Origano

neznan uporabnik

tema odprta - 16. nov 2003 13:04 | ogledi: 2.178 | odgovori: 6

Zdravo punce in pobi,

letos sem si nasejal origano, pa sem že med letom ugotavljal, da je brez vonja. Danes sem se trudil da bi zavonjal kaj izmed v enciklopediji (http://kulinarika.net/baze/enazacimba.asp?ID=91) omenjenega, pa nič, in sem celo zalogo vrgel stran. Kaj bi bilo narobe, mogoče imam napačno sorto (Sementi dotto, Origanum vulgare)? Namesto origana uporabljam divjo materino dušico in sem popolnoma zadovoljen, vseeno pa me zanima, kje sem ga ploznil :)

Lp, marafaka

ferda  

član od: 1.10.2003

sporočila: 280

16. nov 2003 20:39

ZDRAVO Mogoče ga pa nisi ti ploznil, ampak je mogoče bilo kaj narobe s semenom ali pa ga nisi pravi čas obral in mogoče nepravilno posušil. Ti pa svetujem- saj je fino če imaš kaj svojega ampak vseeno - kdaj pa kdaj spar vabi. Ali pa se obrni na kakšne stare ženice ali stare mame. Sama kar kupim kakšno stvar če ni druge izbire.Pa lep pozdrav in več sreče v sparu. LP suzana PS malo za hec

neznan uporabnik

16. nov 2003 21:38

Hvala ferda, ampak če sem se že matral z vzgajanjem... Origano je baje divja sorta majarona, vendar sem samo enkrat dobil pico z okusom po majaronu in še takrat sem bil tako siguren, da to ni to, da sem hotel povedati natakarju. Sedaj res ne vem pri čem sem...

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

16. nov 2003 23:11

Origano in majaron sta dve različni rastlini, obe spadata v isto družino ustnatic, sem lahko stlačimo tudi timijan, meto, žajbelj,sivko in precej drugih. Origano in majaron pa sta si še v tesnejšem sorodstvu, saj sta celo v istem rodu (hm, ne me sedaj prijeti za jezik, upam, da se ne motim!) Temu, da je bil brez vonja, je lahko krivo več stvari - nepravi čas nabiranja, nepravilno sušenje (ali je bil suh ali svež?),slabše rastišče,...Pa ne obupat - doma vzgojene dišavnice so nekaj najlepšega v kuhinji in ko človek dobi "grif", jih tudi vzgajati ni težko! LP cervus

Alenka Š  

član od: 5.9.2001

sporočila: 194

17. nov 2003 8:04

Pred nekaj leti sem kupila že vzgojeno rastlino origano, ki sem jo posadila doma na vrtu. Okus je bil prvo leto pristen, že naslednje leto pa je bila rastlina brez okusa po origanu, zato predvidevam, da se je izrodila. LP, Alenka

neznan uporabnik

17. nov 2003 22:45

Hvala za odgovore. Saj z drugimi rastlinami nimam problemov, ampak tale origano... Lp, marafaka

tanjam  

član od: 2.9.2002

sporočila: 159

18. nov 2003 9:07

Kje hranite sveža zelišča pozimi? Ali v ogrevanih prostorih? Tanja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti