Baloni napoljeni s helijem

pe3ca  

član od: 9.1.2009

sporočila: 292

tema odprta - 21. feb 2011 18:59 | ogledi: 24.074 | odgovori: 12

Pozdravljene.

V papirnici, kjer polnijo balone s helijem so mi rekli da ne veljajo navadni baloni, ampak morajo biti posebni-namenjeni prav polnjenju s helijem. A ve mogoče katera, če je to res, al je to sam prodajalčeva finta?

A ve mogoče kdo, kje bi jih najceneje dobila v okolici Celja?

Pa ne mi o googlu začet, ker sem klicala na googlu objavljeno št. pa je samo nekaj nakladal :)

Hvala vam,

LP

pe3ca

kriznana  

član od: 14.10.2006

sporočila: 602

21. feb 2011 19:58

Potrebuješ polne ali prazne balone in kakšne oblike.Mogoče take ,ki jih prodajajo po sejmih?

kriznana

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

21. feb 2011 20:14

Navdni baloni so cisto v redu, ampak odvisno od tega, za kaj jih uporabljas. Jaz sem navadne z logom firme polnila vsako jutro in do poznega popoldneva so bili ze vsi na tleh. Ali pa so na soncu popokali.

 

Mogoce ti paprinica noce polniti navadnih, ker zasluzijo s prodajo tistih posebnih, ki izgledajo, kot da so iz super tankega  aluminija ( v resnici nimam pojma, iz katerega materiala so).

 

 

Vanja

illusion  

član od: 20.6.2008

sporočila: 81

21. feb 2011 20:16

Hmm.. Helijevi baloni so ponavadi res z drugačnega materiala (kot nekakšna srebrna folija in ne guma, kot smo je vajeni). Če pa se prav spomnim, smo nekaj let nazaj tudi mi imeli čisto navadne balone, napolnjene s helijem... Hmm..

Povprašaj mogoče še v kakšni trgovini, kjer prodajajo le balone in darilne stvari - v Cityparku v Lj. vem da je spodaj pod stopnicami ena takšna prodajalna in pa zgoraj, tam v novem delu, kjer so restavracije - ti imajo zagotovo služben telefon...

illusion

čoko  

član od: 19.11.2007

sporočila: 867

21. feb 2011 20:37

Ko sem jaz nazadnje o tem spraševala, so mi pokazali ene balone, ki so z notranje strani prevlečeni še z eno posebno plastjo. Videti so kot navadni baloni, so pa precej debelejši. Takrat so mi rekli, da takšni zdržijo cca 2 dni... Verjetno je samo to finta teh posebnih balonov. Da niso takoj na tleh.

čoko

pinka  

član od: 17.6.2004

sporočila: 929

21. feb 2011 21:20

Poglej v hišo daril, meni so navadne balone napolnili s helijim, ampak so v balon vbrizgali še neko pasto. Držali so mi, več kot teden dni. lp, pinka

lovebeyba  

član od: 25.1.2010

sporočila: 122

21. feb 2011 21:52

V okolici Šoštanja, se eni ukvarjajo z temi baloni iz helija. Sicer ne vem kako se podjetje imenuje, ampak, če te zanima se lahko probam pozanimati. lp lovebeyba

manevem  

član od: 9.11.2006

sporočila: 80

21. feb 2011 23:58

"Posebni" baloni niso prav nič posebni, razen da zdržijo dlje in so precej dražji. Uporabiš lahko čisto navadne balone, samo ne bodo zdražali enako dolgo v luftu. Jaz sem lubiju za rojstni dan napolnila navadne gumijaste balone zjutraj, zvečer so bili še vsi na stropu, zdržali so tudi do drugega dne, potem smo jih pa tako ali tako "pojedli", helij iz balonov namreč, ter imeli salve smeha :D.



manevem

Sporočilo je spremenil(a) manevem dne 21. 2011 23:58

Kalpana  

član od: 20.7.2009

sporočila: 62

22. feb 2011 0:24

Nisem nameravala nič napisat, ker ste predhodnice v bistvu že odgovorile na vprašanje, ampak sem se premislila, pa bom samo dodala še en nasvet, ko je že ravno manevem omenila dihanje helija ... Ne vdihujte plinov iz balonov, za katere niste 100 % prepričani, kaj je v njih. Helij sicer ni zdravju ni nevaren, če ga nekajkrat vdihnemo, ampak v te balone pogosto dodajajo tudi druge pline in nekateri od njih so strupeni. Vem da nisi po tem spraševala, ampak ker je ravno tako specifična tema vseeno v vednost, mogoče bo komu drugemu prav prišlo. Kalpana

Pitončica  

član od: 7.6.2005

sporočila: 1677

22. feb 2011 8:35

Alu folija baloni polnjeni s helijem zdržijo tudi kak mesec - lastne izkušnje, in bližina nekoga ki to obvladal.

kot je pisal/a čoko, navdne latex balone se pa z notranje strani namaže s posebnim premazom da držijo dlje, vendar max2 dni.

Odvisno je tudi od tega koliko se ih napolni s helijem in na kakšni temp. se nahajajo.

Pa seveda tudi od kvalitete balona.

Drgač pa poceni glih ne prideš skozi, ker balon sicer niti ni tako drag, drag je helij, in seveda storitev ki jo plačaš.

v Ljubljani se s tem ukvarjajo:

http://www.funfood.si/sl/

 

Pitončica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti