Balkanska kulinarika

BLANKASH  

član od: 15.10.2010

sporočila: 1

tema odprta - 19. feb 2011 16:58 | ogledi: 10.028 | odgovori: 12

zanima me vse kar veste o balkanski kulinariki

BLANKASH

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

19. feb 2011 17:42

O balkanski kulinariki bi lahko govorili ure in ure, pisali in pisali, tako da je tale tvoja želja malo preveč na počez. Vprašaj kaj bolj konkretnega, bo lažje. lp hedonist

Venturini  

član od: 29.1.2002

sporočila: 1685

19. feb 2011 17:43

Striček google najde marsikaj na to temo, le malo je treba pobrskat. Drugače pa je balkanska kulinarika zelo raznolika, predvsem pa bogata z mesom na žaru.

Glej link: http://www.recepti24.com/kuhinja/balkanska-hrana/

kjer je nekaj receptov.

Lp, Saša

 

ps.:Mislim, da bi Mamamia največ vedela o tej temi, Upam, da se nisem zmotila..S

Mir in dobro!

roža  

član od: 25.5.2005

sporočila: 341

19. feb 2011 19:38

Pred kratkim sem po mailu prejela precej obsežno zbirko balkanskih receptov. Če bi jo želela imeti, mi sporoči svoj e-mail, pa ti jo posredujem. roža

motovilčica  

član od: 29.12.2009

sporočila: 231

20. feb 2011 10:57

Blankash mislim, da nas malo podcenjuješ . Tu na Kulinariki vemo res veliko, sploh če združimo moči, zato se pridružujem mnenju hedonista, da nima smisla, da bi pisali vse. Če imaš kakšno konkretno vprašanje, boš pa zagotovo dobila dobre odgovore. Sicer je pa prva asociacija, ki jo dobim ob takih splošnih vprašanjih, da mora nekdo napisat seminarsko ali kako drugo nalogo, pa se mu ne da prav veliko razmišljat... Če v tvojem primeru ni tako, potem oprosti. Veliko o balkanski kuhinji, vključno z recepti, je v knjigi Kuhinje Balkana. motovilčica

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

21. feb 2011 9:19

motovilčica je napisal/a:
......
Sicer je pa prva asociacija, ki jo dobim ob takih splošnih vprašanjih, da mora nekdo napisat seminarsko ali kako drugo nalogo, pa se mu ne da prav veliko razmišljat....

motovilčica

 

tudi moja, sploh kadar se samo za to vprasanje registrira....

LP, R. "Stressed is desserts spelled backwards!"

medvedica  

član od: 27.12.2010

sporočila: 39

21. feb 2011 9:56

roža, bi mi lahko prosim poslala te recepte? uglavnem kot so rekle to je zelo obsežna tema, imaš različne čorbe, pite, mesne jedi, sladice.... povej kaj želiš pa ti bomo lažje pomagale. medvedica

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

21. feb 2011 19:47

Balkanska kuhinja niso samo čepačiči in pite, prebranac in sarma, v sebi skriva marsikaj. A nismo del Balkana tudi Slovenci? Morda se mi samo zdi, da smo izstopili tudi s polotoka, ne samo iz balkanskega kotla?

 

Morda mi pod balkansko kulinariko pojmujemo le jedi iz Bosne, Srbije in Makedonije? Kaj pa Hrvaška?

In Vojvodina, seveda kot del Srbije, z vsem svojim bogastvom?

 

Veliko prefinjenih jedi se skriva v balkanskih kuhinjah.

 

Se strinjm s hedonistom, da bi malo bolj na ozko zastavljeno vprašanje dalo več možnosti za odgovor, zgolj pojem balkanska kulinarika je premalo. Razen če ostanemo pri odojku na ražnju, sarmah, prebrancu (kaj pa gravče na tavče) in "leskovačkom malom ili ti velikom vozu" ...

 

Tu smo, pa bomo tudi odgovore poiskali.

 

Mamamia

mamamia

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

22. feb 2011 10:48

mamamia je napisal/a:

Balkanska kuhinja niso samo čepačiči in pite, prebranac in sarma, v sebi skriva marsikaj. A nismo del Balkana tudi Slovenci? Morda se mi samo zdi, da smo izstopili tudi s polotoka, ne samo iz balkanskega kotla?

 

Morda mi pod balkansko kulinariko pojmujemo le jedi iz Bosne, Srbije in Makedonije? Kaj pa Hrvaška?

In Vojvodina, seveda kot del Srbije, z vsem svojim bogastvom?

 

Veliko prefinjenih jedi se skriva v balkanskih kuhinjah.

 

Se strinjm s hedonistom, da bi malo bolj na ozko zastavljeno vprašanje dalo več možnosti za odgovor, zgolj pojem balkanska kulinarika je premalo. Razen če ostanemo pri odojku na ražnju, sarmah, prebrancu (kaj pa gravče na tavče) in "leskovačkom malom ili ti velikom vozu" ...

 

Tu smo, pa bomo tudi odgovore poiskali.

 

Mamamia



mamamia

 

Se zelo strinjam, dodala bi še Albanijo, Bolgarijo, del Romunije in del Turčije predvsem pa seveda Grčijo.

Histerični odcepljenci v svojem preziru so vsega balkanskega pozabljajo, da sta bila tudi Platon in Sokrat Balkanca.

nola

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

22. feb 2011 10:51

nola, hvala za dopolnitev

mamamia

neznan uporabnik

22. feb 2011 11:07

Nola, mi je všeč histerični odcepljenci (malo manj njihov prezir, ja!)

japaja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti