Nedeljsko kosilo

medvedica  

član od: 27.12.2010

sporočila: 39

3. feb 2011 12:36

amanda deluje zanimivo in drugačno, si že kdaj naredila? medvedica

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15152

3. feb 2011 12:46

Jaz pa ti ne priporočam poleg hladne predjedi še juho, ker zna biti preveč obilno kosilo, razen če boste imeli dolgo kosilo. Naredi za predjed hobotnico v solati, nadaljuj z pečenim rombom z krompirjem, motovilcem z jajčki, za posladek pa tisto jagodno kremo, ki bo prav osvežilna. Jaz ponavadi ne kombiniram ribjih in mesnih jedi. To kombinacijo do posladka smo imeli mi za božično večerjo in smo bili zelo siti. Če pa boš naredila hobotnico in še juho, naj bodo porcije mini mini, obe predjedi za eno večjo skupaj.

Amanda Angelic  

član od: 11.3.2010

sporočila: 172

3. feb 2011 12:53

Ne, nisem še pripravljala, ker niti ni bilo priložnosti, sem pa te kupčke že parkrat jedla zunaj in so bli vedno fini

Amanda Angelic

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15152

3. feb 2011 13:31

Jaz pa sem podobno naredila v venčku - nabrizgano z zveznatim nastavkom za smetano in jih zapekla v pečici. Zraven sem imela fileje morskega lista pečene na kombinaciji masla in olivnega olja, pa kuhano zelenjavo (zeleno cvetačo, krompirček v butarici).

neznan uporabnik

3. feb 2011 14:31

Tole, Trixi, je pa fajn ideja, tale venček.

Sama že eno "navadno" polento oblikujem z modelčki in je takoj 10x bolj dobra

Pa pire krompir serviramo z žlico za sladoled (no, včasih, kadar je zraven špinača, naredimo celo pokrajino na krožniku.... takrat naredimo iz pireja najmanj Vršič)

 

Ti, Medvedica, pa spedenaj hodov, kolikor ti duša da. Vsega po malem, saj kolikor sem razumela, bo šlo za crkljanje, a ne?

japaja

medvedica  

član od: 27.12.2010

sporočila: 39

3. feb 2011 14:52

hvala vsem za predloge eni so res odlični, bom že naredila da bo vsem fino :)))) in tole s polento je pa odlična ideja, da ni vedno krompir ali riž. enkrat sem naredila polento z modelčkom od piškotov v obliki zvezdic, odlično in omakca zraven mmmmm. medvedica

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

3. feb 2011 16:30

Za polento kot prilogo se odlično obnese pekač za mufine. Tudi modelčki za puding, pa silikonski za mufine.

Kot priloga je polenta donra tudi zrezana na tanke rezine in ocvrta v olju, v katerega damo nekaj listov žajblja ali rožmarina.

 

Mamamia

mamamia

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4526

3. feb 2011 18:26

...in če prej vanjo zakuhaš še prepražene olive in posušen paradižnik, morda malo kaper, parmezan, je to že samostojna jed, dobra tudi hladna.

lp

mzm

fleur  

član od: 28.4.2006

sporočila: 169

3. feb 2011 19:14

...ali pa če v slani vodi pokuhaš bučke (zrezane na majhne kockice), jih odstraniš, v tisti vodi pa potem skuhaš še polento. Dodaš kuhane bučke, baziliko, parmezan in po želji še popečeno šunko (zrezano recimo na ozke trakce). Vse skupaj daš v rahlo pomaščen pekač in malo zapečeš v pečici (če ste navdušeni nad sirom, daš čez še sir). Moja najljubša oblika polente. :) Zraven pa zelo paše kakšen na hitro spečen puranji zrezek in popečena zelenjava (bučke, paprika), ki mora še malo hrustati (če hočeš tako zelenjavo, je bolje da je ne pokriješ, saj tako ostane bolj čvrsta). fleur

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti