Roža, ki ne rabi svetlobe

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

2. nov 2013 14:27

Je prevelika? Premalo zalivana? Premalo gnojena? Je bila na premočnem soncu? Ima škodljivce (uši, pršice, rdečega pajka)? Si odstranjevala sproti odvečne, prestare liste? Si redno pršila liste?

lp

cervus

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

2. nov 2013 14:38

Meni so enkrat povedali, da rjavijo, če preveč gnojiš. 

Vanja

renata69  

član od: 27.3.2007

sporočila: 1108

2. nov 2013 14:55

Je velika, v ne premajhnem lončku, gnojila je nisem še, ker sem jo kupila pred tremi tedni v Sparu.Na soncu tudi ni, bolj v senci. Pršila je nisem, stuširala sem jo v banji, da sem sprala prašne delce. Živimo v bloku, v sedmem nadstropju, prahu pa toliko, kot če bi živeli pri makadamski cesti. 

renata69 http://renata69.moj-album.com/

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

2. nov 2013 15:04

Zdaj, na zimo, je dobro, da jo imaš na čim svetlejšem mestu. Gnojiš bolj redko, enkrat na teden, pršiš po možnosti vsak dan, zalivaš kar precej, ne sme biti na pretoplem (okrog 20 stopinj, zdajle, na zimo, lahko kako stopinjo manj). Odstrani rjave liste in cvetove, morebiti je to posledica neustrezne nege v Sparu. Lahko, da si bo opomogla. Ne sme biti na prepihu (morebiti je v trgovini bila - ampak malo dvomim - verjetno je bila zavita v oni prozoren celofan al kaj je že za ena prozorna plastika za rože), sovraži peči na plin. Upam, da ti jo bo uspelo spravit pokonci

lp

cervus

irena66  

član od: 22.4.2009

sporočila: 747

2. nov 2013 15:30

Spatifiilum je ful neobčutljiva rožica.

Je lepa zelena če je pri oknu, oziroma na oknu in tudi cvetela bo zelo bogato, drugače je samo zelena.

Zaliva se jo enkrat na teden  oziroma na nekje pet dni če je v bližini radijatorja.

 

Pa še to, rože se rosi če je v stanovanju res zelo toplo, nad 25 stopinj in je zelo suh zrak, pa še to s prekuhano vodo, drugače se na listih poznajo sledi vode.

 

Je pa res, da taki centri niso primerni za kupovanje rož, čeprav se včasih narajma tudi kaj spodobnega.

 

Prestavi jo v bližino okna, poglej kakšna je zemlja in upam da ti jo uspe porihtat, ker to je res taka simpl zadeva ki se ne posuši zlepa.

irena

renata69  

član od: 27.3.2007

sporočila: 1108

2. nov 2013 16:08

Hvala vam za napotke, upam da bo splavala. 



renata69 http://renata69.moj-album.com/

Sporočilo je spremenil(a) renata69 dne 02.nov 2013 16:09

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti