Čokoladna glazura-kako obliti tako na gladko?

OlivaB  

član od: 5.7.2011

sporočila: 649

29. okt 2011 13:35

Sej če sam mal poka mi sploh ni panike. Problem je ker se včasih sploh narezat ne da oziroma ko ješ, ješ po principu kremšnite - snameš pokrovček (v primeru moje torte čokoladen obliv) in ga ješ posebej  Sicer po okusu je super. Če nebi blo tko drastično nebi jamrala, prisežem!

OlivaB

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

29. okt 2011 19:42

Hm, to se mi pa še ni zgodilo, da bi se čokoladni preliv odlepil od podlage.

Sicer, priznam, ko sem začela žeti prve pohvale za vsoje kulinarične dosežke, sem bila vsa nesrečna, če je glazura samo malo pokala. Potem pa ugotovila, da tega itak nihče niti ne opazi  in sem nehala biti pozorna na to. Tako da, OlivaB, če bi kdo že imel pripombo lepo povej, da zna glazuro, ki se ne odlepi od podlage, itak vsak naredit, tako torto, da ješ čokolado posebej, pa samo ti ...

mamamia

OlivaB  

član od: 5.7.2011

sporočila: 649

30. okt 2011 11:42

Hvala obema za vzpodbudo  no običajno zgleda tako, da se najprej prizaneslivo nasmejemo ob pogledu na vse skupaj, drug dan pa prejmem sms kdaj bom naslednjič pekla  Mogoče pa moje tortice še niso tko dobre kot vajine, če vseeno opazijo 

Do zdaj sem vedno naredila tako, da sem torto obmazala s kremo in tega sem se naveličala. Zdaj pa sem si vtepla v glavo, da želim imet čokoladen obliv. Mogoče le rabim nov izziv? 

OlivaB

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

30. okt 2011 14:38

Seveda rabiš izziv, ti nas krepijo tudi po kakšnem neuspehu, čeprav samo namišljenem...

 

mamamia

tburgar  

član od: 11.9.2009

sporočila: 435

30. okt 2011 17:20

jaz imam tudi probleme z oblivanjem, zanima me kako lepo pogladiti tudi stranice ali jih okrasite in kako, hvala

 
tabu

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

30. okt 2011 19:07

tburgar je napisal/a:

jaz imam tudi probleme z oblivanjem, zanima me kako lepo pogladiti tudi stranice ali jih okrasite in kako, hvala

 
tabu

Ljuba duša, preberi prvi dve strani, kjer so odgovori na to, kar sprašuješ.

Vendelina jr.

neika  

član od: 11.10.2004

sporočila: 169

30. okt 2011 20:25

sem prebrala, pa vseeno vprašanje - pravite, da premikate torto - se jo suče okoli svoje osi, ali premika sem in tja? Ene pa pravite, da oblivate v krogih, verjetno se potem glazura samo razlije?

neika

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

30. okt 2011 21:27

Jaz torte ne obračam, ko jo prelivam s čokoladno glazuro, potrebujem obe roki samo za glazuro. Saj se lepo razlije, jo s paletnim nožem lepo poravnam, malo usmerim, d a enakomerno steče še po obodu torte...

 

Višek glazure se nabira na foliji ali peki papirju kar pač podložim pod torto, potem pa to postrgam in dam v skodelico, pa dodajam kavi.

 

 

 

mamamia

181604  

član od: 22.7.2011

sporočila: 276

30. okt 2011 23:18

Mene pa zanima, kako torto potem, ko jo oblijete, prenesete z mreže na pladenj? Jaz imam rada sočne torte in se bojim, da se vse skupaj, ker je pač težko in napito soka, razsuje. Ali biskvit pred polivanjem s čokolado kaj namažete, npr. z marmelado,...   Help!

181604

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti