Kakšen žar

Blitva  

član od: 9.5.2007

sporočila: 61

tema odprta - 12. feb 2011 18:03 | ogledi: 10.772 | odgovori: 18

Radi imamo jedi na žaru, sicer imamo zunanji kamin, vendar ko rabiš na hitro sploh pa sedaj ko je mrzlo, bi bilo super imeti kakšen električni ali plinski žar. Imam toster za peko toplih sedvičev in velikega picopeka, če se sedaj odločim še na primer za električni žar, ali bom s tem kaj pridobila ali pa bi enako lahko pekla na tosterju ali picopeku, mogoče bi bil boljši kakšen plinski žar na vulkansko kamenje, ki ga lahko postavim tudi na pokrito teraso. Kaj mi svetujete iz svojih izkušenj ????

Blitva

GOGICA  

član od: 26.12.2009

sporočila: 120

12. feb 2011 18:33

Hojla, jaz ti pa povem iz svojih izkušenj, da ta žar iz tousterja za meso na žaru ni ta pravi. Nabavi si plinski žar al, pa kar žar na oglje, lahko pa se zaneseš tudi na električnega, ki ga imajo z steklenim pokrovom v ŠPARU, mislim da stane tam okrog 15 ali 20 evrov. Jaz sem ga dobila za darilo, povem ti super sem z njim zadovoljna, pa še nič ne šprica po kuhinji ker ima pokrov. Poskusi, boš videla sredi zime, kako lahko perfektno diši po žaru. Okusno peki ti želim, čao GOGICA

Blitva  

član od: 9.5.2007

sporočila: 61

13. feb 2011 15:10

Ker imamo veliko pokrito teraso res razmišljam da bi kupila nekaj plinskega - kaj pa se na plinu bolj obnese gladka plošča ali kaj narebranega, mreža verjetno ne ker potem kaplja dol ...??? Blitva

vidrih  

član od: 13.2.2011

sporočila: 4

14. feb 2011 0:53

Glede plinskih žarov ti svetujem, da kupiš žar GORENC. Jaz imam takega http://www.gorenc.eu/izdelki/plinski-zari/plinski- Dela super. Izbral sem si ravno železno ploščo, ker jo je najlažje čistit. Sicer prisegam na oglje, vendar pozimi v garaži ne morem kurit oglja. vidrih

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

14. feb 2011 8:12

Ta zgoraj ni v redu, ga skoraj ne uporabljam že nekaj let. toplota mora prihajat nižje in morajo bit rešetke pa seveda pokrov. Temperatura ni povsod enakomerna, v redu je za kakšne manjše stvari, krompir, šampinjone, in podobno. Za kaj resnega pa meni ne služi.

Zakaj pa ravno Gorenc? Ostali te vrste niso v redu?

Jaz to sezono vzamem nekaj takega:

 

http://static.howstuffworks.com/gif/productImages/3/2/0000010

Commis débarrasseur

vidrih  

član od: 13.2.2011

sporočila: 4

14. feb 2011 12:55

Svetoval sem izključno na podlagi ugotovitev, cenjene kolegice @Blitve, da s toasterjem pač ne bo šlo. Gorenca sem predlagal, ker ga poznam in se držim načela, da pri vsakem nasvetu podam konkreten predlog. Seveda je na trgu ogromno podobnih žarov in ne vidim razloga zakaj se ne bi kupilo žara kakšnega drugega proizvajalca. To kar predlaga @zzak1977 je absolutno najboljša rešitev, vendar dvomim, da je imela @Blitva v mislih tako impresivno napravo. vidrih

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

14. feb 2011 13:17

Pravi da imajo veliko teraso, torej zakaj ne? Boljše izgleda kot tista plata in bomba spodaj, cena je pa tudi višja zgolj za nekih 20-30%

Commis débarrasseur

kr3mn1  

član od: 13.2.2011

sporočila: 20

15. feb 2011 12:35

plinski/električni žar je kot velika ponev, to pa potem lahko tudi v kuhinji počnete z dovolj veliko kastrolo s sneto pokrovko. Pravi žar je na oglje/drva in rabi odprt ogenj, pri tem da se zažgana mast in sokovi prenašajo z dimom nazaj na pečeno meso, kar da okus po žaru. Plinski žar in zalivat s pirom, to je za gasilske veselice kjer ljudje ne vedo več kaj jedo. Alternativa bi bil lavagrill (vulkansko kamenje), samo je vprašljivo če je smotrno tako investicijo za 1x na leto. PS: žar deluje tudi pozimi, mi vsako leto dva do trikrat pečemo zunaj na pokriti terasi nad odprtim ognjem, seveda ob normalnih temperaturah. Če bi že imel pozidan zunanji kamin z mrežnim žarom, jaz bi zakuril in poskusil. lp, david kr3mn1

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

15. feb 2011 16:50

kr3mn1 je napisal/a:

Alternativa bi bil lavagrill (vulkansko kamenje), samo je vprašljivo če je smotrno tako investicijo za 1x na leto.

PS: žar deluje tudi pozimi, mi vsako leto dva do trikrat pečemo zunaj na pokriti terasi nad odprtim ognjem, seveda ob normalnih temperaturah. Če bi že imel pozidan zunanji kamin z mrežnim žarom, jaz bi zakuril in poskusil.

lp, david

kr3mn1

 

Odkar imamo lavagrill na pokriti terasi, ga uporabljamo vc kot enkrat na teden cez vse leto. Stvar je v tem, da je enostaven za uporabo in segreje se za tren oka. Pravzaprav je tako enostaven, da ga uporabljam tudi sama. Pripravljamo pa vse, od zelenjave, do mesa in rib ter sadja. 

Vanja

kr3mn1  

član od: 13.2.2011

sporočila: 20

15. feb 2011 17:19

Zdravo Vanja, mislil sem za zimski čas, da bi samo zaradi tega kupovali to. Za čez leto imajo pozidan kamin, če sem prav videl. lp, david kr3mn1

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

15. feb 2011 18:33

Plinskega tudi ne moreš primerjat s ponvo. 17 kilowatov nimaš ravno na štedilniku, in problem je kot sem že omenil v tem da se na ponvi, ker jo že omenjaš, hrana povsem dotika plošče, pri plinskem na rešetke pač ne, kar manjka je samo dim. Tudi volumen pokrova je ogromen da lepo kroži zrak kot pri pravem, spet žal brez dima.

Commis débarrasseur

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti