Proso

Rabraminca  

član od: 12.3.2005

sporočila: 65

27. jan 2016 21:38

ferda je napisal/a:
našla sem nekaj receptov za proso,pa sem zasledila da ga v večini moraš oprati z vrelo vodo. ali kdo ve zakaj?

treba ga je oprati da se izlušči mastni ovoj, ki  je lahk žarko in ima lahko tudi klice bakterij.

 

Rabraminca

trac  

član od: 12.11.2010

sporočila: 568

28. jan 2016 7:53

Če je žarko potem je za proč, ne pa za hrano.

Proso se spere, da se odstranijo saponini, lahko pa to vodo s pridom izkoristite za zalivanje rož.

trac

pomoc  

član od: 16.12.2015

sporočila: 285

10. feb 2016 13:04

Tudi sama sem kupila proso in zaenkrat, ga še nisem odprla. Sem si rekla. Malo spremembe mora biti. Bom pa mogla pogledati recepte. Ker je tudi zame novo. Sem ga že delala ampak res zelo dolgo nazaj. Se niti ne spolnim kako se ga naredi. 

pomoc

kara  

član od: 26.11.2005

sporočila: 725

10. feb 2016 16:53

Prosena kaša je menda zelo koristna zaradi vsebnosti selena, ki naj bi imel ugoden vpliv na organizem. Jaz jo uporabljam prav v tem času kot osnovno sestavino diete. Skuham jo po navodilu na vrečki ( potrebno jo je oprati najprej z mrzlo vodo, nato popariti še s kropom, nato pa jo skuhati s toplo vodo cca 20 minut). Nato jo imam pripravljeno v hladilniku. Dodam ji ali sadje, skuto, mleko in podobno za sladkejše jedi, ali pa zelenjavo vseh vrst, kot solata z različnimi prelivi, seveda nizko kaloričnimi.

Kaša da občutek sitosti, v hladilniku pa jo lahko ohraniš uporabno več dni in je torej vedno pri roki.

V preteklih časih pa smo jo največkrat jedli kuhano v mleku. Saj se še spomnite, na  tisti del neke stare pesmice: mlečna kaša, mati naša in otroška sladka paša... ali nekaj podobnega, ne spomnim pa se kdo je avtor.

Pa dober tek!

 

 

kara

pomoc  

član od: 16.12.2015

sporočila: 285

11. feb 2016 11:22

Sem zbolela pa sem si rekla, da poskusim narediti proseno kašo. Prosena kaša pa je fantastična. Tudi če si bolan in šibak. Proseno kašo pa sem najprej oprala z vodo. V posodo sem dala nekaj mleka, da je mleko zavrelo. Posolila po občutku. Dodala proseno kašo. Sproti pa sem še dodajala mleko. Borovnice sem dodala poleg prosene kaše. Super tudi, ko si bolan. Prosena kaša pa je trenutno znižana v Merkatorju. Prosena kaša Mlinotest. 

 

:)



pomoc

Sporočilo je spremenil(a) pomoc dne 11. 2016 11:25

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti