Roža, ki ne rabi svetlobe

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

3. feb 2011 15:22

Vanja, človek ni nikoli vsem všeč. Enkrat sem brala, da te ena tretjina ljudi obožuje, druga sovraži oz. te ne obrajta preveč, tretji je pa vseeno al si al nisi. Včasih sem se res trudila, da bi ugajala večini, zdaj pa že dolgo ne.   Jaz zelo rada preberem vse, kar ti napišeš.

Japaja, tudi jaz imam dva spatifiluma že več kot 20! let. Enkrat sem ju presadila, sicer pa ju samo zalivam, ogromno vode rabita. Poleti sta mi skoraj umrla, ker me nekaj dni ni bilo doma, pa sem ju spravila k sebi. Samo ne vem, če sta tako neobčutljiva na temnejši prostor.

naor

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

3. feb 2011 16:04

Naor, se popolnoma strinjam s prvim odstavkom, s tem, da se meni nevšečnim osebkov v živo izognem, tlele gor pa to ni mogoče. Oz. nekateri kar naprej rinejo v nekatere.

 

Spatifil je meni prav tako zelo všeč in ga imam v hiši odkar smo imeli svoje prvo stanovanje. Samo jaz zamenjam starega za novega vsakih 5 ali 6 let. Se mi zdi, da ni ravno za v temen vogal. Ko grem iz mesta za kak teden, ga dam v star, odslužrn pleh, ki je služil peki potice, vanjo nalijem vodo in spatifil brez težav preživi.

 

 

 

 

 

Vanja

neznan uporabnik

3. feb 2011 16:26

Rimljanka, prosim prevod

japaja

neika  

član od: 11.10.2004

sporočila: 169

3. feb 2011 19:17

s kakšnim izrazom iščem to suho rastlinje na internetu? In še to (vem, da ne spada v to temo) - sem iskala, a ne najdem visoke kvadratne vaze (kak meter visoke in kvader stranice cca 15-20cm). Hvala.

neika

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

3. feb 2011 19:32

Mogoče bi pa v ta kot sodila kakšna skulptura?

nola

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

3. feb 2011 19:47

japaja je napisal/a:

Rimljanka, prosim prevod
japaja

Mrtvo je lahko, če je bilo najprej živo, sicer pač ne more biti. (prevod ustrezen?).

Kar se pa spatifila tiče, pa je rastlina, ki uspešno prenaša tako sušo, vsaj občasno, kot tudi zelo nizke intenzitete svetlobe. (Spathiphyllum are attractive indoor foliage plants which tolerate very low light levels. pravi tale vir). Izkušnje kažejo več kot enako.

Vsak bršljan, če ima zelene liste (ne panaširanih), pa dobra stara aspidistra, recimo, se bosta v temnem kotu čisto dobro počutila.

Vsekakor pri meni niti v kleti ne bi našli tako temnega kota, da bi vanj dala umetno rastlino, pa naj bi bila še tako dober ponaredek.

rimljanka

neznan uporabnik

3. feb 2011 20:22

Hvala, Rimljanka. Se strinjam, da je mrtvo, če je bilo najprej živo, ja.

Ampak kje pa sem pisala o mrtvih rožah ali čemer koli  drugem mrtvem?

Omenjala sem umetne in žive rože.

 

japaja

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

3. feb 2011 20:51

Če je nujno, da je tam nekaj, bi dala vazo z suhimi vejicami.

Jaz imam na temnem  hodniku in stopnišču veliko slik. ogledala, od včeraj tudi odpuljeno uro.

In pajčevino. Ne vem, kako se vam to zdi, mene vselej vznemiri, pajki pa mislijo, da delajo okraske. Stvar gledišča. Zato dekoracijo pogosto menjam.

Odkar sem zalivala plasično difenbahijo, ne komentiram veče tega načina okrasja.

 

 

F r i n a

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

3. feb 2011 22:34

Kaka je odpuljena ura? Res me zanima, tole ni za hec (manjka smejko, ki ponazarja, da mislim smrtno resno).

lp

cervus

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

4. feb 2011 6:50

Tale na primer

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Anemiilat
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti