Kakšen žar

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

16. feb 2011 1:08

kr3mn1 je napisal/a:
Zdravo Vanja,

mislil sem za zimski čas, da bi samo zaradi tega kupovali to. Za čez leto imajo pozidan kamin, če sem prav videl.

lp, david

kr3mn1

 

Jaz sem hotela povedati predvsem to, kako enostavno je pripravlajti jedi z lava grilom. 

Ko smo imeli se navadnega na oglje, tudi pod streho, se nama ga ni ljubilo uporablajti. Preden je bila prava temperatura, smo navadno od lakote ze umirali. Poleg tega ga jaz sama nisem nikoli uporabila. 

Tega pa prizgem, pripravim tisto, kar se bo "peklo" in v 10 minutah je hrana ze na "ognju". Se najvec 10 minut in ze je na mizi. Ni ga cez komot, obenem pa priznam, da so hamburgerji in ostale dobrote pri sinu boljsega okusa. Njemu se pac ljubi ukvarjati z zarom na oglje.

 

Vanja

kr3mn1  

član od: 13.2.2011

sporočila: 20

16. feb 2011 2:37

zzak1977:) 90% jih uporablja ravne plate. imas pa tudi grill ponve :) lp kr3mn1

sonic  

član od: 1.3.2006

sporočila: 319

16. feb 2011 7:43

Lani sem postavil kamin pred bajto. Če že glih ne pada dež, pečem v njem, tudi če so temperature pod 0.
Drugače pa vsi ti žari, ki ste jih našteli, imajo kako dobro in kako slabo lastnost.  Na vsakem pa je lahko hrana odlična. 

sonic

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

16. feb 2011 8:15

90% katerih? Sam sem jo tudi kar nekih 5 let.

Commis débarrasseur

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

16. feb 2011 8:29

Jaz nikoli nisem uporabljal ravne plošče in mi tudi na misel ne pride, da bi jo. Tako da je ta trditev o 90% precej lahkomiselna in predvsem brez vsake osnove. hedonist

pozebu motovilc  

član od: 15.2.2011

sporočila: 1

18. feb 2011 11:18

pri hiši sta oba, žar na oglje in na plin. Na plinskem resda jedi nimajo toliko izraženo komponento dima, ampak so razlike res zelo majhne. Sploh pri uporabi pokrova, kjer vseeno pride do nekega dima, ki se tvori znotraj. Enostavnost priprave pa je neprimerljiva. Tako da opažam, da ko je treba nekaj spečt, se uporablja plinski, ko pa gre za "dogodek" , ko imaš čas, pa na oglje. Pomeni, da plinskega uporabljam vsaj 3x na teden, ogljenega pa samo v sezoni, recimo 2x na mesec. Žar na ravni plošči? Super za rastline, za meso malo manj. Si ne predstavljam Tbona brez marogic ;)) pozebu motovilc

Hobotka  

član od: 2.11.2004

sporočila: 274

18. feb 2011 20:51

dobila sem ogromno informacij, definitivno sem se odločila za žar na plin in vulkansko kamenje, problem je v tem, ker sedaj ni pravi čas za nakup, ni ponudbe, imate kakšno idejo ...? Hobotka

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

18. feb 2011 21:09

Hobotka je napisal/a:
dobila sem ogromno informacij, definitivno sem se odločila za žar na plin in vulkansko kamenje, problem je v tem, ker sedaj ni pravi čas za nakup, ni ponudbe, imate kakšno idejo ...?

Hobotka

Jaz jo imam.

Dokler ni primerne ponudbe, se pridruži študentu Ežoju v Argentini, pa skupaj stestirajta čimveč asadorjev in parrill. Po nekaj tednih študija boš izvedenka za te zadeve. Malo za hec.

Čisto zares je pa na spletu ogromno ponudbe, če želiš kupiti svoj žar v trgovini, pač počakaj še kakšen mesec, ne bo dolgo, ko je bo še preveč.

Dobro in dišeče pečenje ti pa želim v vsakem primeru.

 

 

 

nola

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti