Recepti za kuhanje z amc posodo

piap  

član od: 1.7.2005

sporočila: 83

8. nov 2011 15:58

Da res je ideja za kosilo na drugi strani.Jaz sem pa napisala na stran AMC recepti . Mislim da sem napisala na prevo stran.

piap

alena1  

član od: 25.1.2011

sporočila: 25

24. feb 2012 21:01

Jaz sem pa hvaležna za vsak recept oz. idejo kaj skuhaj in kako skuhat kosilo z amc posodo,

nasveti so dobrodošli

alena1

piap  

član od: 1.7.2005

sporočila: 83

10. mar 2012 19:44

BUHTELNJI ( pečeni z navigenijo ali atmosfero)

500g. moke,1 ščep soli, 1 kocka kvasa, 50g. sladkorja, 50g masla, 0,25 l toplega mleka, 2 jajca , limonina lupina, vaniljev  sladkor, marmelada.
Element 5 l,grejemo 10min na srednji stopnji navigenije  in ta čas nadevamo buhteljne v posodo. Postavimo element na leseno desko in .obrnemo navigenio in popečemo še 10minut z vrhnje strani.z eno četrtino moči

 

piap

piap  

član od: 1.7.2005

sporočila: 83

13. mar 2012 12:19

ČUFTI

700g mešanega mletega mesa, 200g riža, 2 čebuli, 3 stroki česna, 2 žlici olivnega olja, 3dl juhe, sol, majeron, peteršilj, poper. Paradižnikova omaka: 7dl pasiranih pelatov (boljše če imaš domačo mezgo), 2 žlici olivnega olja, 1 žlica sladkorja, sol, rožmarin, bazilika in malo vina.Popražiš čebulo (v AMC ni treba olja), na koncu dodaš česen, da zadiši, dodaš riž in začimbe ter preliješ z juho. Riž lahko skuhaš do polovice  in ohlajenega zmešaš z mesom ter oblikuješ kroglice. Kroglice sem jaz najprej na naš način malo popekla in nato prilila paradižnikovo omako. Vse skupaj  zaprem v lonec 24 premera,  z SQ pokrovko in kuhati na turbo področju 1o min. 

piap

zvezdica55  

član od: 8.8.2006

sporočila: 555

13. mar 2012 14:36

Vesela sem tvojih receptov piap . AMC posodo imamo že 30 let in smo začeli v njej kuhat kot v vsaki drugi posodi. Zato so mi zelo dobrodošli ti nasveti, da malo osvežimo znanje in jo uporabljamo za drugačen način kuhanja. Upam, da boš še kaj napisala , in da zaradi tega ne bo letelo preveč . Jaz ponavadi preberem tisto kar me zanima, v ostalo se pa ne spuščam .

zvezdica55

piap  

član od: 1.7.2005

sporočila: 83

13. mar 2012 22:59

Veliko nas je imetnikov  AMC posode in ta stran je namenjena za recepte po našem sistemu kuhanja .Bom še napisala kak recept ,saj nas je velik ki radi kuhamo. lep uspeh pri kuhanju.

piap

čelk  

član od: 4.4.2009

sporočila: 67

21. mar 2012 19:31

Evo da pristopim še jaz h tej temi.

Jst sem to posodo dobila za poročno darilo od moje preljube mame, zakaj preljube ker sem ji hvaležna za to posodo da ji ne morem povedati kako, ker mi ne more verjeti in je sama vesela da mi je to kupila in da se jo bom zapomnila za vse večne čase.

Zdaj pa ko sem enkrat obiskala kuharsko šolo AMC, je pa sploh ne izpustim iz rok, saj sem veliko vedela že prej ampak me je vedno zanimalo kaj se da še vse v tej posodi narediti enostavno.

Buhteljni so prva liga v tej posodi, pa imam štedilnik in ne navigenium in se da vse tudi z navadnimi stvarmi, pohanje brez maščobe ZAKON, danes smo jedli pleskavice v tej posodi brez olja jih moj ni mogu nehat hvalit, da je skor bulš ku na žaru, lazanja ko sem jo delala s hčerko NAJBOLJŠA, nam boljša kot pa navadna tehnika, pa še mamica je uživala ker je bilo bistveno manj posode za pomit kot jo imam ponavadi.

Poleg tega prišparamo pri plinu (menjamo ga na 6 mesecev pa kuham vsak dan tudi po dvakrat), olju in kar je najpomembnejše v tem času pri vodi in časa.

 

Skratka je kar draga posoda za naš žep, ampak vredna svojega denarja (pa tud vse se da zmeniti z prestavniki).

Tako da kdor ima kaj čez tole našo zlato AMC posodo za povedat je nima doma al je pa ne zna uporabljat.

Tako da piap, jst sem vesela vaših receptov in nasvetov.

 

še enkrat

AMC POSODA JE ZAKON

 

 

 

čelk

piap  

član od: 1.7.2005

sporočila: 83

21. mar 2012 21:23

PAELJA

Španska riževa ponev z ribami, mesom in zelenjavo

včasih jed revnih španskih ribičev, danes svetovno znana specialiteta v različici s kuhanimi sestavinami

230 g dolgozrnatega riža,450 g očiščenih morskih sadežev,350 g piščančjega fileja,1 velika rdeča paprika,1 čebula,75 g zamrznjenega graha,1/2 limone1,5 dl ribje osnove,2 žlici olivnega olja,sol,črni poper v zrnu,1/2 žličke pimenta v prahu,2 stroka česna,ščepec žafrana.

Najprej popražim čebulo, dodam meso sesekljano papriko in česen.Dodam olje in vse ostale sestavine nato zalijem z ribjo juho,(lahko tudi z vodo) pokrijem s secuquick  pokrovko in kuham 5 minut na soft.

piap

mojcazala  

član od: 6.1.2011

sporočila: 112

21. mar 2012 21:41

tud js imam amc posodo in je res super!! :)

mojcazala

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti