Temna čokolada

svenska  

član od: 7.11.2008

sporočila: 337

17. apr 2015 21:38

Danes med malico mi sodelavka ponudi spodnjo čokolado... in me takoj opozori, da več kot en košček sigurno ne bom zmogla pojesti. Močno dvomim, si mislim a ne rečem na glas. Čez nekaj časa mi uspe pogoltniti to neverjetno grenkobo, ki na momente usta kar skupaj povleče, sodelavki pa na čelu piše "saj sem ti rekla". Okus me je popolnoma presenetil: nič sladko, le grenko in tudi malo slano. Zanimiva in enkratna izkušnja. 

svenska

blossom  

član od: 8.2.2009

sporočila: 383

17. apr 2015 21:47

Imitacijo tele čokolade je res preprosto narediti doma, pa še malo se lahko poigramo z dodatki. Jaz sem jo naredila tako, da sem zmešala kokosovo maslo, navadno maslo in pravi kakav. Vlila sem v ''modelčke''(kar v pokrovčke od posodic za skuto, ki sem jih oblekla v alu folijo) in ene posipala s kokosom, cimetom, lešniki,... Ni pa ravno primerna da bi dlje stala na sobni temperaturi. Najbrž bi bil ta problem rešen, če bi delala s kakavovim maslom, česar pa žal še nisem poizkusila.

blossom

drejcek  

član od: 11.1.2004

sporočila: 1028

17. apr 2015 21:53

Stvar okusa. Meni je bolj všeč 100%, ki jo kupujem v Rustiki v Ljubljani, če že delamo reklamo ...

Drejček

blossom  

član od: 8.2.2009

sporočila: 383

17. apr 2015 23:07

Saj ne pravim, da ni dobra kupljena. Nasprotno, za moj okus so zelo dobre :) (tudi to iz Rustike sem že poizkusila) samo za študentski žep je pa bolj prijazna domača ;)

blossom

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti