Recepti za kuhanje z amc posodo

piap  

član od: 1.7.2005

sporočila: 83

17. okt 2012 9:57

BLITVA S KROMPIRJEM IN RIBO

Krompir operemo in narežemona kocke.

Damo ga v evrazio (lahko tudi v večjo ponev) in gor naložimo liste blitve.

Blitvo je treba dobro potlačiti nato pa gor naložimo še file ribe (kakšršno koli: brancin, som, oslič, postrv..)

Fileje malo posolimo nastavimo avdioterm na 20 min. na navigenii lahko avtomatsko na A..drugače pa najprej s tričrtrt moči štedilnika kuhamo da pride kazalec do polovice visioterma nato zmanjšamo temperaturo na minimalno.

Po 20 min vzamemo fileje iz posode in jih naložimo na krožnik. Pokapljamo z olivnim oljem, dodamo še  tržaško omako. Malo tržaške omake damo na blitvo s krompirjem, ter na grobo premešamo. Dodamo lahko še poper in sol po svojem okusu.

Dober tek

 

piap

xxs  

član od: 29.7.2009

sporočila: 171

20. okt 2012 14:13

Smešno, ampak AMC posoda je čisto enaka kot kakšna druga posoda... Zato so recepti pač enaki... Edino to je, da je dražja.

 

Sicer pa jaz kuham na eni podobni dražji posodi, svakinja ima AMC, mama Zepter, vse je enako... To, da se da kuhat brez maščobe - to se da na katerikoli posodi. OK, mogoče EMO ravno ne... V bistvu sem enkrat juho zažgala na Emo...

 

Meni je bila naj posoda ena iz Špara s keramično prevleko. Dalo se je res brez maščobe delat in se ni prijelo. Žal imam zdaj indukcijsko ploščo in posoda ne prime... Bila mi je pa boljša od Zepterjev in AMC, sploh še zaradi tega, ker je lažja za čistit, mislim lažja da gre dol in lažje po teži. Men so te inox tako štoraste...

 

Sicer pa da se zdravo kuhat s katerokoli posodo. Včasih sem se sama držala diete in veliko trenirala in sem kuhala z 0 maščobe vse. Ker sme še študirala, nisem mogča kupit drage posode... Je šlo vseeno. Tud na emo, sam moraš pazit, da se ti ne naredi to kar se je men So pa za tako kuhanje posebni recepti, ja... Da se pa priredit kateregakoli, sam moraš vedet kaj delaš. Sčasoma se vse naučiš.

 

Drugače se pa dobi tudi olje v spreju, Canola, kjer maščobe špricneš sam en pips, kar je zelo malo kalorij. Oziroma piše, da je 0 kalorij - kar seveda ni res... To jaz uporabljam za peko ali spečt jajca npr...

xxs

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

20. okt 2012 14:56

xxs, mislim, da je zadeva v tem, da ljudje preskočijo iz kake res slabe ali tako-tako posode na AMC in jim je seveda naj-naj. No, jaz sem iz bolj tako-tako prešaltala na KuhnRikon in ko sem imela možnost kuhati na AMC, le ta ni naredila kakega posebno dobrega vtisa name.

 

 

Vanja

piap  

član od: 1.7.2005

sporočila: 83

20. okt 2012 15:51

 Mislim ,da natem forumu so recepti za kuhanje v AMC posodi (lahko tudi vdrugi če so vam vse enake )ne pa komentarji katera posoda je boljša ali dražja. Če je enaka vsaki drugi kuhajte pač v vaših brez vode in s hitro pokrovko in pecite brez maščobe .Prilagodite recepte po svojemokusu.

piap

tarinca  

član od: 11.8.2011

sporočila: 20

20. okt 2012 17:26

Jaz sem/bom tudi hvaležna vsakega recepta z AMC posodo. Imam sicer samo en pisker in SQ pokrovko (tudi jaz sem jo dobila za rojstni dan od mame, me je skoraj kap).

V 2 letih sem jo žal uporabljala le 2x pa še to za govejo župco.

Na predstavitve pa ne hodim, ker bi tako sigurno kupila marsikaj, kar ne potrebujem.

tarinca

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

20. okt 2012 18:03

tarinca je napisal/a:

Jaz sem/bom tudi hvaležna vsakega recepta z AMC posodo. Imam sicer samo en pisker in SQ pokrovko (tudi jaz sem jo dobila za rojstni dan od mame, me je skoraj kap).

V 2 letih sem jo žal uporabljala le 2x pa še to za govejo župco.

Na predstavitve pa ne hodim, ker bi tako sigurno kupila marsikaj, kar ne potrebujem.



tarinca

 

Ravno v tem je fora: Župo lahko skuhaš v vsaki emajlirani posodi za par evrov, samo dovolj velika mora biti.

Vanja

tarinca  

član od: 11.8.2011

sporočila: 20

20. okt 2012 18:05

Ja se strinjam, samo da v navadni posodi rabiš celo dopoldne, tu pa je skuhana v pol ure.

tarinca

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

20. okt 2012 18:11

tarinca je napisal/a:

Ja se strinjam, samo da v navadni posodi rabiš celo dopoldne, tu pa je skuhana v pol ure.



tarinca

 

Ko sem še kuhala juho, je bila pripravljena v 2 urah. Ko sem prešaltala na nič kaj drag ekonom lonec, je se je čas skrajšal na ene pol ure.

 

Vanja

tarinca  

član od: 11.8.2011

sporočila: 20

20. okt 2012 18:24

Vanja, ne reklamiram AMC posode, vendar sem vesela novih receptov, da jo bom lahko večkrat uporabljala in izkoristila, ter "prišparala" pri času kuhanja tudi drugih jedi in ne samo pri goveji juhi.

tarinca

piap  

član od: 1.7.2005

sporočila: 83

20. okt 2012 18:26

Vanja_v_ZDA je napisal/a:

tarinca je napisal/a:

Jaz sem/bom tudi hvaležna vsakega recepta z AMC posodo. Imam sicer samo en pisker in SQ pokrovko (tudi jaz sem jo dobila za rojstni dan od mame, me je skoraj kap).

V 2 letih sem jo žal uporabljala le 2x pa še to za govejo župco.

Na predstavitve pa ne hodim, ker bi tako sigurno kupila marsikaj, kar ne potrebujem.


Na sedežu AMC prirejamo tudi šole kuhanja da se da posoda maksimalno izkoristit ,pa najbo riž,krompir 5min.najbo fižol ,ješprejn in podobno 20min ali manj...


tarinca

 

Ravno v tem je fora: Župo lahko skuhaš v vsaki emajlirani posodi za par evrov, samo dovolj velika mora biti.



Vanja

piap

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti