Hamburger torta

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

tema odprta - 2. feb 2011 19:58 | ogledi: 8.287 | odgovori: 28

Lep pozdrav!

Namen imam narediti hamburger torto. Se pravi torto v obliki hamburgerja.

nekako imam v mislih, da bom kombinirala z tičino maso, ne bi pa rada, da je tega preveč. Z tičino bi oblekla kruhke in pa v mes sir, pa list solate, ter kak tanek paradižnik,..

Rada bi pa vseeno, da je torta užitna. No ta mulček itak torte preveč ne mara in bi mu bil pa izgled zelo pomemben, se je tako razveselil te ideje,da je kar zavriskal, da bi mel tako torto.

sem mela v mislih ta zgornji kruh od hamburgerja prerezat in nafilat z Nutella kremo. Pljeskavica je lahko iz mase kot za rumove kroglice z veliko kakava, da bo temno. Po vrhu bom posula pinjole, da bojo videt kot sezam.

Imate kak predlog, kako bi se vi lotli te torte, da bi bila tudi užitna in ne samo lepa?

Hvalaa

Katarina K http://katarinaktorteprisalmoneli.blogspot.com/ http://katarinak.moj-album.com/

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

2. feb 2011 20:20

Včeraj  sem jedla čokolado s pečeno dimljeno (na lesu jablan, lepo prosim) slanino. Morda jo lahko vključiš v torto. (malo sehecam, malo pa ne). mimogrede, presnetljivo užitna je bila.

rimljanka

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

2. feb 2011 20:49

A boš gor napisala "Ich bin ein Hamburger...."

Vendelina jr.

šik  

član od: 24.7.2009

sporočila: 14

2. feb 2011 21:11

poskusi na www.coolest-birthday-cakes.com pa naj uspe! šik Sporočilo je spremenil(a) šik dne 02. 2011 21:11

BORCEK  

član od: 2.1.2010

sporočila: 66

2. feb 2011 22:22

Ojla Katarina, meni je tvoja ideja zelo všeč. Pa sem malo razmišljala. Biskvit bi delala orehov ali lešnikov brez moke. Ko se biskvit speče, je vedno malo okroglo zvišan, kot bombica. Potem pa po plasteh, jaz bi si pomagala tudi z marcipanom v različnih barvah in bi naredila različno zelenjavo iz njega in ne samo s kremami. Jasno na vrhu bi prelila s čokoladnim ganašen (1:1 čokolada, smetama), ob strani bi pa pustila, da se vidi s čim so polnjene plasti. Javi, kako ti je ratalo. lp BORCEK

BORCEK  

član od: 2.1.2010

sporočila: 66

2. feb 2011 22:26

Oh Katarina oprosti, šele sedaj sem videla link od Alfice. Sem bila nekaj pametna, tista slikica ti pove vse. Nisem želela pametovati, oprosti. lp BORCEK

modra.vrtnica  

član od: 28.4.2010

sporočila: 46

3. feb 2011 7:55

Kaj pa če bi naredila testo za buthlje ali za kakšno boljše kvašeno testo in bi ga nato spekla v obliki bombice za hamburger . modra.vrtnica Sporočilo je spremenil(a) modra.vrtnica dne 03. 2011 07:55

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti