Muffini in mascarpone sir

inesxstar  

član od: 7.2.2011

sporočila: 3

tema odprta - 10. feb 2011 16:43 | ogledi: 17.550 | odgovori: 6

Rada bi spekla navadne čokoladne mafine ampak ker mi je od macaronsov ostalo nekaj mascarpone sira (okrog 250g) me zanima če ima mogoče kdo recept mafinov z mascarpone sirom.

Lep pozdrav

inesxstar

EvaLuna  

član od: 22.6.2010

sporočila: 114

10. feb 2011 18:53

seveda lahko, kar dodaj ga v testo za muffine, še bolje pa, okrasi jih s kremo iz mascarpona, bodo lepi cupcakes :) EvaLuna

xxs  

član od: 29.7.2009

sporočila: 171

11. feb 2011 14:17

Meni je pa mascarpone tak ful čuden okus... Tako, da okrasila jih sama nebi, za v testo me pa zanima kak je okus. xxs

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

11. feb 2011 14:20

xxs je napisal/a:
Meni je pa mascarpone tak ful čuden okus... Tako, da okrasila jih sama nebi, za v testo me pa zanima kak je okus. xxs
mascarpone zmešaš z smetano, dodaš sladkor v prahu in to je pol zame fina kremica, sej ne daš samo mascarponeja, to tudi jaz ne bi jedla,.. taki kremi lahko po želji dodaš ali Nutello, pa kake pražene lešnike, ali pa narediš lahko sadno, torej dodaš npr. gozdne sadeže, lahko aromo jagode, ali maline,... kaj takega http://www.kulinarika.net/recepti/10358/sladice/jagodno Katarina K http://katarinaktorteprisalmoneli.blogspot.com/ http://katarinak.moj-album.com/ Sporočilo je spremenil(a) Katarina K dne 11. 2011 14:25

EvaLuna  

član od: 22.6.2010

sporočila: 114

12. feb 2011 8:22

Točno to, kot opisuje Katarina K, jaz nisem napisala, ker sem mislila, da je samoumevno...taka krema je za prste polizat. Sicer se pa tudi okus mascarponeja razlikuje od proizvajalca do proizvajalca, meni osebno slovenski niso tako všeč, boljši so mi italijanski iz Eurospina recimo. EvaLuna

EvaLuna  

član od: 22.6.2010

sporočila: 114

12. feb 2011 8:23

Za v testo pa ni problema, pride podobno, kot če bi dodal recimo kislo smetano, ni kaj izrazitega. Rada ga dodajam v miške, letos bom spet naredila take za pusta. EvaLuna

NETTY  

član od: 26.9.2010

sporočila: 49

12. feb 2011 13:47

Ravnokar sem našla en recept, niso ravno mafini, ampak vsebuje 250 g sira MASCARPONE: 6 jajc, 12 dag sladkorja, 18 dag moke, 1 žlička pecilnega in 1 vanilin sladkor NADEV: 250 g sira MASCARPONE ALBA, 2 dl alpske smetane, 3 žlice sladkorja, 3 dl hladne expres kave. Potrebuješ še sladkorno moko ter maslo in drobtine za pekač. Kratek postopek: beljake stepeš v sneg ter jih na koncu dodaš testu: rumenjaki + sladkor + moka s pecilnim + vanilin = mešaj, da nastane gladka zmes. Vlij v pekač ter peci 20 min na 180 st.C. Ko se ohladi, daš na pol in prelij s kavo. Nato namaži s pol kreme (mascarpone + sladka smetana + sladkor), prekrij ter položi drug del testa. Posipaj s sladkorno moko. Vsaj dve uri naj počiva v hladilniku. Pa dober tek! NETTY

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti