Zdravi (v naprej pripravljeni) zajtrki

xxs  

član od: 29.7.2009

sporočila: 171

tema odprta - 9. feb 2011 11:27 | ogledi: 9.119 | odgovori: 8

Nujno potrebujem ideje, kaj jesti za zajtrk, ker si žal ne morem pripravit toplega zajtrka, npr. ovsenih kosmičev ipd... Zaradi čakanja na selitev se tlačimo v stanovanju pri tašči, ki pa spi v kuhinji, jaz grem pa v službo ob petih zjutraj. V službi tudi nimamo ničesar, kjer se da kaj pripravit.

Da je problem še večji - imam neprestana vnetja in še celo vrsto zdravstvenih težav, naj bi to bile razširjene kvasovke, zato ne smem jest kruha s kvasom, tudi drugega ne...

Zaradi tega sem vse bolj brez energije, služba je tudi precej stresna - jesti pa ne smem skoraj ničesar kar pripšravljajo v kakih menzah, ker dobim res takoj vnetja, alergije, spuščaje na koži.

Mi je pa zajtrk res najbolj nujen in osnovni obrok, ki mi da energijo in brez tega sploh ne funkcioniram.

xxs

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

9. feb 2011 11:37

Kaj pa sadje? Zvečer si ga lahko pripraviš in pokriješ s folijo, zjutraj samo poješ. Kakšen wasa kruh ali kaj podobnega, kak namaz gor, kos sira?

Jogurti?

Mamamia

mamamia

Lejla13  

član od: 21.1.2008

sporočila: 390

9. feb 2011 12:05

Meni najljubša malica: zelena solata, rdeč fižol, mala konzerva tune v olivnem olju, na kocke narezan sir, sol, kis. Vse razen kisa lahko pripraviš zvečer, seveda pa moraš postaviti v hladilnik. V službi dodaš samo kis in premešaš. Lahko pa okisaš z limoninim sokom. Bo še bolj enostavno.

 

 

masters  

član od: 23.5.2009

sporočila: 188

9. feb 2011 12:21

zakaj pa ne moreš kosmiče. če so ti navadni predrdi kupiš mlete in jih zmšešaš s skuto, mlekom masters

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

9. feb 2011 12:25

Mleko lahko pogreješ zvečer in ga shraniš v termos steklenici.

nola

xxs  

član od: 29.7.2009

sporočila: 171

9. feb 2011 13:04

To bi tudi lahko - hladilnik je pa hvala bogu na hodniku :) Sem čisto nesrečna zjutraj, ker nimam nekaj toplega, sploh pozimi... In ni npr. neke mize, kjer bi lahko v miru pojedla zajtrk. Sitno brojim dneve do selitve :D Ve kdo, kje se dobi tiste termo posodice za hrano? In da nebi bile prevelike? xxs

Navzikaa  

član od: 4.6.2009

sporočila: 32

9. feb 2011 13:20

Moje priljubljene malice/kosila: Zvečer skuhaj piro in si jo daj v kako vakumsko posodico. Pred obrokom jo samo prelij z jogurtom in zraven na kolobarčke zreži banano. Sadna solata (narezane hruške, ananas, jagode, grozdje, pomaranče, slive, banane (te so najboljše sveže narezane)...itd.) Po želji z dobro žlico pasirane skute in malo cimeta. Jaz si seboj rada nesem tudi kako hladno testeninsko solato (kombinacij je nešteto možnosti), pirino solato z bučnim oljem (recept je v bazi) pa vse variante zelene solate z raznimi dodatki (nastrgan korenček, čičerika, mozarella, paprika, kumare, riban sir, kuhano jajce, črne olive, kapre...kar je pač v hladilniku.) Lahko si preliv pripraviš doma v majhno posebno posodico ( npr. olivno,limonin sok, sol) in si ga pred obrokom serviraš ali pa kupiš kake variante v trgovini. Zelo priročne se mi zdijo razne variante suhega sadja, oreščkov, temna čokolada... Narediš lahko tudi kake variante peciva/piškotov brez moke, kvasa in seveda čim manj sladkorja, če praviš, da imaš težave s kandido. Jaz delam eno varianto iz ovsenih kosmičev, mletih lešnikov, cimeta, beljaka, malo sladkorja, kakava, kokosove moke... So zelo 'energijski' in počakajo lep čas, če jih prej ne pomlatiš. 'Sendviči' iz riževih vafljev (izberi kake tanjše). To lahko pripraviš še zvečer. Namažeš s svojim priljubljenim namazom (tunin, sirni, zeliščni...), stisneš dva skupaj in pripraviš v vakuumsko posodico. Pa še to, če si pod stresom in imaš težave z želodcem... Izogibaj se kavi in začni pit zeleni čaj. Magari si ga celo termovko neseš seboj ali pa vsaj v termo lončku. Želodec ti bo slej kot prej hvaležen, je zelo zdrav in da energijo. Veliko ljudi ga ne mara, ker jim ni všeč okus. Treba ga je pripraviti po navodilih (2min, voda le 60-80C) in zna biti prav fajn. Lahko dodaš limonin sok ali pa če ne gre drugače malo Cedevite not butneš. Upam, da ti kaj od tega pride prav. Navzikaa

Navzikaa  

član od: 4.6.2009

sporočila: 32

9. feb 2011 13:23

Če imaš lahko grelnik za vodo na hodniku ali v sobi, si lahko pripraviš vsaj kak topel čaj ali kapučino zjutraj. Navzikaa

jampina  

član od: 5.12.2007

sporočila: 229

27. feb 2011 13:34

Dzezy -nova članica? Vse skup razumem kot reklamo,se motim?,kar na šestih forumih je klikala,skoraj istočasno! jampina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti