da solim kot navadno.Nakup je zasoljen in nočem, da je posoda v omari.Za dve posodi premera 24,hitro pokrovko ,vrtečo  uro in ponev-920€.Resnično računam na delovanje posode,ker kuhati ne maram,poleg službe imamo še dopolnilno dejavnost na kmetiji in otroka z učnimi "težavami".Vnaprej hvala,hvala Sirarka

sirarka

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

22. nov 2015 18:16

No, če ti nekdo proda posodo za 920 evrov, ti menda zraven da tudi natančna navodila in recepte? Pa verjetno pokaže, kako se kuha? Na tvojem mestu bi poklicala tega prodajalca, naj si lepo vzame čas, ker za tako ceno si ga mora, in ti pokaže, kaj delaš narobe. 

Če ne kuhaš rada, ti niti draga posoda ne pomaga. 

Mene take posode po nekaj poskusih kuhanja z njimi niso prepričale. Pa naj v očeh prodajalcev ali navdušencev izpadem še tako teslo. 

 

Kakorkoli, pokliči prodajalca in zahtevaj inštrukcije.

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti