Kateri oreščki so to?

tA_mLadA  

član od: 22.12.2004

sporočila: 5

10. maj 2013 19:14

Vanja_v_ZDA je napisal/a:

 

Lističi so tako tanki, da bodo v predlaganem času in temperaturi zgoreli.

Rabim idejo brez beljakov. 

 

Vanja

 

Opa, sem spregledala, da gre za lističe. Žal brez beljakov ne poznam recepta.

tA_mLadA

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

10. maj 2013 20:44

limnol je napisal/a:

No, to je bolj teorija. Ampak bi morala sol spraviti v zelo male koščke, da ne bo popadala dol in bi ostala nalepljena na površini lističev. Najlaže do tega prideš, če že pražene lističe popršiš s slano raztopino, pod pogojem, da seveda imaš dobolj dobro pršilko za delanje (dovolj slane) megle. Kolikor se spoznam na sol in vodo, to ne bi smel biti problem. Tisto malo vlage potem izženeš recimo v ventilatorski pečici zelo na hitro zelo na vroče in slana prevleka bi morala obstati na lističih.

Kot rečeno - taka bi bila teorija.



Sonja



Sporočilo je spremenil(a) limnol dne 10. 2013 19:01

 

Limnol, kako močno koncentracijo predlagaš? 

 

 

Vanja

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

10. maj 2013 20:58

Čimveč - več bo soli, manj bo treba vode. Malo eksperimentiraj, po mojem bi moralo iti tudi z nasičeno raztopino. To pa dobiš tako, da v toplo vodo zmečeš toliko soli, da se neha raztapljati, če je kaj viška, pustiš, da se usede na dno in uporabiš samo bistro raztopino. Tisto z dna pač posušiš in imaš spet sol.

Opozarjam pa, da je to samo moje teoretiziranje, ki ni preverjeno v praksi (ker bi morala zdaj sicer pisati nekaj zelo zelo učenega, pa se raje ukvarjam z domačim hobby programom kemije). Lahko, da ne bo v redu - ampak saj kake nepopravljive škode ne moreš narediti. Če se ti pršilka zamaši, pač vse skupaj vržeš v vrelo vodo in se bo s časom že raztopilo. Jaz v kuhinji za domačo znanost uporabljam eno staro pršilko od deodoranta, skozi katero je steklo že toliko vode, da zapermej ni v njej nič več škodljivega, sploh pa nič, kar bi imelo kak vonj ali okus.

Za vse neprijetnosti se že vnaprej opravičujem.

Sonja

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

10. maj 2013 21:21

Hvala.  

Vedno sem ZA poskuse v kuhinji. V bistvu je samo malo soli in nekaj mandljev. Slednje bomo itak pojedli...na solati. Všeč so mi, ker so ravno dovolj hrustljavi in po moje morajo biti malo slani. 

 

Vanja

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

10. maj 2013 22:58

Tole je od nekod drugod in se mi zdi, da za Vanči ni treba prevest...

If you want simple, roasted and salted almonds -- you can dry roast then salt as soon as the almonds come out of the oven. The hotter the nut and the finer the salt, the better the adhesion. Fancy, coarse salt will not hold.

tulka

čoko  

član od: 19.11.2007

sporočila: 867

12. maj 2013 20:50

Po mojem je tudi bistvo v čim bolj fino mleti soli- s kavnim mlinčkom, recimo, pa da potreseš s cedilom kot s sladkorjem v prahu še vroče lističe...

čoko

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti