Srebrna tina

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

10. feb 2015 11:26

Podobno, kot Tina Maze pri nas,  je tudi Avstrijec Marc Girardelli nizal uspehe izven uradne avstrijske ekipe. Meni je čisto vseeno, kako in kaj, dokler ob zmagi igra slovenska himna. Si predstavljate, kako bi izpadlo, če bi financiranje poiskala recimo v Združenih Arabskih emiratih in nastopala pod njihovo zastavo? 



Cila

Sporočilo je spremenil(a) Cila dne 10. 2015 11:27

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

10. feb 2015 11:38

No, saj Jakov Fak tudi pod Slo zastavo nastopa, pa se naši sosedje zato za glavo prijemajo, ker so ga iz rok izpustili. Se dogaja povsod.

 

mamamia

Issi  

član od: 5.9.2007

sporočila: 703

10. feb 2015 13:28

Cila je napisal/a:

Podobno, kot Tina Maze pri nas,  je tudi Avstrijec Marc Girardelli nizal uspehe izven uradne avstrijske ekipe. Meni je čisto vseeno, kako in kaj, dokler ob zmagi igra slovenska himna. Si predstavljate, kako bi izpadlo, če bi financiranje poiskala recimo v Združenih Arabskih emiratih in nastopala pod njihovo zastavo? 



Cila



Sporočilo je spremenil(a) Cila dne 10. 2015 11:27

 

No, pa res težko razumem, kaj točno ima to s tabo (ali komerkoli koneckoncev), ali ob zmagi igra slovenska himna. Imaš kaj od tega? Si kako pripomogla k temu?

In ne vem kako bi izpadlo, če bi nastopala pod zastavo Združenih Arabskih emiratov. Čudno? Hecno? Grozljivo? (Sklepam, da želiš nekaj takega povedat)

Zakaj pa? 

Issi

katrin11  

član od: 3.1.2010

sporočila: 2343

10. feb 2015 14:17

Če jaz pred televizorjem uživam ob uspehih naših športnikov in sem zaradi njih dobre volje, jim uspeh zelo privoščim.


Katrca11

Sporočilo je spremenil(a) Katrca11 dne 10. 2015 15:10

Issi  

član od: 5.9.2007

sporočila: 703

10. feb 2015 16:21

Saj ni nihče v vsej temi napisal, da jim ga ne privošči. 

Ampak jaz jim uspeh privoščim v vsakem primeru, neodvisno od moje dobre volje in sedenja pred televizorjem. 

In bi jim ga tudi, če bi ob tem mahali z mavrično zastavo.

Issi

Sporočilo je spremenil(a) Issi dne 10. 2015 16:22

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

10. feb 2015 16:38

Issi je napisal/a:

Cila je napisal/a:

Podobno, kot Tina Maze pri nas,  je tudi Avstrijec Marc Girardelli nizal uspehe izven uradne avstrijske ekipe. Meni je čisto vseeno, kako in kaj, dokler ob zmagi igra slovenska himna. Si predstavljate, kako bi izpadlo, če bi financiranje poiskala recimo v Združenih Arabskih emiratih in nastopala pod njihovo zastavo? 

Cila

Sporočilo je spremenil(a) Cila dne 10. 2015 11:27

 

No, pa res težko razumem, kaj točno ima to s tabo (ali komerkoli koneckoncev), ali ob zmagi igra slovenska himna. Imaš kaj od tega? Si kako pripomogla k temu?

In ne vem kako bi izpadlo, če bi nastopala pod zastavo Združenih Arabskih emiratov. Čudno? Hecno? Grozljivo? (Sklepam, da želiš nekaj takega povedat)

Zakaj pa? 

Issi

Issi, vesela sem vsake promocije svoje domovine. Kaj imam od tega: ponos, kaj Slovenci zmoremo (namesto jamranja o banana republiki). Mislim, da taki dosežki med drugim dvigujejo tudi splošno moralo. Vsega tega ne bi bilo ali pa bi bilo v veliko manjši meri, če bi nastopala za drugo državo. Kot piše mamamia, je tudi Hrvatom malček žal, da ob Fakovih uspehih ne vihra hrvaška zastava. Emirate sem dala le kot primer, ker imajo dovolj denarja, da bi podprli športnika, s snegom pa prav nobene povezave (razen tistega umetnega pokritega smučišča sredi puščave). Ni bilo zlonamerno, če te je to prizadelo. 

Hja, nas "tastare" so v šoli še učili patriotizma



Cila

Sporočilo je spremenil(a) Cila dne 10. 2015 16:39

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2510

10. feb 2015 17:11

Eh, jaz sem pisala bolj tako, nasplošno, tako da brez panike. Imava pa s Tino veliko skupnih "znancev" Črnjanov, (osebno je sicer ne poznam). Tako da se ni treba nobenemu počutiti ogroženo.   Ona pa že ve, kaj in za koga dela.

Bravo, Tina!!!!

 

marjja

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

11. feb 2015 0:40

Jaz pa sem ob podelitvi slalomskih kolajn z veseljem poslušala slovensko himno, ki jo je izvedel otroški zborček.

In ob tem pomislila tole. V Sloveniji smo tako ponosni na močno tradicijo zborovskega petja, ni res?

Če bi to ljubezen do zborov združili z vrhunskimi športnimi prireditvami pri nas, kot sta finale poletov v Planici in pohorska Zlata lisica in bi tudi naši zbori takole zapeli himne zmagovalcem, bi bilo pa že skoraj kičasto lepo

http://www.rtvslo.si/sport/zimski-sporti/sp-v-alps

 

P.S.

Na temo Tininih zmag pa se je takole pohecal komik Boštjan Gorenc Pižama: "Kolikorkrat so avstrijske smučarke že slišale Zdravljico, bi jo počasi že lahko znale, da Tina Maze ne bi sama pela."

Mojca

Sporočilo je spremenil(a) mamaF dne 11. 2015 00:44

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

11. feb 2015 8:22

mamaF, na tekmah svetovnega pokala se ne pojejo himne, gre vse prehitro ....

Je pa tale ameriška ideja, da zbor poje himne, resnično simpatična. Morda je med otroci tudi kak potomec Slovencev. Namreč, v Coloradu, sploh v mestu Pueblo, ki ni daleč od Vaila in Denverja, je veliko potomcev slovenskih priseljencev. V Pubelu je od 120 tisoč prebivalcev kar petina takih, ki imajo slovenske korenine, pa še vsaj dve tretjini jih imata slovanske. Na pokopališču vidiš na desetine slovenskih priimkov, imajo svojo cerkev in manjšo knjižnico z izjemno ohranjeno slovensko dediščino.

In doma imam njihovo darilo, kuharsko knjigo receptov jedi, kot so jih kuhale priseljenke iz evropskih držav.

 

Tako da morda kateremu od otrok iz zbora Zdravljica še posebej dobro teče ...

mamamia

spagon  

član od: 12.6.2007

sporočila: 1133

11. feb 2015 8:30

kara je napisal/a:

Malo potemni kolajne dejstvo, da šampionka ne sodeluje v ekipnem tekmovanju. Bodo enako ravnale tudi npr. Avstrijke? Tudi one so dobre vsaka posamezno, pa vendar v tem delu predstavljajo svojo državo. Kot recimo košarkaš Goran Dragić  , ki  se je  za  tekmovanje domovine  Slovenije vrnil iz dobro plačanega kluba in dal vse od sebe, pa je tudi bil utrujen in so mu svetovali počitek.

kara

Anna Fenninger ni tekmovala v ekipni tekmi, prav tako ne Nicole Hosp. Verjetno se morata, tako kot Tina, odpočiti od treh tekem, ki sta jih že vrhunsko oddelali in se pripraviti na nove. Dvomim, da gre tu za kaj drugega in res mi je mimo, da se ti zdi, da to potemni ostale kolajne, ki jih je pridelala z ogromno truda.

 

 

saša

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti