Blago s pikami

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

16. feb 2011 19:10

Takole je: v Kik-u takih prtov ni.

Ponavljam vprašanje: kje je mogoče kupiti modro blago, temno, s pikami, primerno za hlače za Piko Nogavičko, ki bo to nosila na festivale še nekaj let.

To pomeni, da pričakujem odgovor, kje to IMAJO in ne, kje naj bi imeli.

Se mi ne splača prevoziti 500 km in potem ugotoviti, da tega v nobeni trgovini ni.

Ali je kdo videl tako blago zdaj ?

F r i n a

magnolija  

član od: 16.4.2006

sporočila: 688

16. feb 2011 19:25

hmm ... včasih je lažje kot prevoziti 500 km zadve naročiti 1000 km stran. Vsaj pri nas to večkrat praticiramo, saj nas poštnina stane manj kot benz in vinjeta za v Lj. http://cgi.ebay.co.uk/White-Spots-Blue-Background-C Lp Ojla Loni, sva pa usklajeni :) Sporočilo je spremenil(a) magnolija dne 16. 2011 19:26

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

16. feb 2011 19:55

No, fina, kak telefon se pa da zavrteti, kajne? Je po vsej Sloveniji enaka tarifa, pa časa tudi ne vzame veliko. Vsekakor manj kot enkomu od nas, če bi šel sam pogledat v Svet metraže, recimo.

rimljanka

lesnik  

član od: 9.10.2006

sporočila: 294

16. feb 2011 21:38

frina je napisal/a:

Takole je: v Kik-u takih prtov ni.

Ponavljam vprašanje: kje je mogoče kupiti modro blago, temno, s pikami, primerno za hlače za Piko Nogavičko, ki bo to nosila na festivale še nekaj let.

To pomeni, da pričakujem odgovor, kje to IMAJO in ne, kje naj bi imeli.

Se mi ne splača prevoziti 500 km in potem ugotoviti, da tega v nobeni trgovini ni.

Ali je kdo videl tako blago zdaj ?



F r i n a

 

Danes sem bila tam (Kik Šentjur) in so jih imeli. Cena 6 eur pa nekaj, 110 x 140 cm. Moder z belimi pikami, vijoličast z belimi pikami in ciklama z belimi pikami. product-0

lesnik

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

17. feb 2011 9:59

rimljanka je napisal/a:

No, fina, kak telefon se pa da zavrteti, kajne? Je po vsej Sloveniji enaka tarifa, pa časa tudi ne vzame veliko. Vsekakor manj kot enkomu od nas, če bi šel sam pogledat v Svet metraže, recimo.



rimljanka

Rimljanka, tebi res zame ni potrebno storiti ničesar, ker te za nikoli ne bom za nič prosila.

 

In nikogar ne pošiljam nikamor, potrebujem samo konkretno informacijo. " Tam sem videla točno to."

Prtov v KIK pri nas ni bilo, sicer pa mora biti osnova temno modra.Lešnik, vseeno hvala.

Samo za ilustracijo. Na nekaj naslovov sem na prošnjo na ZS poslala navodila za uporabo šivalnega stroja. Mi ni prišlo na misel, da bi komplicirala zaradi tega, ker imam nekaj km do prve fotokopirinice, da kopije in pošta stane in sem to pač plačala sama, da je tudi ko pošte nekaj kilometrov.

 

Meni si zdi taka POMOČ samoumevna, Rimljanka pa ima z ljudmi pač določene težave.

Prav zaradi njenega neprijetnega odnosa do mene in nekaterih drugih, ki ga izraža tudi  njen tokratni način, sem se umaknila s tega portala.

 

F r i n a

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

17. feb 2011 10:28

Imam predlog: Dajte tole temo zaklenit preden postane spet solzavo zoprna.

Vendelina jr.

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

17. feb 2011 10:48

Predlog Vendeline je odličen. In poln tovriškega duha.

 

F r i n a

sara.vidmar  

član od: 12.1.2005

sporočila: 654

17. feb 2011 12:10

frina je napisal/a:

Iščem blago s pikami in sicer modre barve z belimi pikami. Blago je namenjeno za široke hlače kot jih nosi Pika Nogavička, zato v poštev pridejo bombaž, viskoza in podobno, ki lepo stojijo v pasu z elastiko.

Potrebujem dva kosa : cca 50 cm in 100 cm, širine 140 cm.

Kupim, zamenjam ali upoštevam namig, kje se to dobi.

 

Kako velike morajo biti pike?

Imam kos takega blaga, širina 1.40, dolžina 1.60 metra.  

sara

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

17. feb 2011 12:32

Pike morajo biti večje, od cca 1 cm naprej.

Imam: črno z belimi, velikimi pikami, rjavo z belimi pikami, belo z črnimi pikami, belo z velikimi rdečimi pikami, črno z malimi belimi, temno zeleno z malimi belimi, rdečo z malimi belimi, v trgovini pa sem videla črno z rdečimi ( neprijetna sintetika ). črno z belimi, prava svila.

Roko na srce, tudi ne nameravam kupiti česa po nerazumni ceni, ker imam že velike zaloge.

Imela sem tako blago in sem ga porabila  pred leti, ko še ni bilo nečakinje , in  tudi podarila, trenutno pa pike niso in, tudi ta barvna kombinacija ne, zato tega nimajo. Še rumeno blago sem dobila s težavo.

Temno modro z belimi pikami je opis iz knjige Pika Nogavička. Pike se morajo videti, hlače pa bodo imele spodaj belo čipko.

Verjemite, da sem videla na stotine PIk, tudi z začasnimi rešitvami, pa je ta najboljša,

Sem naredila bele z rdečimi in rjave z belimi, pa to ni to. Predpasnik ( obleka ) pa je rumena in sem ukrojila z naramnicami, ki so prekrižane zadaj.

Aja, rabim za svoje hlače, za pustovanje, nato se bo uporabljalo več let, za različne odrasle uporabnike, in za malo Piko, ki to potrebuje septembra, obstoječe pa že imajo bodočo lastnico.

 

 

 

F r i n a

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti