Medved

sunshiny  

član od: 9.7.2007

sporočila: 6

tema odprta - 11. feb 2011 10:36 | ogledi: 5.538 | odgovori: 2

V hladilniku imam 2 kosa medvedovega mesa, kotleta? debela cca 3cm. Na kakšen način je najboljši?

Razmišljala sem, da bi ga dala počivat za nekaj dni v vakuum z brinovimi jagodami, žajbljem, timijanom, česnom, čebulo, gorčico, poprom, vendar ne vem kako bi izpadlo. Ne bi ga rada "ubila" v kakšnem golažu ;), raje v kakšni luštni omaki. Kaj bi šlo zraven?

sunshiny

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

11. feb 2011 12:25

Vse je v začimbah, nekaj si jih omenila že sama. V korektno lovsko omako jih gre 14 nekateri pravijo 16. Torej klasična lovska omaka bo kar v redu, dodaš lahko tudi kakšno sadje, saj divjačina in sadje se ljubita. Na koncu okus zaokorožiš z kislo smetano in zmaga je povsem v tvojih rokah. lp hedonist

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4526

11. feb 2011 14:23

sunshiny, si si že sama odgovorila, manjka le rožmarin, morda namesto v vakuum daj v rdeče vino, pri omaki pa premisli o dodajanju smetane, nam preveč pokrije okuse, je vseeno, če bi jedla govedino s smetano. Zelo rada dušim zraven sladki janež (finokjo), prav malo korenja, kakšno sadje, kot je že hedonist omenil, na primer jabolko, ne vem, suhe slive...tako je pri nas. Kar "fouš" sem ti, hehe..

lp

 

mzm

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti