Neodgovarjanje na e-pošto, klice s strani javnih ustanov in drugih

Jejža  

član od: 6.9.2007

sporočila: 180

tema odprta - 12. feb 2011 8:17 | ogledi: 6.433 | odgovori: 8

Ne vem, ali imam samo jaz tako smolo, ali je to sedaj že vsakodnevna praksa. V zadnjem mesecu dni mi nihče ne odgovarja na maile, klice. Pa ne gre za privat zadeve, prijatelje, temveč za komuniciranje z večjimi podjetji, trgovinami, ko jim pišem kot fizična oseba ...

Na spletni strani nekega centra vidim, da iščejo zunanje sodelavce. Pišem mail, da sem zainteresirana in če se lahko dobimo, da mi podrobneje predstavijo delo. Se dobimo, čez teden dni mi le pošljejo po mailu načrt dela (čeprav je obljubila, da bo poslala še isti dan kot smo se dobili), nato jim po nekaj dneh premisleka javim, da bi rada sodelovala z njimi in tako pustim delo, ki sem ga doslej opravljala (za obe deli gre za delo prek študentskega servisa), saj mi je to novo bližje po stroki. Ženska na drugi strani je navdušena in pravi, da me bodo upoštevali pri sestavljanju urnika in da se delo prične čez 2 tedna ter da me obvestijo kako in kaj takrat. Mineta 2 tedna, ne duha ne sluha z njihove strani. Jim pišem mail, da mi sporočijo, ali so sploh še zainteresirani, ni odgovora. Jih pokličem, se spomnijo maila, a menda ni bilo časa za odgovor, mi na hitro razloži, da so na konferenci ugotovili, da zaenkrat še ne bodo potrebovali zunanjih sodelavcev, razen za nekaj ur tedensko bi pa jih, a mora za gotovo preveriti urnik in mi bo še taisti dan sporočila, ali me sploh potrebujejo. Mine dan, mine naslednji dan in še en ... Ni odgovora, ni klica, ni nič. Jaz pa pustila delo, da bom pričela pri njih, a sedaj pa takole ...

Ko se prijavim na razpisana delovna mesta prek zavoda za zaposlovanje, pričakujem vsaj mail, da vem, da so prejeli prijavo in da nisem izbrana v ožji izbor, pa nič - no, so svetle izjeme.

Končno pridem do razgovora za delo, na razgovoru so navdušeni nad menoj, jaz tudi. Mi ob koncu razgovora pove, da mi ne more nič obljubit, ker imaš še nekaj kandidatov in da mi odločitev sporoči še isti dan popoldne v vsakem primeru - če me sprejmejo ali ne, saj se z delom prične s ponedeljkom, to pa se je dogajalo na četrtek. Čakam v četrtek popoldne ob telefonu - nič. Čakam v petek - nič. Danes pa tko al tko ne delajo, tako da dvomim, da bom sploh obveščena, kljub jasni trditvi, da me obvestijo v vsakem primeru (kot sem na hitro videla na listku, nas je bilo na razgovoru okoli 7, tako da to pa spet ni tako velika cifra ljudi, da se jih ne bi dalo obvestit).

Iščem neka material za kaligrafijo, na spletnih straneh knjigarn in papirnic najdem e-naslove za pomoč, nasvete, vprašanja uporabnikom in jim pišem, ali imajo nek artikel, ki ga iščem ter kakšna je cena in kje bi bilo to moč prevzeti. Pisala sem na tri take naslove, tudi enega odgovora ni bilo. Ko sem sama imela delo, ki je vključevalo komunikacijo s strankami prek telefona ali elektronske pošte, sem na to vestno in natančno odgovarjala. Očitno pa sama nimam te sreče z odgovori.

Imam vprašanje, ki se nanaša na zaposlovanje, pa na spletnih straneh zavoda za zaposlovanje najdem mail, na katerega naj bi se lahko obrnila. Tega je že en mesec nazaj, odgovora ni.

Razumem, da bi pisala maile, v katerih bi imela miljon vprašanj, za katere še niso slišali, pa zato ne bi zbrali volje za odgovor. A kaj ko postavim enostavno vprašanje, vsakdanje, a dobim nazaj pa nič. Tudi moj elektronski naslov ni zapisan tako, da bi bil sumljiv in bi ga zato pospravilo pod vsiljeno pošto, tudi prek telefona sem vedno mirna in jih nisem mogla prestrašiti s svojim glasom :) Res se sprašujem, ali v podjetjih v današnjem času in napredku komunikacij namenjajo tako malo pozornosti tej veji komunikacije.

Sem pa zato toliko bolj vesela in rada sodelujem s takimi, ki ti odgovorijo, če ne drugega, da ti sporočijo, da trenutno odgovora še ne vejo, da pa mi ga javijo, ko pridejo do njega. Neka kultura in bonton pa tudi morata biti, a ne?

Jejža

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

12. feb 2011 8:29

Ne, to se sploh ne dogaja samo tebi. Sama sem tudi poslala mail na zavod za zaposlovanje, kejr piše, da odgovorijo najkasneje v 8 delovnih dneh, pa mi že od septembra niso. Za službo je pa isto. Gospa mi je na prvem razgovoru rekla, naj se pripravim za naslednji krog (preberem knjigo, razmislim kaj bi o njej povedala-šlo je za delo v knjigarni), da me bo poklicala čez slab teden. Sem brala in se pripravljala, potem pa nič. Nateg na suho. Mislim, da se je vsaj glede službe na to potrebno kar navaditi... ker sem slišala že zelooo veliko takih zgodb. Ni pa fer. Vzela bi si 1 minuto in poklicala, če že ni imela jajc da bi mi v živo povedala, da ji nisem všeč JanisJoplin

patty  

član od: 2.9.2005

sporočila: 298

12. feb 2011 9:19

Veste kako je to, pošlješ mail in nihče ni zavezan da odgovori, kljub temu, da piše, da odgovorijo takoj, 100% in ne vem kaj še. Kolikor berem, je zadnji nasvet, vsaj kar se iskanja službe tiče, da greš v podjetje osebno, vprašaš po pravi osebi in se če te pač ne more sprejeti še isti dan ustno dogovoriš za kasnejši sestanek. Trgovine pa itak v večini nimajo e-naslovov, tisto kar pa je pa je tako ali tako revščina, noben teh poštnih naslovov ne gleda, nihče ne odgovori. Jaz še vedno veliko raje pokličem in izvem odgovor takoj, kot pa preko e-pošte. Žalostno za tak čas, ko gre vse preko interneta, ampak tako pač je. patty

Jejža  

član od: 6.9.2007

sporočila: 180

12. feb 2011 9:28

patty, ja žalostno za tak čas, ko se taista trgovina med drugim gre tudi spletno prodajo.

 

Jejža

lovebeyba  

član od: 25.1.2010

sporočila: 122

12. feb 2011 12:13

Sama sem tudi obapzila, da je to večni problem. Ker sem študentka in iščem delo, sem pošiljala tudi prošnje preko maila in nisem nikoli dobila odgovora. In tega ni malo. Prav tako greš na razgovor v kakšno podjetje ali trgovino, ti rečejo, da te obvestijo do tega in tega, če te bodo vzeli ali pa ne. V glavnem v vsakem primeru. Nato nestrpno čakaš, kdaj bo zazvonil telefon, pa ne dočakaš. Mislim, da ni noben problem, poklicati ali odpisati osebi, da vsaj ve, da je ne potrebujejo in da lahko naprej išče službo. lp lovebeyba

lučica  

član od: 28.10.2010

sporočila: 174

12. feb 2011 15:40

jejža dobrodošla v krutem svetu iskalcev službe!!! Tri leta nazaj sem bila na istem. Poslala sem preko 40 prošenj in od tega dobila 5 odgovorov. Od tega sta bila dva za razgovor in trije da ne rabijo mojega kadra. No zdaj sem ponovno brez službe- delodajalec me je odpustil v času porodniške in naj povem, da me pošteno skrbi, če bom našla službo. Tako je v teh časih. Kriza na vseh korakih in tisti, ki dobi delo je lahko neizmerno vesel. Glavo pokonci punce, slej ko prej bomo vse našle službo!!! lučica

dorothy  

član od: 12.3.2006

sporočila: 44

12. feb 2011 15:43

Tudi sama sem že večkrat opazila netočnost oziroma ignoranco do pošiljanja mailov pri slovenskih trgovcih in zaposlovalcih, nekajkrat pa celo pri banki in občini. Sem pa bila nekaj dni nazaj zelo prijekto presenečena, ko sem poslala mail z vprašanjem v London, v podjetje, ki upravlja z podzemno železnico in ostalimi oblikai prevoza po britanski prestolnici. Ni bila prošnja za službo, temveč le vprašanje o načinu prevoza, ker sem od doma pomotoma naročila napačno kartico za prevoz (podobno kot urbana), odgovora pa v FAG-ju nisem našla, ker je res specifičen primer. V treh (3) dneh sem dobila prijazen, posebej zame napisan mail (cca pol A4 strani), z nasveti in opravičilom za pozen odgovor. Res so me presenetili. Upam, da bo tudi našim "birokratom" odgovornim za odpisovanje e-pošte postalo jasno, da smo tudi ljudje, ki komuniciramo preko spleta, kljub temu da se dejansko ne vidimo in ne slišimo, še vedno njihovi kupci/stranke. Lp D dorothy

Jejža  

član od: 6.9.2007

sporočila: 180

12. feb 2011 16:16

To, da nekateri delodajalci nimajo urejenih stvari kar se tiče odgovarjanja, sem že vajena. Ne razumem pa, kako si lahko trgovina privošči, da tako ravna s potencialnim kupcem.

Moram pa poudariti, da so tu in tam svetle izjeme in res jih je lepo srečati in še sodelovati z njimi. Tako da če je tu kdo izmed bralcev na delovnem mestu, ki od njega zahteva tovrstno delo, naj ve, da ga ne opravlja zaman, da to delo okolica ceni. Želim si še več takih "olikanih" podjetij.

Jejža

Viva Meier  

član od: 20.12.2009

sporočila: 673

12. feb 2011 16:26

Vse primere, ko se potencialno da v živo kontaktirati še nekako razumem, osebno mi je pa največji misterij, ko mnogo ponudnikov študentskega dela na spletni strani kot edini kontakt navede speltni naslov, na katerega pa se potem skoraj nikol ne odzivajo. Tega pa res ne razumem oz. smatram višek nekulture, ker ko imam pa samo eno možnost za kontakt pa res pričakujem, da ta deluje Viva Meier

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecNikita
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti