Sladice za v skrinjo?

runa  

član od: 18.1.2011

sporočila: 1

tema odprta - 11. feb 2011 18:08 | ogledi: 12.690 | odgovori: 19

Zanima me ideje, katere vse sladice lahko damo v skrinjo?

Naredila sem že rafaelo, čokoladne kroglice, jagode , lunice, bajadero.. Kaj še?

Ali kokosove kocke oz. beatlese se lahko da?

Rabim ideje

runa

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

11. feb 2011 19:26

Pri nas gre skoraj vse v zmrzovalnik, ker pač ne moremo pojesti vsega svežega v enem ali dveh dnevih.

Redno zamrznem potico, narezano na rezine, raznorazne piškote, rezano pecivo, štrudelj, tudi torte, od cheesecakes do korenčkovih pogač in kruha narezanega na rezine ali primerno velike kose.

Naslednjič, ko greš v trgovino, poglej v zmrzovalnike in videla boš, kako bogato ponudbo peciv imajo.

 

Vanja

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

12. feb 2011 13:06

Breskvice,mađarica,pravzaprav vse biskvitne reči,prekmurska gibanica..raje vprašaj ,kaj ne dre v skrinjo..

lp goga

Viva Meier  

član od: 20.12.2009

sporočila: 673

12. feb 2011 15:13

Kaj po mojem okusu NE gre v skrinjo-palačinke. To je ena redkih sladkih reči, ki mi odtaljena ne potegne. Drugače pa zamrzujem muffine, prekmursko gibanico, pite, torte itd. Viva Meier

jgirl  

član od: 13.7.2010

sporočila: 66

12. feb 2011 15:58

A to potem samo pogrejete v mikrovalovki in je normalnega okusa/teksture? Mogoče malo smešno vprašanje, ampak nisem še nikoli zamrznila sladic, doma smo ponavadi zamrznili le potico in kruh. jgirl

Viva Meier  

član od: 20.12.2009

sporočila: 673

12. feb 2011 16:17

Te "kruhaste" sladice ala muffini, jabolčna pita, dam v mikrovalovko, kremaste pa ne, pustim da se lepo po naravni poti odtali. Je pa fajn recimo jih dat blizu kakega vira toplote, da je malo prej. Muffini bi rekla da so taki kot sveže pečeni, še čokolada je lepo tekoča, pita tudi zelo dobra, gibanica pride malo bolj vlažna, kremaste zadeve tudi skoraj iste. Sicer pa mislim, da smo že večkrat dognali-odtaljene zadeve niso 100% enake svežim, jih je pa dosti zelo dober "ponaredek" in ob spominu na otroštvo, ko smo ogromne potice tolkli cel teden namesto da bi šel kako kos zamrznit, na koncu so bile tako suhe, da še za v mleko namočit niso bile več, lahko dam samo glas skrinji in vsem dobrotam, ki se v njej ohranijo. Viva Meier

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

12. feb 2011 17:23

mafini so identični sveže pečenim. sem si enkrat naredila dvojno maso pica mafinov in jih za zajtrk odtaljevala. o njama! ko sveže pečeni!

 

kremastih jaz še nisem zamrzovala

 

palačinke pa naredim tako da jih napolnim s skuto, zložim v pekač in zamrznem. pred peko pa polijem s prelivom in spečem.

 

palačinke so mi pa iz mw boljše kot sveže ker so mehkejše in bolj vlažne.

www.mojalbum.com/naredilaana

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

12. feb 2011 21:47

Zanimivo. Jaz si ne morem zamislit, da bi kaj sladkega spekla in potem dala zamrznit, pa potem jedla ... Ne vem zakaj, neki "fogl" v glavi očitno.  Mamamia

mamamia

marnola  

član od: 7.9.2010

sporočila: 41

15. feb 2011 19:57

Pozdravljeni! Mene pa samo to zanima, a je treba palačinke, ko jih vzameš iz skrinje pred odtajat pa polit s smetanovim prelivom, ali lahko kar zmrznjene prelijem in dam pečt? Hvala in lep pozdrav! marnola marnola Sporočilo je spremenil(a) marnola dne 15. 2011 20:00

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti