Prigrizki za rojstni dan

nallis  

član od: 5.2.2011

sporočila: 59

tema odprta - 5. feb 2011 10:28 | ogledi: 17.327 | odgovori: 3

haj,sem cisto frišna uporabnica slo kulinarike,drugač sem pa skor vsak dan kaj brskala.ful rada kuham,pecem,packam,ustvarjam...dans me pa zanima kako naj pripravim kaj preprostega,kake prigrizke za rojstni dan mojega otroka številka2.

nallis

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

5. feb 2011 16:08

Če poveš,koliko vas bo, in kdaj bo slavje - od dopoldneva, od popoldneva, morda samo zvečer? Ti bomo lažje svetovali.

 

Morda kaj takega?

http://www.kulinarika.net/recepti/5963/predjedi/sadno-z

Ali variacija: vložena čebula, sla zvit inčun, oliva.

Za začetek pa seznam, ki je nastajal nekaj let,z zapiski, kaj sem kdaj pripravila.

Morda najdeš idejo.

Mamamia

 

Hladne predjedi
- roastbef, naložen v obliki cveta, prelit s sokom, ki je nastal med pečenjem
-zvitki iz rostbifa in špargljev
- lososovi zvitki s smetanovim hrenom
- bučkini zvitki s sirom in sušenimi paradižniki (ali z zeliščno skuto, ali z gorgonzolo)
- zvitki iz pršuta (rezine pršuta s tanko plastjo skute, okrašeno z olivo ali grozdno jagodo in sirom)
- sušene marelice, ovite v slanino, enako suhe slive; lahko je ovito tudi v pršut; se ogreje v pečici
- kumare, polnjene z zeliščno skuto,narezano na koleščke
- solata iz ajdove kaše
- solata s kus kusom in zelenjavo
- lignji v solati
- stekleni rezanci z rakci in perutnino v solati
- mešana morska solata
- zeleni rezanci z morskimi sadeži
- lososov zloženec
- sirova plošča, okrašena z orehi, olivami in grozdjem
- mocarela, narezana na kolobarje, med rezinami paradižnika, okrašeno z baziliko
- zeljni zvitek
- marinirana škarpena
- mariniran mlad sir z olivami
- pastetke (skledice iz listnatega testa) z različnimi nadevi
-krofki z različnimi nadevi (paljeno testo ,kot za princeske, le da so nadevi slani)
- pršut z melono
- goveji pršut z mladim sirom
- čolnički ? liste belgijskega radiča napolnimo s skutno peno
- meso in zelenjava v aspiku
- tacosi z mletim mesom in zelenjavo
- tortilje s fižolovim nadevom in sirom

mamamia

Hestia  

član od: 9.10.2010

sporočila: 7

5. feb 2011 16:31

Pozdravljena! Za malo večje otroke, ki imajo radi pizzo, pa tudi za odrasle velikokrat pripravim prigrizke, ki jim pri nas doma rečemo mini pizze. Recept ni moj, možno je, da je že objavljen v bazi receptov. Sestavine: 1 sladka smetana (nestepena), 10 dag narezane salame (delala sem iz več vrst salam, tako svežih, kot tudi suhih), 2 kisli kumarici (če so majhne , jih dam več, če so velike dodam le eno), 2 vrečki naribanega parmezana ( 2 x 40 g), origano francoski kruh ali žemlje. V posodo vlijem smetano (nestepeno) in jih dodam na drobne kockice narezano salamo in kumarice, premešam in dodam obe vrečki naribanega parmezana in premešam ter nekaj časa počakam, da se masa zgosti (10 do 20 minut). francoski kruh ali žemlje narežem na tanke rezine (malo več kot pol cm) in na vsak košček na sredino z malo žličko dodam zgoraj navedeno mešanico. Koliko je odvisno od tega, kako veliki so kruhki. Masa naj bo čimbolj na sredini kruhka, ker se pri pečenju malo razleze. Kruhke naložim na pekač na peki papir, jih malo potresem z origanom in jih pečem v ogreti pečici na zgonjem delu od 8 do 10 minut na 180 do 200 stopinj (odvisno od pečice) oz.toliko časa, da le rahlo porjavijo. Serviram tople. Mrzli niso več tako okusni. Otrokom (tistim malo večjim) pa ponavadi poleg ostalega pripravim tudi različne koščke sadja, pomočenega v jedilno čokolado (ki je v gosto tekočem stanju) in ohlajenega. hestia Hestia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti