Otroški voziček

lojtra1  

član od: 26.1.2010

sporočila: 28

tema odprta - 13. feb 2011 11:24 | ogledi: 13.035 | odgovori: 27

Pozdravljene

Trenutno sem v fazi kupovanja vozička, zato me zanimajo vaša mnenje, kateri voziček je dober in seveda ne predrag. Važno je tudi da ni pretežak ter tak da bi ga lahko pospravila v prtljažnik od Clia-imam ta zadnji model Clia ki je nekako na trgu 2 let.

Po internetu sem se nekako navdušila nad jaguar car, pa me zanimajo vaše izkušnje z njim.

Poleg tega me zanima ali priporočate voziček s tremi ali štirimi kolesi - v čem je razlika.

lojtra1

strelka  

član od: 8.5.2006

sporočila: 659

13. feb 2011 12:00

Ker sem pred kratkim šla čez to mukotrpno fazo, ti morda lahko nekoliko olajšam proces. Za začetek tole, da si ne boš preveč razbijala glave: Idealnega vozička ni In toliko ljudi, kot boš vprašala, toliko različnih odgovorov boš dobila, tako da boš na koncu spet na začetku. Zato si vzemi čas in razmisli, kakšen je tvoj življenjski slog, za kakšen teren ga boš večinoma potrebovala in katere lastnosti / značilnosti vozička so ti resnično pomembne (npr. ali res rabiš napihljiva kolesa ipd.). In še ne en nasvet, ki mi ga je dala prijateljica: Voziček boš gledala / uporabljala kar nekaj časa, zato naj ti bo tudi všeč. Pri meni po tem, ko sem to razčistila, sploh ni bilo več dileme. Če ti še vedno kaj ni jasno, pa se odpraviš v BC, okupiraš prodajalko, primeš stvar v roke in poskusiš (čeprav mislim, da Jaguarja v BC nimajo). Glede slednjega žal ne morem pomagati, sem izbrala nekaj povsem drugega. 3 ali 4 kolesnik, se mi zdi, da ne igra dosti vloge. Nekateri sicer pravijo, da naj bi bili 4 kolesniki bolj stabilni, ampak meni se zdi, da gre bolj za stvar okusa. strelka

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

13. feb 2011 21:59

Moje izkušnje z vozičkom: nama so ga kupili sosedje na šrangi - posledično ni bil posebej drag, imel je pa še lupinco za gor. Tale naš voziček, ene popolnoma no-name znamke, zdaj prevaža tretjega otroka. Barve so malo zbledele od sonca, drugače mu pa nič ne manjka. V Cliotu (star model) je poleg vozička bilo še natanko prostora za en paket plenic . Ga pa nismo veliko prevažali okoli - 'velik' voziček s sabo vlačiš samo prvih par mesecev (nekako do pol leta), potem je pa fino, če si omisliš 'marelo' - zložljiv voziček, ki ga spraviš povsod, 'velik' voziček pa uporabljaš samo doma.

 

Za teh par mesecev je res brezveze dati po 500, 600 € za voziček, raje kupi kvalitetno lupinico.

Atina

jermat  

član od: 31.3.2008

sporočila: 39

13. feb 2011 22:40

Imam voziček od Baby booma in sem zelo zadovoljna. Je trikolesnik, lepo zložljiv (tudi kolesa lahko snameš) in ni pretežek. jermat

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

14. feb 2011 8:49

Štirikolesniki se zložijo na manj placa kot trikolesniki, to je ena izmed razlik, ki igra vlogo, če imaš manjši prtljažnik. Štirikolesnik je šel v twingeca brez problemov, 3kolesniku pa je bilo treba snemati kolo (ali vsa stri) in še potem uporabljati domišljijo.

Loni Makaroni

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

14. feb 2011 9:35

Se podpisem pod Atino. Sama sem sicer imela Premette, ki je bil pred leti en lazjih in manjsih vozickov ter sem ga lahko z eno roko sestavila/razstavila pa sem ga po cca 1 letu zamenjala za se lazjo in manjso marelo.

LP, R. "Stressed is desserts spelled backwards!"

mizarka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 988

14. feb 2011 15:44

Mi smo za zadnjega otroka kupili voziček neke x znamke. Ker smo imeli enoprostorca, ga nikoli nismo zlagali. Sem pa kasneje dobila za nizko ceno rabljen športni vožiček  Peg-perego, in če bi še enkrat kupovala bi kupila tega. Enostaven za zlagat ,lahko vodljiv, vsestranski.

mizarka(http://mizarka.moj-album.com/

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15152

14. feb 2011 18:15

Mi pa smo kupili kar dva - oba rabljena za malo denarja in lepo ohranjena. Quinny xl freestyle- v začetku z košaro in je idealen z velikimi kolesi za po makadamu- velik prostoren in še danes kakšen popoldan naš 3 letnik popoldne prespi v njemu na sprehodu. Če malo pa ga bomo podarili....Ampak za avto ni.... Zato imamo pa Peg Perego- Pliko 3 - zložljiv (jaz imam c3), primeren za sprehode, nakupovalna središča. Enostaven za zložit pa naš 3 letnik še še vedno lahko v prevaža... Res priporočam.

Brina  

član od: 10.10.2001

sporočila: 39

15. feb 2011 16:02

Ne sme biti preširok, ker potem v trgovinah podiraš vse iz polic, v manjših trgovinah pa sploh ne moreš med stalažami. Brina

lojtra1  

član od: 26.1.2010

sporočila: 28

16. feb 2011 17:14

Kaj pa Quiny lojtra1

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti