Hladni bife (slovenske narodne jedi)

cmoko  

član od: 8.2.2003

sporočila: 4

tema odprta - 12. nov 2003 18:57 | ogledi: 5.764 | odgovori: 3

Lep pozdrav mene pa zanimajo predlogi za hladni bife (narezki) s Slovenskimi narodnimi jedmi .

Hvala.

simca

Venturini  

član od: 29.1.2002

sporočila: 1685

12. nov 2003 20:34

Sledeče: -pršut -panceta -savinjski želodec, gorenjski želodec -meso iz tünke -prosenica(Nadevamo čreve z svinino s slanino in kašo;prekuhujemo en teden, sušimo 1-2 tedna ter nato skuhamo v slani vodi. Narežemo in postrežemo z hrenom.) -kuhan narezan goveji jezik z čebulo in bučnim oljem -prekajena žolca, -pisan kruh (koruzni,pšenični, ajdov) -kranjska klobasa narezana na kolute -jabolčni ali jajčni ali smetanov hren -olive LP Saša

_ZALA_  

član od: 21.10.2003

sporočila: 982

12. nov 2003 23:13

mi smo bbili pred kratkim kar 2x gostje hladno-toplega bifeja...glede slov.nar. jedi smo mi imeli še skutne štrukeljce z drobtinami in kupčke skute z bučnim oljem, jelenje suhe salame, svinjski medaljoni v omaki, za sladico sirov zavitek z rozinami in jabolčni z orehi in rozinami, seveda tudi pršut, olive, lahko dodaš tudi melono.... in seveda vse ostalo kar je napisala Saša. LP Zala

maurina  

član od: 20.10.2003

sporočila: 58

13. nov 2003 8:15

Da ne bo le narezek: zelo primerni so razlicni strukeljci, posebno tujci si jih dobro zapomnijo. LAhko so zelenjavni, mesni itd. Receptov nimam, ampak je treba malo prilagodit stare recepte. Kaj pa prleski krapci in podobne pogace? Lp

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti