Nedeljsko kosilo

medvedica  

član od: 27.12.2010

sporočila: 39

tema odprta - 3. feb 2011 10:57 | ogledi: 18.770 | odgovori: 20

v nedeljo nama pridejo starši na kosilo, in ker ste me navdušli s hobotnico v solati sem mislila naredit to kot predjed, kaj pa naprej? imate kakšno idejo? za desert mi je bil všeč recept od emmy jagodna krema (enkrat sem ga probala in je bil odličen) verjetno po predjedi pride juha, kaj pa za glavno jed?

medvedica

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

3. feb 2011 11:32

Kolikor jaz vem, juha JE predjed, torej ne potrebuješ še ene prej. Mislim, da je kosilo s tremi hodi čist ok:) (predjed, glavna jed, sladica) JanisJoplin

Amanda Angelic  

član od: 11.3.2010

sporočila: 172

3. feb 2011 11:35

Ma ne, sej ima lako toplo in hladno predjed, ne vidim problema.

 

Lahko nadaljuješ z ribami ali mesom + priloge in solata.

Meni se je vedno dopadla riba (postrv in brancin sta mi najbolj okusna) v soli ali pa navadno v pečici.

 

Amanda Angelic

medvedica  

član od: 27.12.2010

sporočila: 39

3. feb 2011 11:38

jaz tudi mislim da je lahko oboje, nekje sem prav prebrala hladna predjed, juha oz. nekaj tekočega glavna jed in desert. Amanda in poleg bi se verjetno prilegel še krompir? medvedica

Amanda Angelic  

član od: 11.3.2010

sporočila: 172

3. feb 2011 11:40

Ja, recimo krompir najprej skuhan, potem še popečen, pa kakšna blitva ali špinača na maslu z drobtinami ...

Če boš delala meso, lahko pripraviš poleg ocvrte riževe knedle ipd.

Amanda Angelic

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

3. feb 2011 11:48

Kolegica, za nedeljska kosila s starši se skuha naslednje

a) tisto, kar znaš skuhati

b) tisto, kar imajo ljudje radi

Po pisanju sodeč si še emocionalno precej mlada in imaš silno tremo in želiš narediti vtis. Bi rekla, da si si zadala odločno preveč pritiska. Nekako še nimaš kilometrine za to, da bi impresionirala s svojo kuharijo in zato tega sploh ne počni. Tudi nekako se mi zdi (sodeč po enem drugem postu), da pri vas ravno niste jedli hobotnice on regular basis in ni razloga, da bi sedaj to poskušala, pa še odziv morda ne bo blazno pozitiven.

Čeprav, po drugi strani, starši, ki so vredni tega imena, imajo svojega otroka tako radi, da so pripravljeni pojesti tudi nekaj, kar bi moral biti krompir, pa je nastalo lepilo za tapete, če je jed pripravil njihov otrok. Ampak to ne pomeni, da bi delala lepilo za tapete.

 

Kuharska kilometrina pride pa s časom. Če imaš kaj talenta, jo boš dobila prej. Če tega talenta ni, boš z leti postala vsaj znosna kuharica, za dol past pa verjetno nikoli.

Vendelina jr.

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

3. feb 2011 11:54

Se strinjam z Vendelino, da je treba kuhati po svojih sposobnostih, ker je boljše, da je nekaj preprostega narejeno super, kot pa nekaj kompliciranega narejeno zanič. Tega se tudi jaz držim. Potem počasi zvišuješ stopnjo zahtevnosti:) Poleg tega pa ponavadi kuharji svetujejo, da nikoli ne delaš jedi prvič za goste, ampak jo narediš poskusno, da vidiš kako se sploh dela in na kaj moraš paziti oz. ali je jed sploh ok za uživanje. Pa še to: včasih je manj več;) JanisJoplin

medvedica  

član od: 27.12.2010

sporočila: 39

3. feb 2011 11:55

oprosti valentina vendar se niti malo ne strinjam s tabo. sploh nimam nobene treme, sem naredila kosil še in še. ampak sem oseba ki rada proba nekaj novega, in vsakič ko kaj naredim se rada potrudim. vem da jim bo všeč karkoli naredim. zakaj bi pa vedno jeli dunjaski in pomfri če lahko nekaj drugega? na srečo moji imajo vse radi zato ni problema pri izbiri ampak sem hotela nekaj novega da ni vedno tradicionalno. medvedica

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

3. feb 2011 12:14

Predlogi za priloge, da ne bo vedno krompir ali riž:

- krompirjeva rulada, polnjena s špinačo ali jajčno omleto

- ajdova kaša z rižem (kot rižota,  le da je pol ajdove kaše in pol riža)

- polenta s sirom in zelišči, narejena v modelčkih za mafine

 

 

 In imaš na z asebni pošti seznam jedi po skupinah, ni vrag da ne boš kaj našal. Ga ne najdem tu na forumu, pa sem ti ga na ZS poslala iz moje zs.

Če potrebuješ za kako jed pojasnila, se javi.

 



mamamia

Sporočilo je spremenil(a) mamamia dne 03. 2011 12:20

medvedica  

član od: 27.12.2010

sporočila: 39

3. feb 2011 12:18

hvala mamamia, polento s sirom oz. cicvara sam brez zelišč vedno naredimo za božič odlično je medvedica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti