Noži haiku

neznan uporabnik

14. feb 2011 8:51

ufff..ste se pa razpisali..hehe..sonček kje prodajajo te guede nože??da bi jih šou pogledat,al pa če k tebi pridm kej skuhat..hahaha..haiku so res noži z dušo,kot je reku hedonist,vsaj zgledajo tko...hehe..a ima kdo haiku chroma kurouchi serijo???..čeprav kokr vidim pa berem naj bi bili KASUMI še boljši,ma kdo te??..lep pozdrav vsem.. gurmanBOY

neznan uporabnik

14. feb 2011 8:55

Aja še eno vprašanje Hedonist a ima serija Haiku home plastični ali leseni ročaj??pozdrav gurmanBOY

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

14. feb 2011 9:26

Kolega GurmanBoy, vse serije Haiku imajo lesen ročaj. Je to en poseben les, čutil toplino, ko ga primeš v roke. Izjmeno prijeten in božajoč občutek. Nej se eni režijo kakor hočejo, kot sem že napisal, tudi sam nisem verjel kako pomemben je v huhariji nož, zdaj vem. Aja, če se boš odločil za nakup, obvezno vzemi tudi japonski vodni kamen za brušenje. Maš na spletni strani trgovca tudi video, kako se nož pravilno brusi. Sporoči kako se boš odločil. lp hedonist

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

14. feb 2011 9:32

hedonist je napisal/a:

Aja, če se boš odločil za nakup, obvezno vzemi tudi japonski vodni kamen za brušenje.
hedonist

Mene pa resno skrbi, če bo tale japonski vodni kamen uporaben z običajno slovensko vodo.

rimljanka

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

14. feb 2011 9:45

Dela na slovensko vodo draga Rimljanka, preverjeno. Pri tem kamnu je pomembno dvoje: granulacija in trdota. lp hedonist

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

14. feb 2011 11:06

rimljanka je napisal/a:

hedonist je napisal/a:

Aja, če se boš odločil za nakup, obvezno vzemi tudi japonski vodni kamen za brušenje.
hedonist

Mene pa resno skrbi, če bo tale japonski vodni kamen uporaben z običajno slovensko vodo.



rimljanka

Čemu sarkazem, a ne gre mimo teme če te stvar ne zanima? Saj ni tako težko.

 

Commis débarrasseur

s0ncek*  

član od: 23.4.2007

sporočila: 1191

14. feb 2011 11:17

Zaenkrat se mi zdi, da imajo samo spletno trgovino. Mi je pa rekel gospod enkrat še čisto na začetku, da lahko nože vrnem, če mi ne bodo odgovarjali (seveda brez vidnih znakov uporabe). Ne vem, mogoče imajo še zdaj tako. s0ncek*

neznan uporabnik

14. feb 2011 11:30

Sam še tole, pol pa neham

 

PREDPOMLADNI DAN

MNENJA KREŠEJO SE SPET

HAIKU RAZTURA

japaja

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

14. feb 2011 11:48

Druga vrstica ima preveč besed. Zelo robustna forma haiku , ki pa bi jo z noži HAIKU zlahka obtesala......... hedonist

neznan uporabnik

14. feb 2011 12:53

Eh, Hedonist, zakaj imam pa tebe?

Se strinjam, lahko bi bila 2.vrstica brez "spet", bi bilo mnogo bolj sofisticirano. Ampak pol ne bi blo v njej 7 zlogov.... In če so noži kvalitetni (in rokovalec z njimi tudi), bo že oklestil tisti višek, komur pač paše po njegovi interpretaciji umetniške svobode (ne znam napisat licenca poetika)

 

 

 

 

 

 

 

 

japaja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti