Razbarvanje perila

španga  

član od: 8.2.2009

sporočila: 23

tema odprta - 21. feb 2011 17:46 | ogledi: 19.802 | odgovori: 11

Rabim vašo pomoč!!!

Včeraj sem prala perilo in sicer bež jakno in eno belo jopco. Prala sem na programu za občutljivo perilo. Problem je v tem, da je bila podloga od jakne oranžne barve in sedaj so nastali roza fleki na rokavih in malo na straneh jakne. Res ne vem, kaj naj naredim, ker je bila jakna zelo draga (Gaastra) in sem šele zdaj ugotovila, da piše na etiketi-ročno pranje. Tudi na jopci so nastali roza madeži. Imate mogoče kakšno idejo, kaj naj naredim. Brala sem tudi, da obstajajo neki praški za razbarvanje perila, vendar je problem, ker jakna ni bele, temveč bež barve.

Že vnaprej se vam zahvaljujem za pomoč!! Sem čisto obupana:(

španga

čoko  

član od: 19.11.2007

sporočila: 867

21. feb 2011 21:18

Jaz ponavadi to rešim tako, da namočim zabarvano oblačilo v mlačno vodo z izdatno količino praška za belo perilo (ne tekočega, klasični Persil ima več učinka) in kar pustim kakšen dan. Potem v stroju večkrat izperem in je to to. Upam, da nisi dala v sušilec, ker potem ne bo šlo.

Bež barva je kvečjemu prednost, belilni učinek praška ji ne bi smel škoditi. Če je jakna primerna za ročno pranje, potem ne bi smel biti problem. Pa v stroj še dodaj kakšno krpico, ki veže barve...

Upam, da ti bo uspelo.

čoko

Viva Meier  

član od: 20.12.2009

sporočila: 673

21. feb 2011 22:14

Lej španga takšnih nas je pač veliko-na besedo ne verjamemo, se učimo bolj kot ne iz lekcij, ki so pa včasih precej drage. Če si pametna, boš iz tega vzela šolo da se etiketo vedno pogleda pred prvim pranjem, pa tudi pred drugim in tam do desetega pranja, ker se jih verjetno ne učiš na pamet. Pa da se žive barve (predvsem ta razpon rdečih, oranžnih itd.) pred prvim pranjem stestira v vodi če pušča barvo. Pa da če spušča barvo ni rečeno da bo po prvem pranju 100% ok in to ločeno pranje pol ponavljaš še ene 5x. Pa da pregledaš 2x perilo v bobnu in ne potegneš z belo posteljnino v pranje na 60 stopinj po nesreči še belo majco z enimi našitki, ki so bili po pranju še samo za v kanto in še in še. In vmes se probaš odrečt živciranju, ker ob živciranju ponavadi zgreši človek nauk zgodbe. Upam, da ne boš tega vzela kot napad, ti vseeno želim da rešiš obleko koliko se pač da Viva Meier

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

22. feb 2011 6:23

Kaj pa tiste gelne blazinice za razbarvanje perila, ki je sedaj reklama. Sama tega še nisem preizkusila.

Teka

terezija  

član od: 26.5.2003

sporočila: 930

22. feb 2011 8:50

Jaz sem uporabila te gelne blazinice, držala sem se strogo navodil, ki so na škatli napisane in je uspelo vse se je lepo razbarvalo in perilo postalo zopet belo. lp reza

španga  

član od: 8.2.2009

sporočila: 23

22. feb 2011 10:00

Kje pa se kupijo te gelne blazinice. Samo kot sem že napisala, jakna ni bela, vendar je bež barve. Torej tudi v mojem primeru pride to v upoštev? Strah me je, da bi slučajno potem nastali beli fleki. Najlepša hvala vsem, ki mi pomagate z nasveti. španga

trlica  

član od: 29.2.2008

sporočila: 49

22. feb 2011 10:45

Jaz pri takih nesrečah (jih je bilo že veliko) kupim K2R prašek za razbarvanje preila, ki ga prodajajo v DM. Delam po navodilih in vedno mi je uspelo. trlica

terezija  

član od: 26.5.2003

sporočila: 930

22. feb 2011 11:35

Jaz sredstvo za razbarvanje perila kupim kar v domači trgovini, imajo jih zložene nad pralnimi praški in skupaj z lovilci barv. reza

llilika  

član od: 26.9.2007

sporočila: 87

12. jan 2013 22:40

Zdravo!Mogoče ve katera če prodajajo v Šparu gelne blazinice za razbarvanje perila?

llilika

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

13. jan 2013 10:24

Še jaz prosim za nasvet - grdo sem popackala nekaj kuhinjskih krp. Problem sem hotela rešiti  z namakanjem v varikini in kuhanjem na štedilniku, pa je bil rezultat povsem napačen - namreč, obledel je vzorec nakrpah, madeži so pa ostali. Še kakšna rešitev?

Lisa

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

13. jan 2013 13:12

Počakaj na poletje in jih pusti čimdalj na soncu, škoditi ne more.

rimljanka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti