Kam z maslom po cvrenju krofov?

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

tema odprta - 19. feb 2011 11:11 | ogledi: 6.449 | odgovori: 4

Olje po večkratni uporabi dam med nevarne odpadke, kaj pa naredite, če cvrete krofe na maslu? 

Letos se ga bo tudi meni nabralo dovolj in ga bom uporabila namesto olja. Ampak samo za enkratno uporabo mi ga je kar nekam škoda. 

Cila

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8687

19. feb 2011 11:39

Krofe na maslu? 

 

Pozdravček!

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

19. feb 2011 11:41

Saj boš verjetno cvrla v kuhanem maslu? Po cvrtju ga precedi skozi platnen prtič in shrani v zaprto posodo.

Ni ga treba hraniti v hladilniku, uporabljaš ga pa lahko neomejeno dolgo. Poskusi v njem pocvreti brancine z malo žajblja. Potem pa raztopljenemu maslu prilij malo limoninega soka ali kisa, premešaj, popopraj in to omako polij po ribah.

nola

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

19. feb 2011 11:48

dragička je napisal/a:

Krofe na maslu? 

 

Pozdravček!

Maslo je za cvrenje sijajno, vendar mora biti kuhano. Na zelo majhnem ognju ga stališ, počakaš, da izpari vsa voda in ga precediš skozi platnen prtič. Če drugega ne, poskusi in enkrat speči palačinke na topljenem maslu. Sem prepričana, da ti bo všeč.

nola

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

19. feb 2011 12:37

Nola, hvala!  Za ta odgovor in namig o ribah.

Seveda mislim kuhano maslo. Doma smo itak vedno večino masla  skuhali in  shranili kuhanega (svežemu smo rekli puter, kuhanemu pa maslo, da smo ju  razlikovali - se je bilo treba znajti), ker ni bilo hladilnikov in zamrzovalnih skrinj. Cvrli smo pa pol/pol maslo in svinjska mast. Kaj je pa mama potem naredila s tem, je žal ne morem več vprašat.

Definitivno bom letos cvrta na maslu. To mi je super, da ga ni treba zavreči.



Cila

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti