Nutela torta - še ena krema..

MIRJAM  

član od: 29.10.2001

sporočila: 138

tema odprta - 19. feb 2011 19:25 | ogledi: 19.145 | odgovori: 23

Prosim za nasvet. Pri nas imamo radi Nutela torto, vendar smo je nekako siti. Zdaj pa bi eno plast kreme nadomestila z neko drugo. Ima kdo kako idejo?

Hvala, Mirjam

btadeja  

član od: 20.2.2010

sporočila: 13

19. feb 2011 19:50

V vsako plast lahko dodaš banane, sicer krema ostane ista, vendar je sprememba okusa. Meni je dobro. btadeja

kafetarca  

član od: 30.9.2009

sporočila: 277

19. feb 2011 23:04

Jaz sem ta teden naredila modificirano z orehi Pri biskvitu sem zmanjšala količino sladkorja za cca. 20 % in del moke nadomestila z mletimi oz. fino nasekljanimi orehi. V kremo sem poleg smetane in lešnikove kreme ponovno dodala orehe (veliko!). In dober kakav v prahu, vse skupa paj prelila s čokoladnim oblivom, temnim. Tortica je bila tempirana bomba antioksidantov, eno samo zdravje Za sočnost sta poskrbela mleko in rum kafetarca Sovica Oka

tunna  

član od: 11.9.2010

sporočila: 288

20. feb 2011 7:42

lahko tudi del smetane zamenjaš z navadnim jogurtom in vmešaš nutelo (ali pa daš en del navadne stopljene čokolade), pride tak rahlo kiselkast, osvežilni okus tunna http://titabota.blogspot.com/

MIRJAM  

član od: 29.10.2001

sporočila: 138

20. feb 2011 7:43

Hvala, punce.

 

Kaj pa recimo če bi v eno plast dala jagode iz kompota? Bi šlo skupaj? 

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

20. feb 2011 10:16

Ne zamerit, a ko sem prebrala: Pri nas imamo radi Nutela torto, vendar smo je nekako siti. Zdaj pa bi eno plast kreme nadomestila z neko drugo. Ima kdo kako idejo? je bila moja prva misel - pa zakaj ženska ne naredi kakšne druge torte? Receptov za odlične torte je toooliko! Pri nas imamo zelo radi doboš torto, pa jo vseeno naredim samo občasno. Zakaj bi se trudila z nečim, kar bo v končni fazi vseeno spet samo drugačna Nutela torta? Lisa

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

20. feb 2011 11:20

Lisa - zelo logična misel ;-)

 

No, pa vendar - jaz si kos torte velikokrat posipam z mleto bar kavo.

 

lp,

vanjatajnsek

illusion  

član od: 20.6.2008

sporočila: 81

20. feb 2011 12:29

No, jaz recimo razmišljam, da bi za prihajajoči rojstni dan naredila nutella torto s tremi različnimi kremami - čokoladno, jagodno in vanilijevo.. Verjetno bi bilo zelo dobro? 

 

Drugače pa ja - nutellin biskvit z jagodno kremo, z okusom banane, vanilijevo kremo, ... Mislim, da bi vse to zelo lepo "pasalo" skupaj ... Se pa strinjam z Liso - poskusi kakšno drugo torto, boš dobila še kakšne nove ideje.

 

Ps. vidim, da ti je všeč okus kave - lahko bi naredila biskvit in ga namočila s kavo, nato pa naredila kremo iz mascarpone sira in smetane, po vrhu pa potresla s koščki čokolade? - tiramisu torta :)

illusion

MIRJAM  

član od: 29.10.2001

sporočila: 138

20. feb 2011 19:24

Lisa je napisal/a:
Ne zamerit, a ko sem prebrala:

Pri nas imamo radi Nutela torto, vendar smo je nekako siti. Zdaj pa bi eno plast kreme nadomestila z neko drugo. Ima kdo kako idejo?

je bila moja prva misel - pa zakaj ženska ne naredi kakšne druge torte? Receptov za odlične torte je toooliko! Pri nas imamo zelo radi doboš torto, pa jo vseeno naredim samo občasno.
Zakaj bi se trudila z nečim, kar bo v končni fazi vseeno spet samo drugačna Nutela torta?



Lisa

 

Lisa, imaš prav... Samo kaj ko je pri nas takole.... Hčerka je imela rojstni dan pred 3 tedni in njena želja je bila sadna torta. In jo je dobila. Sin in mož imata pa sedaj in obožujeta nutelino torto, jaz sem je pa počasi sita. In da bi bil volk sit in koza cela, sem razmišljala da bi vseeno ostala nutelina, samo malo dodelana. Zato!

 

Hvala za vse nasvete....

 

 

 

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti