Recepti za kuhanje z amc posodo

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

20. okt 2012 19:01

Zakaj sploh bežati od low and slow? Tega ne bom razumel nikoli, niti mikrovalovke, ne ekonomov in ne posod v vrednosti manjšega avtomobila...

Commis débarrasseur

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

20. okt 2012 19:40

Razumem mikrovalovke in ekonom lonce, ne razumem pa AMC posode in avtov za 40.000 €; dopuščam pa možnost, da kdo ne razume mojih loncev in moje Škode, tako da.... kakor komu drago, samo da tekne.



Sonja

Sporočilo je spremenil(a) limnol dne 20.okt 2012 19:40

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

21. okt 2012 19:12

Na zadnjem izletu sva imela eno od večerij pri temule gospodu (na sliki je v brezrokavniku). Kuhinja je odprtega tipa in najina miza je bila blizu, tako da sva opazovala kuharje švigati sem ter tja. Seveda sva najprej opazila ponve. : ) http://www.gayot.com/blog/wp-content/uploads/2010/

 

Vanja

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

21. okt 2012 19:29

Ma ja, saj kdor zna kuhati, ne potrebuje posebenga recepta za rdečo in modro ponev. Ampak ekstra recept za ekstra pisker je pač nekaj posebnega in dokler nikogar ne moti, pa dokler posel cvete, bo pač tudi ta segment ekonomije cvetel, kupci bodo pa zadovoljni. Za moj nivo zadoščajo navadni recpeti, recimo Felicite Kalinšek & Co., v ostalo se pa ne spuščam. 



Sonja

Sporočilo je spremenil(a) limnol dne 21.okt 2012 19:30

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

21. okt 2012 19:57

Meni so različne kuharske knjige precej vredne (pri nas se na srečo dobijo po smešnih cenah), ostale romane in podobne, navadno razdevam naokoli. Zadnjič mi je padla v oči tale posoda:

http://www.amazon.com/Quart-Hand-Hammered-Saute-Cop

No, jaz sem s svojimi LeCreuseti več kot zadovoljna.

Vanja

Čarli08  

član od: 4.1.2010

sporočila: 275

21. okt 2012 21:44

Imam ene pet posod Zepter. Najraje pa uporabljam čisto preproste lonce, ki gredo na indukcijo. In niso štorasti. Mar bi si kupila en ali dva kosa Le Creuset in kake dobre čevlje ...

Čarli08

nezas  

član od: 28.8.2011

sporočila: 12

22. okt 2012 19:27

Živjo!

 

Ima morda kdo izkušnje s pripravo pice v amc (z atmosfero) - bi prosila za recept in pisom priprave (kdaj testo dati v posodo, moč ognja in čas pečenja....)

 

 

Hvala in lep dan vsem zadovoljnim uporabnikom AMC :)

 

 

Neža

nezas

piap  

član od: 1.7.2005

sporočila: 83

30. okt 2012 20:30

 

PICA  špinačna

Sestavine za testo

Pšenična bela moka 250g
Kvas - svež 20g
Voda
Sladkor - beli 1 čajna žlička
Sol
Olje - olivno 2 žlici

Sestavine za nadev

Paradižnik - mezga
Origano
Sir - edamec
Špinača 100g

 

Priprava testa

V posodo damo moko in na sredini naredimo jamico.

Kvas zdrobimo, zmešamo z 2 žlicama mlačne vode in sladkorjem. Zlijemo ga v jamico in prekrijemo z malo moke.

Posodo pokrijemo in pustimo vzhajati nekaj minut, da se iz kvasa naredi kvasec.

Nato v posodo dodamo še sol in olivno olje. Prilijemo še toliko mlačne vode, da lahko zgnetemo lepo testo.

Pustimo ga vzhajati približno 1 uro.

Na atmosfero postavimo ponev premera 24 cm. 3,5l

vključimo večjo ogrevalno zanko, in segrevajmo s 5 stopnjo energije pokrito posodo do prvega rdečega polja.

Atmosfero ugasnemo ,razvaljano testo položimo v ponev .

Premažemo ga s paradižnikovo mezgo in potresemo z nasekljano origano.

Naribamo sir.

Špinačo operemo in položimo na sir.

Po vrhu špinače zopet naribamo sir.

Ponev postavimo na leseno desko z atmosfero pokrijemo ponev dovod energije na 6 stopnji

in pecemo cca 8 minut nato povečamo dovod energije na 8 stopnjo in popecemo še par minut.

Postopek ponovimo še z ostalim testom.

 

 

 

 

 

piap

nezas  

član od: 28.8.2011

sporočila: 12

1. nov 2012 15:20

Odlično, hvala! Tile napotki mi bodo zelo v pomoč, bomo poskusili takoj po praznikih :)

 

lep dan, Neža

nezas

piap  

član od: 1.7.2005

sporočila: 83

7. nov 2012 19:22

  RIŽOTA
Sestavine ; riž, pršutna rezan na grobe kocke, česen, peteršilj, parmezan, sol, poper,    olivno olje, radič ali grah, belo ali rdeče vino, maslo
 Na hitro popečemo 10dag narezanega pršuta in dodamo dva stroka česna in malo olivnega olja. Premešamo in dodamo 2dl riža, peteršilj, radič ali (grah), sol, poper,  in nato zalijemo z 1dcl rbelega vinain 3 dcl vode.Kuhamo s secquick-om 5min.Odstavimo, vmešamo košček masla (25g), potresemo s parmezanom in serviramo.

 

piap

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti