Romani, ki imajo pridih kulinarike..

Dobrojedka  

član od: 11.4.2010

sporočila: 282

10. feb 2011 18:17

Pti Donni Leon mene sicer zmoti grobost in podcenjevalnost do Slovanov, ampak ko gospa Brunetti kuha in gospod Brunetti je, se mi pocedijo sline. Dobrojedka

bambika  

član od: 2.4.2008

sporočila: 8

11. feb 2011 9:15

Sem avtorica teme, hvala vsem! Spominjam se, da sem ene knjige od navedenih že prebrala.. a je poteklo že toliko časa vmes, da bom še enkrat... Naredila sem si pa tale seznam: 1)Kot voda za čokolado – Esquivel 2) La cucina- Lily Prior 3) Suši za začetnike 4) Marko Zorko: Knjiga mrtvih. 5) Hrabal: Stregel sem angleškemu kralju. 6) Hawes: Ekstra deviško. 7) Mark Crick, KAFKOVA JUHA 8) Peter Mayle: Leto dni v Provansi 9) Peter Mayle: Hotel Pastis 10) Kerry Greenwood;Prevarane slasti - O pekovki in kolačkih Danes grem v knjižnjico in upam, da kaj najdem. Sem še odrta za predloge o knjigah - romanih, kjer je hrana "povzdignjena". bambika

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

12. feb 2011 1:35

Sneguljčica. Ne me prepričevat, da jabolko ni hrana.

F r i n a

bambika  

član od: 2.4.2008

sporočila: 8

18. feb 2011 12:20

Okus po ljubezni imam že doma in jo večkrat preberem Anthony Capella je moj najljubši avtor sploh. Dobila sem več knjig, nekaj sem jih prebrala. Kot voda za čokolado je ravno tisto kar sem hotela, neka osnovna ljubezenska zgodba, knjiga pa je popolnoma prežeta z umetnostjo kuhanja. Druge niso ravno tisto, kar sem hotela; Leto dni v Provansi je bolj oda same Provanse - knjiga v celoti ni namenjena samemu kuhanju. Stregel sem angleškemu kralju me je že na začetku, so sem jo vzela v roke, malo zamorila, ker je v njej komaj nekaj odstavkov, utruja moje oči, zato se je nisem lotila. Sedaj berem ekstra deviško in je spet namenjena bolj pokrajini, ne samo hrani... čeprav jo je lušno brat in jo bom prebrala do konca. Na polici čakajo še ene dve.... Od Amande Quck sem tudi že prebrala. bambika

Leyla_  

član od: 22.8.2008

sporočila: 164

23. feb 2011 7:26

Ravnokar prebrala Gospodinja, da te kap. Čudovita knjiga. Podobna je Okusu po ljubezni. Gre se pa o odvetnici, ki se ji življenje obrne na glavo in se naenkrat znajde v vlogi gospodinje. Sprašuje se zakaj neki se škrob uporablja med likanjem srajc, kako se opere perilo, zakaj potrebuješ vrečko za sesalec, zakaj jemo humus in podobno. Duhovita, napeta, s kulinaričnim pridihom in z veliko ljubezenskimi zapleti. Glede na to, da sem jo prebrala v pičlem dnevu, toplo priporočam :) Sporočilo je spremenil(a) Leyla_ dne 23. 2011 07:28

ruška  

član od: 3.4.2010

sporočila: 7

1. maj 2011 10:48

Pozdravljene... Tudi sama berem žepnice s kuharsko tematiko...tako sem prebrala... - Anthony Capella - Recep za ljubezen ter Okus po ljubezni Iščem pa žepnico od Lily Prior - La Cucina, tako da če jo ima kdo, bi jo z veseljem odkupila za simbolično ceno. Namreč knjigo se da dobiti le še v trdi vezavi, kar mi pa ni interes. Lp ruška

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

17. mar 2012 8:01

Ola moje dame

Mi lahko pomagate/zaupate še več oz. kar GORO knjig s kulinarično tematiko,katere se navezujejo na mojo omiljeno Francijo; tipa ZAKAJ FRANCOZINJE NISO DEBELE.

Za vso pomoč se iskreno zahvaljujem, želim NAJLEPŠI KULINARIČNO DIŠEČ IN VROČ vikend, ter veliko, velikoooo smeha in dobrega vina.
Vsem pošiljam , pa pol pa hitro porečem , ker vedno take osladne pozdrave in želje pišem

---Kdro išče cilj, bo ostal prazen ko ga bo dosegel,kdor pa najde pot bo cilj vedno nosil v sebi. (Dragi Nejček Z.)---

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

28. mar 2012 20:03

Prebral: Leto dni v Provansi (sedaj si nalagam serijo) ter Knjiga mrtvih. Perfektne knjige...pa tudi FRANCOZINJE, pa EKSTRA DEVIŠKO. Ufff kakšni dobri romani!
Nič, nove knjige že čakajo!

---Kdro išče cilj, bo ostal prazen ko ga bo dosegel,kdor pa najde pot bo cilj vedno nosil v sebi. (Dragi Nejček Z.)---

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

29. mar 2012 11:54

Za ljubitelje Isabel Allende

Afrodita: Zgodbe, recepti in drugi afrodiziaki

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

5. apr 2012 21:43

Se eno sem ravnokar prebrala v tehniki hitrega branja, Moski, denar in cokolada. Recepte na koncu pa kar s klasicnim branjem.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti