Romani, ki imajo pridih kulinarike..

Fora  

član od: 28.12.2012

sporočila: 136

27. mar 2016 14:42

Scott Jurek: Jej in teci

Simona Rituper: Kuharica brez licence

Fora

Thea86  

član od: 1.9.2010

sporočila: 22

28. mar 2016 9:32

Richard C. Morais: The Hundred-Foot Journey, tudi luštna.

Thea86

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

28. mar 2016 12:54

Kristin Harmel;Dokler bodo zvezde na nebu

Tako mi je segla v srce tale knjiga.
Notri je tudi nekaj receptov,ki jih bomo z mojima puncama tudi preizkusile.

Zasnova je na las podobna knjigi "Beležnica" (s kančkom "Čokolade") z zgodovinsko lekcijo o medverski strpnosti. Voila! Pred nami je ljubezenski, ženski roman s poučno noto o drugi svetovni vojni, holokavstu in iz poznavanja treh abrahamskih ver, Islama, judovstva in krščanstva. Hope, skoraj štiridesetletna ločenka, s praznim bančnim računom, propadlo pekarnico in zmedeno najstnico, se z babičinim seznamom imen, napisanih na listek, odpravi v Pariz, da bi raziskala družinske skrivnosti. Potovanje in brskanje po preteklosti se zopet izkaže za zdravilno - tudi zanjo.

 

anaevahttp://poosmiinpol.blogspot.com/

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

18. dec 2018 17:18

ricka je napisal/a:

 

Jean Luc Bannalec, spet serija kriminalk, ki se dogajajo v Bretaniji.

Recetov v teh knjigah ni, je pa inšpektor Montalbano zelo tečen, ko je lačen. V seriji, ki se dogaja v Bretaniji pa komisar, ime sem pozabila, uživa v posebnostih bretonske kulinarike, odveč je poudariti, da je popoln kofeinski odvisnik. So pa opisi Bretanije taki, da bi kar takoj odpotovala tja.

ricka

Odkritje zadnjih mesecev. Se strinjam z ricko!

Cila

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

20. dec 2018 14:01

Se opravičujem, če je tole že bilo omenjeno, ker nisem zdajle vsega brala, ampak bolje dvakrat, kot nobenkrat - James F. Twyman: Ljubezen, bog in umetnost francoske kuhinje. Knjižničarka je bila navdušena, jaz pa (še) nisem.

lp

P.s. Ja, ricka jo je že omenila na prejšnji strani. Pa nič o vsebini. Ko jo preberem, poročam (verjetno).

Ljudje, ki si upajo reči bobu bob, so velikokrat trn v peti tistim, ki želijo bob prikazati kot jabolko. cervus

Sporočilo je spremenil(a) elaphus dne 20. dec 2018 14:08

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2510

22. dec 2018 14:27

Priloga Novic - Okusi - prinaša mnogo zanimivih člankov in receptov z vseh področij kulinarike.

marjja

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

22. dec 2018 18:01

Sem si te dni v Parizu kupila dve zanimivi knjigi za mojo zbirko, nista sicer romana, sta pa drugače zanimivi.  Ena je Na mizi z ljubeznijo, v njej so recepti iz nekaterih prizorov najbolj znanih filmov (med njimi jedi iz Nekateri so za vroče, V vrtincu, Jambon, jambon, Casablanca, Pretty Woman, Najini mostovi, Štiri poroke in pogreb, itd, 60 vseh skupaj).  Druga pa je Kratka zgodovina najbolj znanih receptov francoske kuhinje, tudi zelo zanimivo branje. 

mamamia

Sporočilo je spremenil(a) mamamia dne 22. dec 2018 18:06

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecNikita
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti