Romani, ki imajo pridih kulinarike..

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

11. apr 2012 14:42

Uf, uf. Kljub prijetno družinsko, turistično, kulinarično preživetih praznikih pri teti v Zagrebu, sem v rekordnem času preletel OKUS PO LJUBEZNI. Majkemi, je bilo na čase vroče , zasanjano , ter prav divje , je takšen šund roman prav pasal. Hrana in erotik in človek ima vse kar rabi...

Jutri pa že 2 nova projekta!! Wii, komaj čakam;
Kafkova juha
in
Hotel Pasti

---Kdro išče cilj, bo ostal prazen ko ga bo dosegel,kdor pa najde pot bo cilj vedno nosil v sebi. (Dragi Nejček Z.)---

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

13. apr 2012 9:04

Uff, tale Anthony Capella je pa res dober. Moram posečt po vseh njegovih delih.
Vprašanje: Vse njegove knjige se naslanjajo na kulinariko? Sem videl da jih ima kar nekaj...
Priporočate?

---Kdro išče cilj, bo ostal prazen ko ga bo dosegel,kdor pa najde pot bo cilj vedno nosil v sebi. (Dragi Nejček Z.)---

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

22. avg 2012 7:32

Ima kdo še kakšno priporočilo za kakšen dober kulinaričen roman? Tukaj priporočene sem v večini že obdelal.
Vsekakor so lahko tudi v nemščini ali angleščini. Noro dobri so mi bili LETO DNI V PROVANSI, pa LA CUCINA, A GOOD YEAR (naslov filma se spomnim, je pa podobno kot v knjigi. Poslovnež iz Londona, mlada dama, roparji...dobra knjiga)
Vem da, če grem na amazon. obstaja na miljone romanov z kulinaričnim pridihom, samo ne vem pa, kako je z dosegljivostjo pri nas.

Lahko tudi priporočate kakšne dobre romane ali pa biografije, kjer se zadeve odvijajo v Italiji ali pa Franciji. Nekaj v stilu ORWELLA Down and Out in Paris and London, ali pa ZGODOVINARKA od Kustosove, pa tudi ELEGANCA JEŽA.

Skratka, da je dogajanje postavljeno v Francijo ali Italijo.
Hvala za vsa priporočila in pomoč.

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

rdkapica  

član od: 31.7.2006

sporočila: 1564

22. avg 2012 9:10

Slišala sem, da je Elza Budau napisala knjigo Kulinarika.

V knjižnici je ne najdem. Ali kdo kaj ve o tem?

rdkapica

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

22. avg 2012 12:10

Rkapica, prav za naslov knjige Kulinarika nisem slišala. Je pa gospa Elza imela na Radiu Slovenija odlične oddaje o kulinariki. To so bili pravi literarni in kulinarični biseri. Če se mi prav dozdeva, jih je zbrala v knjigo, za naslov pa ne vem. Se bom še malo potrudila in poiskala, mogoče s skupnimi močmi najdemo. Je vredno truda.

 

naor

pirnica  

član od: 21.3.2011

sporočila: 689

22. avg 2012 14:23

Cobiss pravi, da imajo v naši knjižnici dva romana Elze Budau: Ljubezen v F-molu (1987) in Diagram neke ljubezni (1962).

Morda pa zbirke oddaj še ni izdala. Upajmo, da jo bo.

pirnica

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

22. avg 2012 15:49

Spoštovana gospa se dostikrat sprehaja po tržnici in po Stari Ljubljani. Velikokrat jo vidim, ko jo bom prvič od zdaj dalje, jo bom osebno pobarala.

 

naor

Jessie  

član od: 10.6.2002

sporočila: 106

22. avg 2012 16:28

Dve simpatični kulinarično-literarni dobroti: Veljko Barbieri, EPITAF CESARSKEGA SLADOKUSCA, in Andreas Staikos, NEVARNA KUHARIJA.

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

22. avg 2012 16:37

Jessie: FALA,FALA za EPITAFA . Drugo pa sem tudi prebral.
Jutri že sposodim. Še kar priporočajte. Tudi kakšne z dogajanjem v Ita. ali Fra. bodo super.

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

22. avg 2012 17:22

Andreas Staikos: Nevarna kuharija; za crknit od smeha, kako se dva moška v istem bloku s kulinaričnimi veščinami

borita za isto žensko ... Pa recepti vmes, jasno

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti