Oblačilni report pomlad poletje 2011

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

22. feb 2011 0:43

Evo, tule je kar lep spekter barv (sicer je to barvna paleta eneda od proizvajalcev oljnih slikarskih barv) - bomo skupaj našle pravi odtenek

http://www.oldholland.com/pages/english/color_oil.html

Kot "petrolejsko modrikasto-zeleno" sem jaz imela v mislih tole (bo blizu, Vendelina?)

http://www.oldholland.com/pages/oil/d47.html

... če pa gre za sliki 18 in 20, bo pa kar prava "smaragdna zelena, prav imaš Čarli08

http://www.oldholland.com/pages/oil/b274.html

Mojca

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

22. feb 2011 7:12

Tisto, kar meni sugerira glava, je barva, ki je pri oldholandu označena s C49 (skratka, razmišljamo v isto smer).

Vendelina jr.

Sashika  

član od: 29.3.2006

sporočila: 639

22. feb 2011 7:46

Super, dobro si tole ustvarila! Še kakšne tri tedne lahko premiščljujem in prebavljam nasvete, potem pa v akcijo! Saša

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

22. feb 2011 9:41

Ja, 70 odstotkov trenčkotov v Parizu je peščene in karamelne barve, en se je tudi znašel v mojem kovčku, za ostali del garderobe moram pa najprej nekaj kilogramov snet .... mi je Vendelina s svojim opisom na teh starneh dala voljo, priznam ...

 

Je bilo prav zabavno izložbe gledat te dni.

 

Mamamia

mamamia

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

22. feb 2011 9:46

Darling, taki infoti me vedno razveselijo

Vendelina jr.

Čarli08  

član od: 4.1.2010

sporočila: 275

22. feb 2011 12:40

Jaz tudi razmišljam o svetlem trenčkotu. Mango ima enega kar uporabnega za mojo postavo (sicer še nisem pomerila) http://shop.mango.com/ficha.faces?id=41015152&state Samo me zanima, če znajo biti ti temnejši gumbi kaj moteči pri kombiniranju ... Čarli08

Čarli08  

član od: 4.1.2010

sporočila: 275

22. feb 2011 12:42

Tale barvna karta je pa super! Čarli08

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

22. feb 2011 13:28

Klasiš bež trenč ima gumbe, ki so obarvani tako, da malo spominjajo na roževino in na to kombinacijo gre več-ali-manj vse. Pri trenčih je potrebno, preden jih gremo pomerjati, pogledati, kako stojijo na štenderju. Čer trenč se rad mečka in če je v trenču preveč bombažnih vlaken, bo zadeva vedno zmečkana. Mora biti sestava, ki se ne mečka ozrioma ne deluje tako, kot bi ožel krpo. In če se ne, potem začnemo s pomerjanjem.

Vendelina jr.

trarara  

član od: 6.6.2007

sporočila: 4

23. feb 2011 11:29

Pozdravljene! Berem že nekaj časa, oglasila se še nisem. A mislim, da je skrajni čas, da se Vendelini iskreno zahvalim za njeno nesebično poročanje vsako sezono. Izjemno nazorno, sistematično, uporabno... HVALA!!! Hvala tudi vsem ostalim, ki konstruktivno pripomorete k temu, da je ta tema zanimiva! Če dovolite, bi pristavila svoj piskrček z vprašanjem. Morda ste že kdaj obravnavale to temo, a se ne spomnim..... Nikoli v življenju nisem nosila pet, kljub mojim 30+ letom. Tako sem pri oblačilih zelo omejena pri čevljih. Zelo rada bi se naučila hoditi v petah in postala elegantna ženščina. Obstaja kakšen recept? Na kaj naj bom pozorna? Kako naj sploh začnem?! Pa lep dan... trarara

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

23. feb 2011 11:54

Hoja! To vprašanje imam rada.

Glej, ni štos v petah - štos je v pravilni hoji. Pravilna hoja se začne s pravilno držo. Pravilna džra se naučiš takole

- postaviš se pred ogledalo, daš ramena nazaj in poskuaš z lopaticama na hrbtu priti čim bolj skupaj. Držiš to pozo, zadržuješ dih, počasi izdhuješ in ko spet normalno vdihneš - je to osnovna ta prava drža (mimogrede, zelo podoben štos je tudi pri baletu). Na tak način sta ramenski obroč in kolki nekako v "pokriti smei"  - hočem reči, če bi te gledali iz ptičje perspektive, s to držo ramena zakrivajo kolčni obroč (ajoj, kako sem to povedala)

- en teden pri vsakem vstajanju in preden sploh karkoli stoječega delaš - narediš to vajo, da si jo telo zapomni

-vsaj en mesec se prisiljuješ, da kadarkoli kjerkoli stojiš (recimo, čakanje v vrsti, čakanje na avtobus),da stojiš vzravnano in da se ne naslanjaš na en bok.

Vzravnana drža te itak prisil, da lepo hodiš. Z vzravnano držo se ne da racati, vleči nog za sabo in kar je še tega. Ko imaš vzravnano držo, se hoja itak blazno izboljša.

Za advanced level se gre na kakršenkoli plesni tečaj. Tam tudi izboljšajo držo.

Se pa hodi tako, da se tvoje telo premika v ritmu melodije, ki jo ti slišiš, ostali jo morajo pa slutiti. Če dovoliš sebi, da pustiš ritem kakih 5 centi nižje od popka in mu pustiš, da gre po hrbtu gor do glave, boš znala hoditi (master level), v nasprotnem primeru boš pa štorkljala.

 

Vendelina jr.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti