Marshmallow

URŠA_mojstrica  

član od: 7.1.2011

sporočila: 4

tema odprta - 14. feb 2011 20:06 | ogledi: 6.010 | odgovori: 8

mene pa zanima zakaj meni ni "ratalo" ko sem hotela narediti "ponarejeno" tičino maso, zmešala sem (1 vrečko haribo) marshmallo-vse, sladkor v prahu (malce več kot 500g). masa ni bila kot testo oz. je bila zelo lepljiva oz. ne gnetljiva. dala sem precej več sladkorja v prahu kot v originalu....pa še zmeraj ni uspelo...

P.S. hvala za odgovore! :)))

URŠA_mojstrica

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

14. feb 2011 20:35

Po moje haribo marshmallow ni ok. Poizkusi s kakim drugim.

lp

cervus

terlikar 1  

član od: 10.3.2005

sporočila: 994

14. feb 2011 21:23

Če se ne motim so bili tudi moji marsmellowsi haribo - barbecue , pa je vseeno ratalo . Sicer pa je na našem koncu praktično nemogoče dobiti marshmallowse , čez zahodno mejo jih pa ima vsaka famila.

Bernarda

lucys  

član od: 29.10.2009

sporočila: 111

14. feb 2011 21:34

Koliko je pa bilo penc? Sama za 300g dodam nekje od 700-850g sladkorja v prahu! Masa mora biti še mehka, ne pretrda, da se dobro valja ali pa oblikuje. Ko je ravno prav sladkorja pa dodam za en oreh kokosove maščobe in vse skupaj še enkrat dobro pregnetem, potem pa ni več lepljiva. Sem pa že iz različnih vrst marshmallov penc delala, pa je bilo zmeraj ok. Še poizkusi, mogoče najprej z manjšo količino, da dobiš občutek kako se obnaša masa. Sem prepričana, da ti bo uspelo! lucys Sporočilo je spremenil(a) lucys dne 14. 2011 21:35

illusion  

član od: 20.6.2008

sporočila: 81

14. feb 2011 21:43

Hmm.. verjetno bi morala dodati še več sladkorja v prahu po tem, ko si gnetla testo.. Tudi meni je bilo na zacetku seveda zelo zelo pocasto, a sčasoma, ob dovolj sladkorja in potrpljenja je ratala lepa kepica... veliko sreče

illusion

valikaben  

član od: 31.12.2008

sporočila: 161

15. feb 2011 7:01

marshmalove, kot smo že obdelali pod receptom je najbolje kupit v Mullerju. Zanimivo, da vam rata pocasto, meni je bila prva masa, ki sem jo delala točno po receptu iz baze veliko pretrda in se niti slučajno ni dala valjat! niti po ogrevanju v mikrovalovni! nadaljni dve z vedno manj sladkorja sta bili pa boljši! valikaben

URŠA_mojstrica  

član od: 7.1.2011

sporočila: 4

24. feb 2011 11:21

hvala za odgovore!!! :DDD URŠA_mojstrica

majacebelica  

član od: 11.2.2010

sporočila: 207

25. feb 2011 9:57

Jaz sem uporabila precej manj sladkorja, kot je navedeno v receptu. Po prvem neuspelem poizkusu, sem naslednjič dala raje malenkost manj tekočine. Pri mesenje pa sem ugotovila, da lahko skoraj "v nedogled" mesiš in dodajaš sladkor, ker sčasoma postane masa vedno znova lepljiva, spremeni se tudi tekstura, ki ni več gladka. Zato si raje pripravim le 2/3 navedene količine sladkorja. Sladkor dodajam postopoma. Ko gre sladkor že proti koncu, sem vedno bolj previdna pri mesenju: ko vidim da je masa "vpila" zadnjo žlico sladkorja, se takoj ustavim in ne mesim več, ker sicer bi masa ponovno postala lepljiva.

Najbrž sem malo čudno napisala, ampak vseeno upam, da ste me razumeli.

majacebelica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti