Čokolada - pisanje po torti

Tiaja  

član od: 4.10.2006

sporočila: 66

tema odprta - 17. feb 2011 18:31 | ogledi: 21.286 | odgovori: 7

Lepo prosim za pomoč: iščem po forumih, a ne najdem.. :(

Kako stopite čokolado za pisanje po torti ? In če ma ktera link od tega, kako se nardi vrečkica za pisanje - sem enkrat gledala in ne najdem več ..

Lepo prosim za pomoč.

Hvala in lep večer

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

17. feb 2011 18:39

Moj laičen nasvet: jaz sem čokolado stopila v pečici, lahko pa tudi v vodni kopeli* ali v mikrovalovni pečici (se rada zažge). Potem jo z žlico nadevaš v plastično vrečko in stisneš tako, da priteče vsa v en kot. Ta kot potem odstrižeš, ampak pazi, odstizi čisto malo, da bo luknjica majhna in posledično črke tanke. To je to. Jaz sem tako delala okraske, številke in črke za na torte, s tem, da sem jih narisala oz. napisala najprej na peki papir, počakala da so se strdile in polagala na torto. *Rabiš 2 lonca, tako da lahko postaviš enega na drugega. V spodnjega natočiš vodo, pomembno pa je, da se zgornji lonec vode NE dotika. Potem vse skupaj postaviš na štedilnik, voda oddaja paro, ki topi čokolado. JanisJoplin Sporočilo je spremenil(a) JanisJoplin dne 17. 2011 18:39 Sporočilo je spremenil(a) JanisJoplin dne 17. 2011 19:48

Ninja24  

član od: 31.3.2007

sporočila: 2692

17. feb 2011 20:51

Kot je napisala že JanisJ: čokolado je najbolje topiti nad vodno kopeljo, vendar je tudi tu potrebno paziti, da temperatura ni previsoka. Jaz počakam, da voda v spodnjem loncu zavre, potem pa obe posodi odstavim in samo po potrebi vrnem nazaj na ogenj (bolje da se topi zelo počasi in večkrat premešaš). Pri beli čokoladi je pa sploh treba biti pazljiv s temperaturo, saj se zelo rada sesiri. Jaz dam tako v temno kot belo čokolado še žlico jedilnega olja na 100g čokolade, da je za pisanje ravno prav tekoča in da se lepše stopi. Po torti pa pišem s škrniceljčkom iz peki papirja....odrežem kvadrat cca 20x20 cm in zvijem v tulec (bolj je ozek manjša je luknjica za pisanje), se mi zdi lažje kot s plastično vrečko. Ninja24

s0ncek*  

član od: 23.4.2007

sporočila: 1191

17. feb 2011 21:22

Čokolado vedno topim kar v mikrovalovki. Ampak ne več, kot po 30 sekund naenkrat. Torej, 30 sekund, premešaš, 30 sekund, premešaš, 30 sekund, premešaš ... :))) gre hitro in se ne zažge. s0ncek*

ninanana1  

član od: 2.2.2010

sporočila: 9

17. feb 2011 21:27

Ko sem na Kulinariki prebrala izredno praktičen nasvet - v mikrovalovni za par sekund (max 10s) stopiti nutelo alo viki kremo v plastični vrečki - ne delam več drugače...pa spečem kar nekaj tort mesečno, se mi je ta način do zdaj še najbolje obnesel. Je pa res, da je treba paziti, da je luknjica v kotu vrečke res čisto majhna... ninanana1

s0ncek*  

član od: 23.4.2007

sporočila: 1191

17. feb 2011 21:28

Ne maksimalno deset sekund, jaz delam VEDNO s tridesetimi, pa se mi še nikoli ni sežgala. s0ncek*

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

17. feb 2011 21:32

Potreben čas je odvisen od moči pečice.

rimljanka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti